• Výlet s knihovnou do okolí Volyně

Úterý 14.5 11:20 - Strakonice – sraz na autobusovém nádraží

• Vernisáž výstavy obrazů Rudolfa Riedlbaucha

Úterý 14.5 17:00 - Muzeum Středního Pootaví

Tábor postupuje do kvalifikace o prvoligovou baráž! V pátém utkání finále nedovolil Příbrami ani gól

Hokejisté HC Tábor postoupili ve čtvrtek večer do kvalifikace o prvoligovou baráž. Ve finálové sérii play-off přehráli Příbram 4:1 na zápasy. , Autor: Josef Janda

Hokejisté HC Tábor postoupili ve čtvrtek večer do kvalifikace o prvoligovou baráž. Ve finálové sérii play-off přehráli Příbram 4:1 na zápasy.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Rekordní návštěva 3 321 diváků sledovala ve čtvrtek večer spanilou jízdu druholigových hokejistů Tábora za prvenstvím v play-off skupiny Jih. Kohouti rozhodli o svém finálovém triumfu a postupu do tříčlenné kvalifikace o prvoligovou baráž už v pátém utkání na domácím ledě, ve kterém přehráli příbramské hokejisty 3:0. Domácí využili dvě přesilovky, vyhráli všechny třetiny a uhájili pro Kristiána Koláře čisté konto. Vítěznou branku vstřelil už v 11. minutě ranou pod víko Josef Hasman, který potrestal hned první vyloučení v zápase. Pykající Josef Saňa odcházel z trestné lavice se svěšenou hlavou ještě jednou, tentokrát už však za velmi vážné situace pro hosty. Jedenáct minut před koncem třetího dějství potrestal totiž jeho druhé vyloučení Lukáš Endál, který zvyšoval už na 3:0.

Příbramští mohli na závěrečný tlak a na zázračný zvrat zapomenout, jelikož v čase 57:11 hráli kohouti další přesilovku. V závěrečné minutě se už na kostce nad ledem rozsvítil nápis „HC Tábor postupuje do kvalifikace" a početné publikum jásalo. Po závěrečném hvizdu vypukly oslavy, kotelníci si vychutnali oblíbenou lodičku a fanoušci si začali pomalu rezervovat další večery na hokej v Táboře. Jedním ze soupeřů v kvalifikaci bude kohoutům šampion východní skupiny Nový Jičín, finálová série na severu mezi Dvorem Králové nad Labem a Letňany ještě neskončila.

HC Tábor – HC Příbram 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), branky a nahrávky: 11. Hasman (Hajič, Kříž), 24. Prášek (Matiášek, Radoš), 49. Endál (Černý, Matušík), rozhodčí Čuňočka, Marek – Roupec, Vískot, vyloučení 5:5, využití 2:0, 3 321 diváků.

HC Tábor: Kolář (Dvořák) – Kříž, Hajič, Černý, Havelka, Pařízek, Hubata, Radoš – Hasman, Dančišin, Endál – Bárta, Matušík, Seidl – Prášek, Zayml, Rousek – Matiášek, Zíb, Chocholoušek – Šulek.

HC Příbram: Šorf (Jiroušek) – Vinš, Hlaváček, Jelínek, Malý, Saňa, Kutlák, Zdeněk – Káník, Furch, Rohlík, Seniov, Gengel, Josefus, Pinkas, Bečvář, Panna, Kraus.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme k pátému finále další podrobnosti.

Trenér Tábora Arpád Györi se ohlédne za celou sérií a zmíní, kudy vedla cesta k úspěchu.

Obránce Tábora Kamil Černý přiblíží defenzivní práci a dodá, co rozhodlo. Promluví také o atmosféře v hledišti.