Ligue 1 - souhrn 28. kola: PSG navýšilo náskok na čele

11.03.2022, 22:54, aktualizováno 13.03.2022, 22:41
Komentáře a souhrny
Kylian Mbappé (© AFP)
PSG zvítězilo nad Bordeaux a potvrdilo dominanci. Marseille veze body z Brestu, čímž se posunula o skóre na druhé místo před Nice, které remizovalo v Montpellieru. Tři body mají také další pohároví aspiranti Rennes a Štrasburk. Lille naopak v předehrávce jenom remizovalo se sestupem ohroženým Saint-Étienne...

Stade Brestois - Olympique Marseille 1:4

13.03.2022 20:45

Góly: 90+1. Irvin Cardona - 3. Gerson, 63. Arkadiusz Milik, 71. Amine Harit, 90+1. Cengiz Ünder

Olympique Marseille na závěr 28. kola francouzské Ligue 1 nedal šanci domácímu Brestu a přejel ho v poměru 4:1. Lví podíl na hladkém vítězství mělo úderné duo Arkadiusz Milik a Amine Harit, oba si totiž připsali shodně po gólu a asistenci. Úspěch na severozápadě Francie navíc pro Marseille znamenal posun na druhou příčku v tabulce o skóre před Nice.

Fotbalisté Marseille si přijeli na stadion Brestu spravit chuť po nezdarech v posledních třech ligových kláních, kdy ani jednou nevyhráli. I přesto se drželi na třetí příčce pouze dva body od druhého Nice. Hostující trenér Jorge Sampaoli se musel zaměřit především na zlepšení ofenzivy, která ve zmíněných třech kláních skórovala pouze jednou. Argentinský lodivod se spoléhal především na Milika, který ale zářil převážně jen v pohárových duelech. Na druhé straně Brest chtěl využít výhody domácího prostředí a navázat na poslední vítězství proti Lensu.

Naděje na další vítězství však domácím moc dlouho nevydržela. Hned ve třetí minutě se vydal sám do útoku Milik, který na sebe navázal rovnou tři obránce, a našel nabíhajícího Gersona, který výborně prostřelil Marca Bizota. Poté však tempo utkání téměř zamrzlo. Ani jednomu z celků se nedařilo dostávat do zakončení, o čemž svědčil i fakt, že domácí za celý první poločas nevystřelili na bránu soupeře ani jednou.

Po změně stran se aktivita obou celků opět zvedla. Hned ve 47. minutě se dostal do dosud největší šance domácí Martin Satriano, jeho hlavička ovšem mířila pouze do náruče Paua Lópeze. Tlak Brestu neustával, snahy domácích hráčů však komplikoval hustý déšť, který způsoboval řadu nepřesných střel a kombinací. V 56. minutě López trestuhodně vyběhl na kraj velkého vápna, Piráti si však nedokázali přihrát před prázdnou bránu a k zakončení se nedostali. Nakonec ale opět udeřili Les Olympiens. V 63. minutě po rohu stál na správném místě Milik, který prodloužil svou hlavou centr až do brány a přidal uklidňující branku. Veškeré naděje domácích ukončil v 71. minutě Harit, který využil nepovedeného zákroku Bizota a vyražený míč s klidem uklidil do brány. Svěřenci trenéra Michela Der Zakariana alespoň přidali v úplném závěru gól útěchy, když se po rohovém kopu trefil hlavou Irvin Cardona. Branku na rozloučenou vstřelil pár sekund před koncem Cengiz Ünder, který upravil na finálních 4:1.

Marseille nedopustila překvapení a z Brestu si odvezla plný počet bodů. Na své vítězství bude chtít navázat 20. března v dalším ligovém zápase. Nebude to však mít vůbec jednoduché, jelikož se střetne se silným Nice. Piráti se ve stejný den utkají s Angers.

Více informací k zápasu

Olympique Lyon - Stade Rennes 2:4

13.03.2022 17:05

Góly: 59. Hamari Traoré (vl.), 82. Moussa Dembélé (pen.) - 11. Benjamin Bourigeaud, 13. Baptiste Santamaria, 45+1. Lovro Majer, 49. Martin Terrier

Po osmadvaceti kolech platí, že v Ligue 1 má pouze vedoucí PSG o pět vstřelených gólů více, než Les Rouges et Noirs, kterým bude po tomto víkendu patřit nejhůře čtvrtá příčka. Les Gones zůstávají ve středu tabulky s šestibodovou ztrátou na poháry.

