Slovensko - Česko

Pogačar nadále vede Tirreno-Adriatico, kde pátou etapu vyhrál Barguil

Pátou etapu Tirrena-Adriatica vyhrál Francouz Warren Barguil, který byl nejrychlejší v závěrečném stoupání. Žlutý trikot vedoucího jezdce udržel v etapě šestý Tadej Pogačar.

Warren Barguil
zdroj: ČTK/AP autor: Gian Mattia D\'Alberto

Třicetiletý Barguil vyhrál o deset sekund před Belgičanem Xandrem Meurissem, třetí byl italský cyklista Simone Velasco. Vítěz Tour de France Pogačar má v čele průběžného pořadí dál devítivteřinový náskok před belgickým jezdcem Remcem Evenepoelem, na třetí místo se posunul Nizozemec Thymen Arensman.

Josef Černý nabral více než dvacetiminutové manko a obsadil 153. místo.

V sobotu čeká cyklisty 215 kilometrů s dalšími náročnými kopci, závod skončí nedělní etapou kolem San Benedetta del Tronto.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 5. etapa (155 km):

1. Barguil (Fr./Arkéa-Samsic) 3:39:53, 2. Meurisse (Belg./Alpecin-Fenix) -10, 3. Velasco (It./Astana-Kazachstán) -14, 4. Oliveira (Portug./Movistar) -15, 5. Porte (Austr./Ineos Grenadiers) -26, 6. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) -28, ...153. Černý (Quick-Step Alpha Vinyl) -20:11.

Průběžné pořadí: 1. Pogačar 18:17:08, 2. Evenepoel (Belg./Quick-Step-Alpha Vinyl) -9, 3. Arensman (Niz./DSM) -43, 4. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) -45, 5. López (Kol./Astana-Kazachstán), 6. Porte oba -1:00, ...152. Černý -44:50.