Florbalisté Vítkovic odmítli vyřazení, Sparta vyrovnala sérii s Mladou Boleslaví

Florbalisté úřadujícího vicemistra Vítkovic zdolali ve čtvrtém semifinále play off superligy doma Tatran Střešovice 4:3 v prodloužení, snížili stav série na čtyři vítězné zápasy na 1:3 a odmítli konec sezony. Pražská Sparta porazila mistrovskou Mladou Boleslav 5:3 a vyrovnala na 2:2 na utkání. Páté duely v úterý hostí Tatran a Mladá Boleslav.

Ilustrační foto

Šestnáctinásobný český mistr Tatran, který útočí na první účast v superfinále od triumfu v roce 2015, vstoupil do utkání lépe a v čase 5:36 jej dostal do vedení Martin Čermák. Hned za 33 sekund ale vyrovnal Marek Bräuer a za dalších 34 vteřin otočil stav Adam Zubek.

Mezi 33. a 40. minutou zase předvedly obrat Střešovice. Nejdříve se prosadil v přesilové hře při Zubkově trestu Marek Beneš a potom skóroval Ondřej Němeček. Ve 44. minutě ale vynutil nastavení Ondřej Sidunov a v čase 67:51 rozhodl Jiří Besta.

Sparta dokázala proti Mladé Boleslavi v sérii podruhé srovnat krok. Od 13. minuty sice prohrávala po brance Petra Koláčného, ale ještě v první třetině otočili stav Mikuláš Krbec a Robert Košir, který využil přesilovou hru.

V polovině utkání sice vyrovnal Marek Korych, ale v čase 38:16 vrátil Pražanům náskok Matěj Pruner a za 45 sekund v další početní výhodě zvýšil opět Košir. V 53. minutě pojistil vedení Marek Zouzal a 65 vteřin před koncem už jen zkorigoval výsledek Daniel Šebek.

Livesport superliga florbalistů - semifinále play off, 4. zápasy
1. SC Vítkovice - Tatran Střešovice 4:3 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 7. Bräuer, 7. Zubek, 44. Sidunov, 68. Besta - 6. Martin Čermák, 34. Marek Beneš, 40. Němeček. Stav série: 1:3.
Sparta Praha - Mladá Boleslav 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 18. a 40. Košir, 17. M. Krbec, 39. Pruner, 53. Zouzal - 13. Koláčný, 30. Korych, 59. D. Šebek. Stav série: 2:2.
Extraliga florbalistek - semifinále play off, 4. zápasy
FBC Ostrava - 1. SC Vítkovice 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 30. a rozhodující sam. nájezd P. Hudáková, 23. Zagórská, 55. K. Hudáková - 24. a 59. Seevaldová, 55. Ferenčíková. Konečný stav série: 4:0.
Tatran Střešovice - Chodov 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Želízková - 13. a 52. Plášková, 40. Trojánková. Stav série: 2:2.