V 6. minutě vystřihnul po Labordeho centru působivé nůžky Benjamin Bourigeaud. Anthony Lopes byl mezi třemi tyčemi pozorný, ale i kdyby nebyl, skóre by se pro ofsajd stejně neměnilo. Za pět minut už bylo všechno v pořádku. Oba zmínění borci si zopakovali spolupráci, přičemž muž se čtrnáctkou na dresu poslal míč po zemi pod vyběhnuvším brankářem - 0:1.

Než se domácí stačili vzpamatovat, prohrávali o dvě trefy. Lucas Paquetá předvedl hned dvojí smolné zaváhání. Nejprve po rohu odrazil míč k Santamariovi, jehož střelu následně tečoval zcela mimo dosah vlastního gólmana - 0:2. Po dvaceti minutách hry se k balonu dostal Moussa Dembélé, ale fanoušky Lyonu věru nepotěšil. Pětadvacetiletý útočník si stejným způsobem počínal i po půlhodině hry.

Poté Lopesovi vypadnul kulatý předmět z náručí, avšak portugalská jednička ve službách lyonského klubu jej zvládla zachytit ještě na brankové čáře. V nastaveném čase ale vymyslel špatnou přihrávku, kterou vystihnul Bourigeaud. Dále posunul na lépe postaveného Lovro Majera, který střelou z první nedal defenzivě soupeře pražádnou šanci zasáhnout - 0:3.

Po změně stran přestřelil Tino Kadewere, čímž dal vlastně Rennes prostor k tomu, aby zvýšilo svůj náskok. Majer posunul na Martina Terriera, který nechytatelnou ranou z osmnácti metrů zacílil pod břevno - 0:4. Gaëtan Laborde si chtěl taky vylepšit svůj stávající střelecký účet, nicméně našel jenom připraveného muže v rukavicích.

Těsně před vypršením úvodní hodiny hry se podařilo svěřencům Petera Bosze snížit. Po rohovém kopu hlavičkoval Karl Toko Ekambi na zadní tyč, kde smolně uklízel Hamari Traoré do vlastní sítě - 1:4. Další snahy o zdramatizování výsledku se míjely účinkem. Až v 80. minutě chtěl Alfred Gomis zasánout letící balon, jenže místo toho zasadil úder Dembélému.

Kopala se tedy penalta, kterou sám faulovaný proměnil, protože jeho senegalský protihráč skákal po své pravé ruce - 2:4. Gomis tedy lapil za celých devadesát minut jenom dvě střely - tu druhou až v nastaveném čase druhého dějství. Nicméně díky střelecké produktivitě svých spoluhráčů mohl s radostí oslavit patnáctou výhru v sezoně.

Rennes má tedy slušně našlápnuto k tomu, aby v evropských pohárech nechybělo ani v příštím ročníku. V tomto bude po prvním osmifinále dohánět dvougólové manko proti Leicesteru. Co se francouzské nejvyšší soutěže týče, za týden svěřenci Bruna Génésia (bývalého kouče Lyonu) nastoupí proti Métám. Les Gones cestují do Remeše.

Angers SCO - Stade Reims 0:1

13.03.2022 15:00

Góly: 24. Alexis Flips

Angers se naposledy radovalo z bodového zisku 23. ledna, když porazilo Troyes. Od té doby sedmkrát prohrálo, kvůli čemuž udržuje pouze tříbodový náskok na barážovou pozici. Přitom tentokrát hrálo až do poslední minuty řádné hrací doby proti deseti. Naopak v Remeši začínají tušit, že se jich Ligue 1 bude týkat i v příští sezoně.

Po deseti minutách hry hlavičkoval Marshall Munetsi a Danijel Petković musel předvést výborný zákrok. Na opačné straně zazlobil Sofiane Boufal, ale Predrag Rajković míč za svá záda nepropustil. Pozdější hříšník Anastasios Donis nechtěl zůstat pozadu, jenže nastřelil pouze před sebou stojícího obránce. Následně zakončoval Wout Faes a nutno dodat, že Gérard Baticle si na lavičce musel oddychnout.

Avšak ve 24. minutě chyboval Petković, takže Alexis Flips přišel vcelku lacino ke vstřelené brance - 0:1. Neuvažující Donis za deset minut ostře fauloval protihráče, pro což neměl sudí Mikael Lesage žádné pochopení a hostujícího útočníka bez předchozího napomenutí vyloučil, což potvrdilo přezkoumání videozáznamu.

