středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Jankov přejel na milevské umělce Čimelice

Jiří Komrska - první mistrovské utkání za Jankov, první vychytaná nula. Aleš Hanzlík - první mistrovské utkání za Jankov, dva vstřelené góly. Martin Popelka - návrat do Jankova okořeněn jedním gólem, jednou asistencí a velký podíl na důležité druhé trefě. Petr Kadlec - krásný dárek k nedělním narozeninám. Suma sumárum - v jarní premiéře porazil Jankov v Milevsku Čimelice 4:0!

Zápas se hrál na umělce v Milevsku, která má, slušně řečeno, svá nejlepší léta dávno za sebou. Nekvalitní a velmi rychlý povrch zapříčinil, že pohledný fotbal se tedy v žádném případě nehrál. Obě mužstva bojovala spíše sama se sebou a na nějaké povedené akce nebyl dlouho prostor. Výjimkou byla 21. minuta. Schönbauer na levé straně vyslal do úniku Popelku, ten se v rychlostním souboji prosadil přes Listopada a jeho následnou nabídku na malé vápno přetavil v úvodní gól zápasu Lukáš Voráček – 0:1. Domácí mohli srovnat šest minut před poločasovou přestávkou, kdy se dostal k nebezpečné střele Petřík, ale Komrska svůj tým výrazně podržel.

Mnohem zajímavější, a především pro hosty velice zábavnější podívanou přinesla druhá půle. Vše nastartovala přihrávka Popelky do obrovské šance Kočerovi, jenž ale tváří v tvář na Šípka nevyzrál. Domácí strážce branky se blýskl skvostným zákrokem. O tři minuty později to zkoušel střelou ze střední vzdálenosti Jirkovský, Šípek byl opět pozorný. V 54. minutě to byl opět navrátilec Popelka, který svou rychlostí a dravostí dostal domácí zadáky do úzkých. Ti nastalou hrozbu hasili pouze nedovoleným zákrokem, jmenovitě Bednařík, který za svůj zákrok metr před vápnem obdržel žlutou kartu. Trest se přesto dostavil. K přímému kopu se postavil Aleš Hanzlík a střelou přes zeď svojí premiérovou trefou v barvách Jankova zdvojnásobil hostující vedení – 0:2.

V 62. minutě měl snížení na kopačkách Šťástka. Čimelický mladík obdržel parádní centr z pravé strany, ale z malého vápna Komrskovu branku přestřelil. V 66. minutě přišel možná nejklíčovější moment zápasu. Slibně se rozvíjející akci Jankova zastavil rukou Bednařík, po právu dostal druhou žlutou kartu a poslal Čimelice do oslabení. Od té doby bylo patrné, že si Jankovští v jarní premiéře dokráčí pro tři body. Ještě jasněji bylo v 73. minutě, kdy s rozehrávkou váhajícího gólmana Šípka obral o míč Martin Popelka a svůj návrat na "místo činu" oslavil gólem – 0:3. O minutu později měl druhou velkou šanci v utkání Kočer, tentokrát střelou z deseti metrů zacílil zhruba metr nad branku.

V 84. minutě předvedl své fotbalové dovednosti Aleš Hanzlík. Zvučná zimní posila "zelenobílých" se ujala dalšího přímého kopu a z nějakých pětadvaceti metrů poslala balón nechytatelně pod břevno – 0:4. Na přání vlastních fanoušků se pokusili fotbalisté na trávníku vstřelit soupeři potupného "bůra", ale po tečované Voráčkově střele ho odmítl gólman Šípek. Tento duel 16. kola krajského přeboru se do dějin svojí úrovní rozhodně nezapíše, nicméně čtyřgólová výhra ze hřiště soupeře může alespoň potěšit srdce jankovského fanouška. A částečně také trenéra Petra Kadlece. Ten od hráčů obdržel pěkný dárek k nedělním pětatřicátým narozeninám.

Sestavy:
SK SIKO Čimelice: Šípek – Klimeš (69. Dubský), Listopad, Bednařík, Viták – Hegenbart, Maršík, Říha, Nekl, Šťástka – Petřík (85. Ulč)
SK Jankov: Komrska – Jirkovský, Fajtl, Lošek, Schönbauer (63. Kollár) – Kočer, Hanzlík, Kroneisl, Voráček, Sypal – Popelka (80. Benda)

Václav Nosek, zaskakující trenér SK SIKO Čimelice: „První půle byla více než vyrovnaná. Byl to více boj než fotbal a každý tým si vytvořil po jedné šanci. Jankov ji proměnil, my bohužel ne. Navíc před gólem, který jsme dostali, přišla ztráta míče v pokutovém území soupeře, během pěti vteřin rychlý brejk a nešťastný gól. První půle byla remízová. Ve druhé půli přišel rozhodující moment s faulem před našim vápnem a Jankov dal druhý gól z trestňáku. Hned nato jsme šli do deseti a pak již to byl zmar. Ve druhé půli jsme si nevypracovali nic. Za druhou půli si Jankov jednoznačně zasloužil vyhrát."

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Utkání se odehrávalo na umělém povrchu, který má svá nejlepší léta za sebou a fotbal celkově trpěl. V utkání plném soubojů a odražených míčů jsme se po dvaceti minutách hry ujali vedení. Před koncem poločasu jsme podcenili bránění při autu a domácí měli velkou šanci k vyrovnání, ale podržel nás brankář. Druhý poločas byl přeci jen o něco zajímavější. Po technické střele z přímého kopu jsme navýšili vedení, které mohl soupeř následně korigovat, ale před zcela odkrytou brankou minul. To byla poslední šance domácích na to s utkáním ještě něco udělat. My jsme postupně přidali další dvě branky a zápas jsme tak zvládli úspěšně."