TCL V Repre

Pardubice poprvé zdolaly Karlovy Vary, přestože ztratily dvougólový náskok

Favorizované Pardubice mají první bod v sérii. Východočeši doma v předkole play-off extraligy přehráli Karlovy Vary 3:2. Zaskvěla se především třetí formace Dynama, když se prosadili Ondřej Rohlík a Lukáš Anděl. Domácí tento vypracovaný dvoubrankový náskok ztratilo, ale pak rozhodl David Cienciala.

Sestřih 1. předkola Pardubice – Karlovy Vary

Do pardubické sestavy se v úvodu předkola play off vrátil kanadský útočník Camara. Dynamo na domácím ledě začalo aktivně a v první třetině si vytvořilo střeleckou převahu (19:5). Brankář Energie Lukeš vyrazil střelu Rohlíka, o chvíli později neuspěl ve velké šanci Musil, pak gólman Západočechů chytil i pokus Hrádka.

Pardubičtí se ujali vedení v osmé minutě, kdy Koffer vyslal do úniku Rohlíka, který zamířil přesně. S těsným náskokem dál útočili především domácí hráči. Hosté mohli srovnat v oslabení, ale zakončení Beránka nakonec zamířilo těsně vedle pardubické tyčky. Na druhé straně ještě Říčka našel Kousala, ale hosty opět podržel brankář Lukeš.

Druhou třetinu zahájila početní výhoda v podání hráčů Energie, kterou hosté nevyužili. Zanedlouho naopak podruhé inkasovali. Opět byl na ledě třetí pardubický útok, přihrávku Košťálka využil Anděl, jenž zamířil zblízka pod horní tyčku. Na druhý inkasovaný gól však hosté rychle reagovali. Při jejich akci našel Vondráček ideálně Beránka, který už zakončil do odkryté pardubické branky.

Predikce předkola play-off nabídl nový Hokej fokus podcast:

Ve 33. minutě pak bylo vyrovnáno, když domácí odehráli puk jen k Černochovi, jenž mezi kruhy střílel v přesilovce přesně. Jenže nerozhodný stav vydržel jen 17 sekund. Bleskově totiž odpověděl Cienciala, ke kterému se dostal odražený kotouč a vrátil Dynamu vedení - 3:2.

To mohli domácí navýšit ve třetím dějství, ale střelu Říčky si Lukeš pohlídal. V další situaci pak Poulíček našel před brankou Urbana, který mířil jen do brankáře. O vyrovnání se snažili i hosté. V 52. minutě navíc rozehráli přesilovku, ale zanedlouho se počet hráčů na ledě zase vyrovnal.

V 58. minutě projel do střelecké pozice Kulich, jenže Frodl puk našel v lapačce. V poslední minutě hráli hosté bez brankáře, několikrát vystřelili, ale Frodla nepřekonal ani tahoun týmu Flek. Pardubice se tak po výhře 3:2 ujaly vedení v sérii.

Předkolo play-off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. O. Rohlík (Koffer, Anděl), 27. Anděl (Košťálek, O. Rohlík), 34. Cienciala (Košťálek, Říčka) - 30. O. Beránek (Vondráček, Kulich), 33. Černoch. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7658. Stav série: 1:0.

Sestavy:

Pardubice: Frodl - J. Zdráhal, J. Mikuš, Košťálek, Vála, Hrádek, J. Kolář, Petgrave - A. Musil, Poulíček, Camara - Cienciala, R. Kousal, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer - Matýs, T. Urban, Paulovič. Trenér: R. Král.

Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, M. Rohan, Parkkonen, T. Havlín, Pulpán, Weinhold - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - Vondráček, Kulich, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Průžek, Jiskra, Osmík. Trenér: Pešout.

Richard Král (Pardubice): "Měli jsme dobrý začátek, škoda, že jsme nedokázali víc odskočit. Trefili jsme ještě břevno, ale potom jsme dostali z protiútoku gól, když jsme špatně rozebrali hráče. Pak soupeř vyrovnal v přesilovce, když jsme mu to namazali přímo na hůl. Naštěstí jsme se rychle vrátili do vedení, třetí třetina už byla z naší strany docela slušná, soupeř si taky nějakou šanci vytvořil. V závěru kluci hráli obětavě, padali tam po tlamě, tak by to v play off mělo vypadat."

Martin Pešout (Karlovy Vary): "Do utkání jsme nevstoupili dobře, v první třetině jsme mohli klidně prohrávat 0:3. Od té druhé jsme se začali lépe hýbat. Když jsme vyrovnali na 2:2, tak jsme věřili, že zápas zvládneme. Bohužel jsme hned za pět vteřin taktickou chybou přerušili hru a z buly dostali gól. Potom jsme třicet minut bušili do plných, ale branku jsme dát nedokázali."