Po změně stran se na první dobrou šanci čekalo bezmála dvacet minut. Střídající Stéphane Bahoken se pokusil dorážet za Rajkovićova záda, jenže srbský gólman si všechno pohlídal. Stejně si počínal i za dalších dvacet minut, když jeho směrem přiletěla rána z kopačky Mendyho. Střídající obránce s dvojkou na dresu hned v následující minutě orazítkoval tyčku.

Velká škoda pro Angers. Především tedy proto, že další minuty už žádnou kloudnou příležitost nepřinesly. Les Rouges et Blancs se tedy můžou radovat z devátého vítězství v sezoně, na kterém nic nezměnilo ani pozdní vyloučení Vincenta Manceaua a na které věří, že se podaří navázat za týden při střetnutí s Lyonem. Angers přivítá na Stade Raymond Kopa nevyzpytatelný Brest.

Clermont Foot - FC Lorient 0:2

Góly: 72. Ibrahima Koné, 76. Léo Pétrot

Les Verts tak slaví druhé vítězství z posledních pěti duelů, díky čemuž se vyšplhali nad sestupové pásmo. Naopak Les Lanciers k němu mají zase o něco blíže.

Už v první minutě mohli jít do vedení domácí, kdyby Yohann Magnin dokázal usměrnit výborný centr od Lucase Da Cunhy mezi tři tyče. Jejich spoluhráč Grejohn Kyie se v minutě desáté odhodlala k tomu, aby střihnul nůžkami. Bohužel pro tým Pascala Gastiena to kýžený efekt nepřineslo. Následující šanci si na konto připsal Jason Berthomier, ale o kousek minul.

Kyie v závěru úvodní půlhodiny hlavičkoval nad břevno. Ve 39. minutě se ke střele z hranice vápna dostal po ukázkové narážečce Da Cunha, jenže za Dreyerem zvonila levá tyčka. Poločas zakončil pokusem do boční sítě Vincent Le Goff. Po změně stran o sobě dal vědět Armaud Laurienté, leč jeho slabá vizitka Djocovi starosti nenadělala.

Skóre se poprvé pohnulo až v 72. minutě. Po chybě v defenzivě se balonu zmocnil Ibrahima Koné a střelou k tyči zařídil svému týmu vedení. Stínující Cédric Hountoundji proti Malijcově robustní postavě neměl nárok - 0:1. Další radost pro příznivce a příznivkyně bretaňského celku na sebe nenechala dlouho čekat.

Po rozehrávce standardní situace se díky teči prosadil ramenem Léo Pétrot. Patrně jeden z nejšťastnějších gólů celé sezony - 0:2. Ale i takové se počítají. Pélissierově skvadře dodal klid na kopačky, takže ji nerozhodila ani Magninova snaha o vymodlení si pokutového kopu. Bastien Dechepy zůstal v pohodě a do svého závěrečné hvizdu už žádnou spornou událost řešit nemusel.

FC Metz - RC Lens 0:0

Góly: -

Oba soupeři mají na prvoligové scéně vyrovnanou bilanci, ačkoli poslední vítězství bylo ze strany Racingu vcelku jednoznačné (4:1). Jednou vyhráli Les Grenats a teď vzájemné klání přineslo podruhé dělbu bodů. Z ní budou mít menší radost domácí, protože stále okupují předposlední pozici. Skvadra kouče Haiseho setrvá ve středu tabulky.

Nutno dodat, že celé utkání přineslo pouze čtyři střely, které směřovaly mezi tři tyče. Bez jedné se o všechny překvapivě postarali borci hájící barvy klubu ze Stade Municipal Saint-Symphorien. První pokus přišel na pořad odpoledne v 7. minutě. Arnaud Kalimuendo přinutil k jistému zákroku Marc-Auréle Caillarda.

Po čtvrthodině vymýšlel Gaël Kakuta, jenže nevymyslel nic, na co by se mělo vzpomínat. Po dvaceti minutách se chtěl na nedávnou formu rozpomenout Jonathan Clauss. Ke škodě příznivců a příznivkyň klubu, za který v minulosti nastupoval i Vladimír Šmicer, se mu to nepodařilo. Kalimuendo byl při chuti, leč ani napodruhé zařízení netrefil.

