Pardubice - K. Vary 3:2Stav série 1:0Pardubice ztratily dvougólové vedení, ale pak je rozjásal Cienciala

Záznam online reportáže

Hokejisté Pardubic vyhráli v úvodním utkání předkola play off extraligy nad Karlovými Vary 3:2. Dynamo vedlo o dva góly, ale Energie v polovině utkání dokázala vyrovnat. Pak rychle reagoval útočník David Cienciala, který ve 34. minutě vstřelil vítězný gól prvního duelu série. Druhé utkání se odehraje v sobotu znovu na východě Čech, začne v 19 hodin.

Pardubický Ondřej Rohlík překonává brankáře Karlových Varů Štěpána Lukeše.

Do pardubické sestavy se v úvodu předkola play off vrátil kanadský útočník Camara. Dynamo na domácím ledě začalo aktivně a v první třetině si vytvořilo střeleckou převahu (19:5). Brankář Energie Lukeš vyrazil střelu Rohlíka, o chvíli později neuspěl ve velké šanci Musil, pak gólman Západočechů chytil i pokus Hrádka.

Pardubičtí se ujali vedení v osmé minutě, kdy Koffer vyslal do úniku Rohlíka, který zamířil přesně. S těsným náskokem dál útočili především domácí hráči. Hosté mohli srovnat v oslabení, ale zakončení Beránka nakonec zamířilo těsně vedle pardubické tyčky. Na druhé straně ještě Říčka našel Kousala, ale hosty opět podržel brankář Lukeš.

Jan Hladonik z Karlových Varů a brankář Pardubic Dominik Frodl.

Druhou třetinu zahájila početní výhoda v podání hráčů Energie, kterou hosté nevyužili. Zanedlouho naopak podruhé inkasovali. Opět byl na ledě třetí pardubický útok, přihrávku Košťálka využil Anděl, jenž zamířil zblízka pod horní tyčku. Na druhý inkasovaný gól však hosté rychle reagovali. Při jejich akci našel Vondráček ideálně Beránka, který už zakončil do odkryté pardubické branky.

Jan Kolář z Pardubic.

Ve 33. minutě pak bylo vyrovnáno, když domácí odehráli puk jen k Černochovi, jenž mezi kruhy střílel v přesilovce přesně. Jenže nerozhodný stav vydržel jen 17 sekund. Bleskově totiž odpověděl Cienciala, ke kterému se dostal odražený kotouč a vrátil Dynamu vedení - 3:2.

To mohli domácí navýšit ve třetím dějství, ale střelu Říčky si Lukeš pohlídal. V další situaci pak Poulíček našel před brankou Urbana, který mířil jen do brankáře. O vyrovnání se snažili i hosté. V 52. minutě navíc rozehráli přesilovku, ale zanedlouho se počet hráčů na ledě zase vyrovnal.

Fanoušci v Pardubicích.

V 58. minutě projel do střelecké pozice Kulich, jenže Frodl puk našel v lapačce. V poslední minutě hráli hosté bez brankáře, několikrát vystřelili, ale Frodla nepřekonal ani tahoun týmu Flek. Pardubice se tak po výhře 3:2 ujaly vedení v sérii.

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. O. Rohlík (Koffer, Anděl), 27. Anděl (Košťálek, O. Rohlík), 34. Cienciala (Košťálek, Říčka) - 30. O. Beránek (Vondráček, Kulich), 33. Černoch. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7658. Stav série: 1:0.
Pardubice: Frodl - J. Zdráhal, J. Mikuš, Košťálek, Vála, Hrádek, J. Kolář, Petgrave - A. Musil, Poulíček, Camara - Cienciala, R. Kousal, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer - Matýs, T. Urban, Paulovič. Trenér: R. Král.
Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, M. Rohan, Parkkonen, T. Havlín, Pulpán, Weinhold - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - Vondráček, Kulich, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Průžek, Jiskra, Osmík. Trenér: Pešout.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200