Premier League - souhrn čtvrtečních zápasů

10.03.2022, 22:29, aktualizováno 10.03.2022, 22:40
Chelsea potvrdila roli favorita na půdě Norwiche a upevnila si průběžnou třetí pozici. Naprázdno vyšel také další celek ze sestupového pásma Watford, jenž odjel s prázdnou z Wolverhamptonu. Aston Villa si snadno poradila s Leedsem, tři body oslavil také do středu tabulky unikající Newcastle...

Leeds United - Aston Villa 0:3

10.03.2022 20:45

Góly: 22. Philippe Coutinho, 65. Matthew Cash, 73. Calum Chambers

Leeds United prohrál dohrávku dvacátého kola Premier League s Aston Villou 0:3. Skóre otevřel Philippe Coutinho, druhou branku přidal Matthew Cash a zkázu domácích dokonal Calum Chambers.

Hosté dali gól hned z první střely v zápase ve 22. minutě. Předcházela tomu akce Digneho po levém křídle, jeho následný centr ale jen prolétl pokutovým územím. Domácí to zřejmě uchlácholilo, jenže zprava vrátil míč zpět před bránu Matthew Cash, který ve druhé vlně našel nabíhajícího Coutinha, jehož střelu placírkou ještě ve skluzu smolně tečoval do sítě Struijk.

Po půlhodině hry měl velké štěstí gólman Leedsu Ilan Meslier. Ten s míčem na noze kličkoval deset metrů od brány a trefil jen napadajícího Watkinse, od něhož se však k velké úlevě publika balon odrazil zpět k Meslierovi. Před přestávkou ještě domácího brankáře protáhl John McGinn, jehož utaženou placírku na zadní tyč musel vytáhnout konečky prstů.

V 65. minutě poslal Danny Ings do pokutového území Leedsu parádní přetažený centr na Cashe, ke kterému se jako utržený ze řetězu přiřítil Júnior Firpo. Obránce Villans si z něj udělal dobrý den a poté nekompromisně poslal balon po zemi kolem Mesliera do brány.

Čtyři minuty nato Ings prostrčil míč na Coutinha, jenž však musel míč dolovat proti přesile, a ačkoliv jeho pokus měl dobrý směr, chyběla mu razance a Meslier tentokrát stihl zasáhnout.

To už se ovšem nedalo říct v 73. minutě. Domácí obrana totiž centr odvrátila jen na Mingse, který nabil Chambersovi, jehož rána se nádherně zakroutila do vzdálenějšího horního růžku a určitě bude aspirovat na gól týdne.

Více informací k zápasu

Wolverhampton Wanderers - Watford FC 4:0

10.03.2022 20:30

Góly: 13. Raúl Jiménez, 18. Juan Camilo Hernández (vl.), 21. Daniel Podence, 85. Rúben Neves

Dvacet minut a bylo hotovo. Wolverhampton si nedělal velkou hlavu z návštěvy Watfordu a svého protivníka zničil čtyřmi góly. Tři z nich vsítili "Wolves" v úvodu zápasu, čímž v podstatě rozhodli o zisku tří bodů.

Peklo pro hosty začalo již ve 13. minutě. Po zisku míče vběhl do pokutového území Hwang, jenž vyhledal před bránou Jiméneze. Mexický útočník měl čas na zpracování přihrávky a druhým dotekem poslal balón za záda gólmana "Hornets" Fostera. O pět minut později odcentroval z pravé strany Jonny Castro. Jeho pas proletěl až na zadní tyč, kde akci domácích zavíral Aït-Nouri, jenž vracel míč před bránu, kde si jej do vlastní svatyně nešťastně srazil Hernández. Kvůli vlastní brance tak Watford prohrával 0:2.