Ve 32. minutě to vypadalo, že by hosté mohli kopat penaltu. Kolega u videa však sudího Delerueho upozornil, že k žádnému prohřešku nedošlo. Zbývající minuty úvodního dějství se nesly nejčastěji ve znamení nepřesností. Po změně stran se v dobré pozici ocitnul Kévin N’Doram. Kouče Frédérica Antonettiho nepotěšil, protože raději zvolil nepřesnou přihrávku.

Gaël Kakuta umí vypálit, jenže někdy se stane, že jeho pokus zblokují obránci. Tak jako v sedmapadesáté minutě tohoto klání. Nebezpečný centr Nicolase de Prévilleho se na poslední chvíli podařilo odhlavičkovat na bránu. V 67. minutě se rozehrávky přímého kopu z osmnácti metrů chopil Ibrahima Niané. Wuilker Faríñez dokázal tuhle ránu vyrazit do bezpečí.

Rodák z Caracasu, který povětšinou kryje záda Lecovi, se vyznamenal i pět minut poté. Ani střídající Ignatius Ganago nechtěl zůstat pozadu, jenže jeho střela o kousek minula tyčku. Zbývající minuty už velkou příležitost nepřinesly. I proto, že gólman Caillard párkrát výborně přečetl hru. Jeho tým má tedy na kontě jedenáct remíz, což je spolu s Remeší nejvíce v celé Ligue 1.

Racing Strasbourg - AS Monaco 1:0

Góly: 23. Alexander Djiku

Tým Juliena Stéphana pokračuje ve sbírání bodů, díky čemuž ani po osmadvaceti kolech neopustí pohárové příčky. Knížecí klub k nim má po další ztrátě zase o kus dál, nicméně pořád se nejedná o neřešitelnou situaci.

Úvodní desetiminutovka přinesla spíše nepřesnosti. A když už to vypadalo, že zakončení Auréliena Tchouaméniho poputuje mezi tři tyče, pomohla defenziva svému gólmanovi a střela byla sražena na rohový kop. Další rozpačité minuty utnul až Alexander Djiku, když jeho tým soupeři ukázal, kterak optimálně naložit s rohovým kopem.

Ludovic Ajorque prodloužil na přední tyči na tu zadní, kde se k hlavičce dostal Kévin Gameiro. Letící balon se snesl k nohám zmíněného ghanského reprezentanta, jehož nůžky byly jak efektní, tak efektivní - 1:0. Po půl hodině se zblokovaná střela Kevina Vollanda odrazila k Diopovi, který s něčím takovým opravdu nepočítal. A podle toho to taky dopadlo.

Hned po startu druhé půle pálil Selsovým směrem Gelson Martins, avšak skóre se podruhé v utkání neměnilo. Potom pálil ostrými Sanjin Prcić, leč náskok jeho týmu zůstal jednobrankový. To samé platilo i v 56. minutě, kdy bosenského záložníka chytře pobídnul Jean Bellegarde. Po hodině hry mohl pojistku přidat Ajorque, kdyby hlavičku nenasměroval do brankové konstrukce.

V 74. minutě centroval Vanderson a Myron Boadu v dobré pozici selhal. Krátce před vypršením řádné hrací doby se osmělil ještě Alexandr Golovin. Branku nezaznamenal, což přineslo devátou porážku pro Monaco. Přitom za týden se Clementův výběr střetne s vedoucím PSG. Ve formě hrající Racing zajíždí do Lorientu.

Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 3:0

13.03.2022 13:00

Góly: 24. Kylian Mbappé, 52. Neymar, 61. Leandro Paredes

Občas se i v rámci pěti nejlepších evropských lig stane, že lídr tabulky padne v duelu se soupeřem ze samotného chvostu. O druhé březnové neděli roku 2022 nic takového neplatilo. Na výhře domácích se jednou trefou podílel Kylian Mbappé, čímž poskočil na první příčku mezi kanonýry. Les Girondins přes čtrnáctou porážku mají stále situaci ve svých rukou.

Přitom už ve 3. minutě zahrozil Rémi Oudin. Keylor Navas musel skákat k tyči a byl u ní včas. Lionel Messi znovu nehrál - co se "kanadského bodování" týče - nejzdařilejší zápas. Nejenže neskóroval, ale nepřipsal si ani asistenci, přičemž v této statistice se ze všech borců v Ligue 1 propracoval spolu se svým mladým ofenzivním kolegou a s Dimitrim Payetem na samotnou špici.

