Basketbalistky USK porazily Ostravu i podruhé a mají nakročeno do semifinále

Basketbalistky USK Praha zvládly suverénně i druhý zápas čtvrtfinále play off proti Ostravě a po výhře 110:45 je jedno vítězství dělí od postupu do semifinále. Ke třetímu duelu nastoupí úřadující šampionky po dvou domácích zápasech na Královce v pátek v Ostravě.

Zleva Brionna Jones a Alyssa Thomas z USK Praha. Archivní foto

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové, které minulý týden vybojovaly v duelech se Schiem postup do Final Four Evropské ligy, nastoupily do utkání razantně a už po čtyřech minutách vedly dvouciferným rozdílem. Poločas vyhrály 63:20 a i po přestávce navyšovaly rozdíl ve skóre.

Střelecky se nejvíce dařilo Alysse Thomasové, která zaznamenala 24 bodů a přidala jedenáct doskoků. Veronika Voráčková nasbírala 18 bodů a deset doskoků, double double si připsala i španělská křídelnice María Condeová, která měla 12 bodů a deset asistencí.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy žen - 2. zápas:
USK Praha - Ostrava 110:45 (34:14, 63:20, 86:29)
Nejvíce bodů: Thomasová 24, Jonesová 20, Voráčková 18 - Silovová, Tarkovičová, Motyčáková po 11. Stav série: 2:0.
O 9. místo - 2. zápas:
Strakonice - Trutnov 67:56 (22:13, 39:25, 53:39)
Nejvíce bodů: Vydrová 16, Jeništová 13, Horsáková a Rosecká po 10 - Králová 15, Kozumplíková 9, Borsová 8. Stav série: 2:0.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.