Největší úspěch Baníku v klubové historii. Sokolov je v semifinále první ligy

15. březen 2022 23:00

Hokejisté Sokolova postoupili poprvé v historii do semifinále první ligy. Baník porazil ve čtvrtém duelu čtvrtfinále doma Třebíč 3:0 a vyhrál sérii 3:1 na zápasy.

Postup slaví také Prostějov, který vyřadil vítěze základní části Litoměřice díky domácí výhře 6:5 v prodloužení. Druhý tým dlouhodobé soutěže Vsetín odvrátil vyřazení na ledě pražské Slavie díky výhře 3:2 v prodloužení. Čtvrteční rozhodující pátý zápas si vynutil také Přerov, který doma zdolal Jihlavu 3:2 v prodloužení.

Sokolov získal mečbol v pondělí díky výhře 4:3 v prodloužení a hned v čase 2:22 se ujal vedení díky brance Jakuba Konečného. Za 97 sekund zvýšil Vítězslav Bílek. V 58. minutě při power play trefil nejdříve tyč Tomáš Jandus, ale Marek Sloboda už poslal puk do prázdné branky. Brankář Oldřich Cichoň pomohl k postupu čistý kontem.

Už čtvrtfinále bylo pro Baník největším úspěchem v klubové historii. Tím ale pohádka nekončí, po výhře 3:0 nad Třebíčí si zahraje o finále! Naopak Horácká Slavia přestože dlouho dokonce vedla ligu, končí už ve čtvrtfinále.

HC BANÍK SOKOLOV – SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. J. Konečný (Radek Jeřábek), 4. V. Bílek (J. Novák, Vracovský), 58. M. Sloboda (T. Jandus).
Rozhodčí: Bejček, Valenta – Jindra, Štofa.
Vyloučení: 3:2.