Po čtvrthodině našel právě Mbappého, ale ten se svým technických obstřelem neuspěl. Po dvaceti minutách hry z přímého kopu mířil nad Neymar. Úvodní zásah se v Parku princů uskutečnil až ve 24. minutě. Messi našel Wijnalduma, který z první posunul do vápna na Kyliana Mbappého, jehož volej nedokázal Poussin patřičně zkrotit - 1:0.

Šťastný střelec se zase osmělil ve 35. minutě. Bohužel nemířil přesně. Zbývající minuty úvodního dějství už přinesly jenom zblokované střely. Až sedm minut po startu druhé půle Lionel Messi jednou přihrávkou na rozeběhnutého Achrafa Hakimiho vyšachoval prakticky celou defenzivu hostujícího výběru, načež jeho ve Španělsku narozený, leč Maroko reprezentující spoluhráč pobídnul před bránou se nabízejícího Neymara, který díky lehoučkému obloučku dopravil míč do sítě - 2:0.

Krátce poté se do kombinace PSG zapojily všechny tři ofenzivní hvězdy. Z jejich spolupráce mohl vytěžit maximum Georginio Wijnaldum, kdyby jej ve vápně nepodkopnul Marcelo. Penalta se ovšem nekonala, protože sudí Letexier byl upozorněn na Neymarův ofsajd. Nicméně po hodině hry Pochettinova skvadra třetí branku už přidala.

Balon se odrazil na hranici šestnáctky k Leandru Paradesovi, který jednoduchou zasekávačkou posadil na zadek dva obránce, aby vzápětí nechytatelnou ranou pod břevno uklidnil většinu fanoušků a fanynek na stadionu - 3:0. Další pokus obstaral Hwang Ui-jo, nicméně jedenáctou branku v sezoně nezaznamenal. Poté se zatoužil zapsat do listiny střelců Hakimi, jenže mezi tři tyče nezacílil.

V 80. minutě Presnel Kimpembe odklízel pouze k Adlimu, jehož tvrdá rána putovala přesně do míst, kde stál připravený Navas. Za šest minutek se Messi výborně uvolnil, avšak brána pro něj znovu zůstala zakletá. Nastřelil totiž pouze její konstrukci, což se mu v aktuální sezoně podařilo už poosmé. Takovým číslem se v této souvislosti nemůže pochlubit žádný jiný fotbalista z pěti nejsledovanějších evropských lig. Jeho zaměstnavatel uhrál tenhle duel s nulou, jelikož gólman v nastaveném čase zneškodnil zakončení M’Bayeho Nianga.

ES Troyes - FC Nantes 1:0

12.03.2022 21:00

Góly: 43. Iké Ugbo

Opětovně se ukázalo, že Nantes může působit úplně jinak, když hraje venku. Na půdě Troyes, které se usilovně snaží zachránit v Ligue 1, odvedlo jeden z nejhorších výkonů za posledních několik týdnů, lépe řečeno jeho soupeř ho po taktické stránce školil ve všech ohledech. Hodně se mu dařilo především v defenzívě, a tak protáhl svou šňůru bez porážky na tři utkání v řadě.

První půlhodinku domácí jenom bránili, v závěru půle výrazně zabrali, po obrátce si hlídali těsný náskok. A tenhle scénář byl úspěšný. Onen rozhodující moment přišel na řadu ve 43. minutě, to když sice nedobře vypálil Chavalerin, nicméně ho zastoupil Ugbo, který pohotově zareagoval a překonal brankáře Lafonta. Nantes na tohle inkasování nenašlo žádnou odpověď. Směrem dopředu vše tvrdě drhlo, Troyes zkrátka postavilo hráz, která se stěží mohla zbortit.

Střídající Geubbels, když se v 66. minutě dostal na plac, alespoň dokázal vůbec zakončit, ale v 72. minutě jeho pokus v pohodě lapil gólman Gallon a v 79. minutě hlavičkoval pouze vedle brány. Nakonec mohli být hosté rádi, že konečná prohra byla jen jednogólová, Kouamé totiž v závěru mohl vítězství ESTAC jistit, avšak neučinil tak, neboť z krkolomné pozice trefil tyč.

