Jarní pohár v Bělči

20.3.2022 Petr Klimpl

OK 99 Hradec Králové pořádal tradiční třídílný Jarní pohár, všechny tři závody (noční, klasická trať a štafety) se běžely v Bělči nad Orlicí.

Závodníky čekal velmi rychlý rovinatý terén s hustou sítí cest, s vodotečemi a hustníky s vegetačními detaily (mapu připravil Jan Potštejnský).

V pátek večer se běžel noční za účasti více než 150 závodníků. V mužích vyhrál Jakub Chaloupský (PHK) s náskokem půl minuty před Radkem Nožkou (LPU), třetí byl Tomáš Janovský (PGP) se ztrátou tři a půl minuty. V ženách byla nejrychlější Anna Karlová (JIL), která za sebou nechala dvě a půl minuty druhou Janu Peterovou (LPU), šest minuty ztráty měla třetí Michaela Novotná (TUR).

Sobotní klasika byla součástí Východočeského poháru (běželo přes 1100 závodníků). V mužích si pro první místo doběhl Tomáš Kubelka (LPU), který o 15 sekund porazil svého klubového kolegu Martina Roudného, třetí Jeroným Kamenický (TUR) měl ztrátu skoro šest minut. Na trati žen byla nejlepší juniorka Adéla Vandasová (PHK), jen šest sekund za ní byla další juniorka Anna Karlová (JIL), třetí Karolína Teplá (SHK) měla ztrátu 34 sekund.

V neděli byly opět za krásného (byť trochu větrného) počasí štafety, které na startu přivítaly přes 200 týmů. V mužích vyhrála štafeta LPU před TUR a druhou štafetou LPU, v ženách byla nejlepší také štafeta LPU před SHK a TBM. V dorostu vyhráli kluci PBM a holky TBM.

V soutěži klubů si vítězství odnesli závodníci OK Lokomotiva Pardubice před OK 99 Hradec Králové a SK Brno Žabovřesky. Best erotic massage near me.