neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Spartak přišel o další body i o Maršíka

Spartak Soběslav podlehl doma Petřínu Plzeň 1:2. , Autor: Josef Janda

Spartak Soběslav podlehl doma Petřínu Plzeň 1:2.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Druhé jarní domácí vystoupení soběslavského Spartaku v divizi skončilo v sobotu odpoledne druhým neúspěchem. Po prohře v úvodním kole se Sedlčany padli svěřenci trenéra Radka Hajiče rovněž s plzeňským Petřínem. Domácí šli sice po Kutnerově střele do vedení už po čtvrthodině, nicméně soupeř ihned po rozehrávce srovnal. Vítěznou trefu vstřelil v poslední minutě prvního poločasu petřínský mladík Bílik a bylo vymalováno – 1:2. Další nepříznivou zprávou z prvního dějství je zranění obránce Davida Maršíka. Ze srážky s protihráčem si odnesl zlomenou klíční kost a je dalším hráčem, s kterým nemůže trenér Hajič do následujících bojů počítat. Po změně stran se Soběslavští snažili o vyrovnání, ale neujaly se ani pokusy Vaňka s Kutnerem. Spartak se tak vytouženému boji okolo 6. místa opět vzdálil. Momentálně okupuje 10. příčku a v příštím kole ho čeká v sobotu 2. dubna cesta do Chebu.

TJ Spartak Soběslav – SK Petřín Plzeň 1:2 (1:2), branky: 15. Kutner – 16. Bílik, 45. Trojovský, rozhodčí Vojáček – Trska, Adámek, ŽK (2-4): 27. M. Mazouch, 77. Markes – 45+1. Bílik, 65. Zajíček, 86. Krystl, 90. Bendl, 156 diváků.

Soběslav: Dudák – Zeman, Pavlík, Maršík (36. Rubick), Bouchal – Hoffmann, M. Mazouch (46. Markes), Kutner, Vaněk – Hájek (76. Podhradský), T. Mazouch.

Petřín Plzeň: Edelman – Bílik (66. Kotěšovec, 92. Fikrle), Lisý, Provod, Bednář (80. Škarda), Trojovský, Zajíček, Klich, Kohout, Jílek (46. Bendl), Gavrylovskij (80. Krystl).

Ve středečním Týdeníku Táborsko si k diviznímu duelu Soběslavi s Petřínem přečtete další podrobnosti.

Trenér Soběslavi Radek Hajič okomentuje nepovedenou první půli i okolnosti Maršíkova zranění.

Střelec jediné branky Soběslavi Aleš Kutner přiblíží gólovou situaci a zamyslí se nad inkasovanými brankami. Proč se Spartaku podruhé v řadě doma nezadařilo?