Montpellier HSC - OGC Nice 0:0

12.03.2022 17:00

Góly: -

Bodovou ztrátu zaznamenalo druhé OGC Nice, které vyšlo střelecky naprázdno proti Montpellieru. Utkání výrazně ovlivnilo vyloučení stopera Danteho i neproměněná penalta v podání Téjiho Savaniera. Oba celky také orazítkovaly brankovou konstrukci.

V utkání nakonec žádná branka nepadla, což ale neznamená, že se nebylo na co dívat. Diváky poprvé zvedl ze sedadel Andy Delort, který ve vyložené šanci rozezvonil tyčku! Do zakončení se dokázal dostat i Montpellier, jmenovitě Maxime Esteve, jenž po rohovém kopu nedůrazně střílel do připraveného brankáře.

Rozhodující okamžik přinesla 35. minuta a velmi přísně nařízená penalta ve prospěch Montpellieru. Wahi po kontaktu s Dantem upadl a brazilský stoper si vysloužil rovnou červenou kartu. Verdikt rozhněval nejen Danteho, ale i trenéra Galtiera, nicméně sudí si na svém rozhodnutí trval. Ideální možnost dostat se do vedení měl Téji Savanier, ale situaci vůbec nezvládl a pokus o "panenkovskou" penaltu zpackal.

Montpellier měl ještě spoustu času početní převahu využít, ovšem všechny své příležitosti zazdil.

Mollet v jasné pozici hlavičkoval těsně vedle, Germain orazítkoval tyčku stejně jako zblízka Esteve. Neproměněné příležitosti musely HSC hodně mrzet. Remíza 0:0 je nakonec ztrátou pro oba celky, byť o něco větší pro Nice. Jihofrancouzský celek zůstává na druhém místě, ale bodově se na něho může dotáhnout Olympique Marseille.

Lille OSC - AS Saint-Étienne 0:0

11.03.2022 21:00

Góly: -

Čtyřicet tisíc diváků a divaček na Stade Pierre Mauroy dokonce neviděli ani jeden gól. Díky tomu se domácí v tabulce ani dočasně nevyškrábali na pátou příčku. Hosté naopak vědí, že po osmadvacátém kole budou nejhůř osmnáctí.

Během úvodní desetiminutovky si Xeka poprvé (nikoli však naposledy) ostře vyšlápnul na Denise Bouangu, ale rozhodčí Florent Batta neudělil ani žlutou kartu. Následně se nepříliš dobře umístěnou hlavičkou prezentoval Gabriel Gudmundsson, takže Paul Bernardoni mohl zůstat klidný. V závěru úvodní dvacetiminutovky to zkusil Renato Sanches, jenže z fanoušků a fanynek LOSC nikoho nepotěšil.

Ve 24. minutě přihrával z pravé strany Bouanga. Ryad Boudebouz chytře přepustil Mahdimu Camarovi, jenže tomu střela nesedla, takže Léo Jardim nechal děkovat. Poté to byl Boudebouz, kdo napřáhnul zpoza šestnáctky. Muž v rukavicích dokázal míč vytěsnit do bezpečí. Na opačném pólu chybovala defenziva Les Verts. Zeki Celik střílel po zemi z bezprostřední blízkosti, jenže pouze do pravé tyče.

Do konce úvodního dějství ještě mířil Jonathan Bamba o kousek výše, než by bývalo bylo záhodno. V nastaveném čase se do šance dostal také Arnaud Nordin, jenže na Jardima nevyzrál. Po změně stran hlavičkoval po Gudmundssonově centru Amadou Onana a o centimetry minul svatyni Saint-Étienne. Nordin se pak ocitnul v dobré pozici, leč poslat svůj tým do vedení odmítnul.

V 67. minutě si nepřesně počínal i Mahdi Camara. To Wahbi Khazri byl za necelých deset minut pro změnu až příliš přesný, protože cílil přesně do míst, kde číhal domácí gólman. Tuniský reprezentant byl aktivní až do závěrečné minuty, jenže jubilejní desátou trefu v sezoně nezaznamenal. Další pokus patřil Zekimu Celikovi, jenže byl z dálky a de facto už předem byl odsouzený k neúspěchu.

Burak Yilmaz od svého příchodu na hřiště v 61. minutě evidentně moc chtěl rozhodnout. Nakonec se mohl stát asistentem u jediného zásahu tohoto klání, když v předposlední minutě řádné hrací doby sklepnul pro Edona Zhegrovu, který to zkusil z hranice velkého čtverce, nicméně skóre zůstalo i po finálním hvizdu stejné, jako před tím úvodním.