• Oldies Disco - DJ Trpaslík

pátek 10.5 19:45 - Stew club, Nádražní 83, Vimperk

• Novoveský utopenec: Hele, nech toho! - divadelní komedie

pátek 10.5 19:00 - Malenice, KD

Muži Jihostroje se chystají na play off, starší žáci mezi tím vyhráli Český pohár

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V posledním zápase volejbalistů Jihostroje v základní části extraligy nedostali více prostoru jen mladí hráči, ale také trenér Tomáš Skolka, který v pozici hlavního kouče zaskočil za nemocného Reného Dvořáka. „Už jsem si to jednou vyzkoušel, když jsem zastupoval Rendu před čtyřmi lety. Těšil jsem se, baví mě koučovat,“ říká v rozhovoru pro klubový web. Pro českobudějovický klub připadají v úvahu tři potenciální soupeři do čtvrtfinále – Ústí nad Labem, Liberec a Brno. „Kdo na nás zbyde v předkole, na toho půjdeme. Nejvíce se nám daří proti Ústí nad Labem, se kterým máme nejlepší bilanci. Takže to by nám vyhovovalo nejvíce,“ přemýšlí nahlas asistent trenéra.

Soupeř, kterého by si naopak Jihočeši příliš nepřáli, je Liberec. Dukla disponuje kvalitnějším kádrem, než který odpovídá jejímu umístění na osmé příčce po základní části. Pokud by Ústí nad Labem prohrálo v sérii s Ostravou a Liberec porazí Brno, tento scénář může nastat. „Samozřejmě ten strašák tady visí. Dukla se začala ke konci základní části rozehrávat. Pokud ale chceme vyhrát titul, tak musíme porazit každého," uvědomuje si Skolka.

Jihostroj čeká delší zápasová pauza, i proto trenéři v mezidobí naplánovali hned dva přípravné zápasy. Oba se odehrají ve sportovní hale a fanoušci jsou na ně srdečně zváni. První se koná už zítra, tedy v pátek 18. března od 16.15 hodin proti Příbrami, druhý je na programu v úterý 22. března od 16.30 hodin proti rakouskému Waldfiertlu. Čtvrtfinále play off odstartuje v sobotu 26. března v budějovické sportovní hale.

Úspěch budějovické mládeže

Centrum talentované mládeže českobudějovického volejbalového klubu si připsalo významný úspěch. Po deseti letech se starším žákům Jihostroje podařilo vybojovat triumf v Českém poháru na 51. ročníku finálového turnaje žáků v Hradci Králové. Starší žáci hráli v této sezoně tříkolový turnaj Českého poháru. V prvním kole obsadili českobudějovičtí mladíci třetí místo a druhé kolo ve Frýdku-Místku ovládli. Před finálovým turnajem ztráceli v dlouhodobé tabulce bod na vedoucí Kladno, ale díky vítězství na třetím turnaji v Hradci Králové se stali celkovými vítězi Českého poháru!

Pod velký úspěch českobudějovické volejbalové mládeže se zapsali svěřenci hlavní trenérky Nikoly Schwachové. Starší žáci předvedli skvělý týmový výkon, ale dominovali také v individuálních oceněních. Nejlepším blokařem turnaje se stal Dominik Tóth a nejvíce bodujícím hráčem turnaje byl Tomáš Skolka. Starší žáci tak navázali na úspěch A týmu Jihostroje, který vybojoval Český pohár na únorovém turnaji v Teplicích.