A mělo být ještě hůř. Tři minuty po vlastenci Hernándeze zachyboval pod tlakem napadajícího Jiméneze rozehrávající Foster, jenž v tísni odkopl balón jen na kopačku Podenceho. Ten se rychle zorientoval a zpoza pokutového území neomylně našel odkrytou bránu Waftordu - 3:0. Hosté ještě nehodlali hodit do ringu ručník a ve 25. minutě mohli snížit. Sissoko vysunul dopředu Kinga, jenže ten v nadějné pozici přestřelil bránu Wolves.

Více už toho Hornets pohříchu nevymysleli. Wolverhampton po změně stran kontroloval zápas a soupeře držel daleko od vlastní šestnáctky. Sami Wolves se naopak ještě jednou radovali z přesného zásahu. V 85. minutě sklepl střídající Chiquinho centr Aït-Nouriho pro Nevese. Portugalský šikula si se zakončením pohrál a krásným obloučkem donutil Fostera kapitulovat počtvrté.

Wolverhampton zvítězil po třech zápasech a dál pevně drží osmou pozici. Watford naopak zůstává v pásmu sestupu.

Southampton FC - Newcastle United 1:2

Góly: 25. Stuart Armstrong - 32. Chris Wood, 52. Bruno Guimarães

Spanilá jízda Newcastlu pokračuje. "Straky" oslavili na půdě Southamptonu třetí vítězství v řadě a v kalendářním roce 2022 dál zůstávají neporaženy. Na jihu Anglie sice prohrávaly jako první, avšak dvěma brankami obrátily skóre ve svůj prospěch.

V úvodu každopádně hýřili aktivitou domácí "Saints". Ti mohli skórovat již ve 23. minutě, kdy o míč ve středu hřiště přišel hostující Shelvey. Útok Southamptonu poté táhl Adams, jenž ve finální fázi přihrál Brojovi. Tomu ale zakončení příliš nevyšlo. Za další dvě minuty už se nicméně domácím vedlo lépe. Po centru Walkera-Peterse se kulatý nesmysl odrazil ke zcela volnému Stuartu Armstrongovi, jenž se hlavou z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Vedení ale Saints vydrželo jen pár minut. Po půlhodině hry totiž Shelvey odčinil své předchozí zaváhání a ideálním pasem do pokutového území vyhledal nabíhajícího Wooda, který hlavičkou upravil skóre na průběžných 1:1. Southampton si ještě před pauzou chtěl vzít vedení zpět. Blízko tomu byl ve 37. minutě Adams, avšak jeho prudký projektil zastavilo břevno hostující svatyně.

Zatímco úvodu duelu vyšel lépe domácím, do druhého poločasu odstartoval lépe Newcastle. Aktivita Strak nakonec vedla v 53. minutě ke gólovému rezultátu. Rohový kop letící na zadní tyč vrátil před bránu Burn, načež se šikovnou patičkou zády k bráně prosadil Guimarães. I po jeho trefě pokračovali hosté tlaku, dalšího přesného zásahu se ovšem již nedočkali.

Southamptonu nešla upřít snaha, vyrovnání a zisku bodu za plichtu se nicméně nedočkal. Přitom takový Salisu se dostal hned ke dvěma slibným hlavičkovým zakončením, jenže v 79. minutě i o deset minut později ztroskotal na pozorném Dúbravkovi. Newcastle po dalším vítězství zůstává v tabulce na 14. místě, opět se ale vzdálil pásmu sestupu, v němž přitom ještě nedávno figuroval. Southampton navzdory prohře okupuje přijatelnou 10. pozici.

Norwich City - Chelsea FC 1:3

Góly: 69. Teemu Pukki (pen.) - 3. Trevoh Chalobah, 14. Mason Mount, 90. Kai Havertz

Chelsea vyhrála předehrávku třicátého kola s Norwichem City 3:1. Za domácí se dokázal trefit jen Teemu Pukki z penalty, za hosty skórovali Trevoh Chalobah, Mason Mount a Kai Havertz.

Domácí hned ve třetí minutě předvedli, jak se nemají bránit standardní situace. Hráči Norwiche totiž ve svém pokutovém území měli velkou početní převahu, přesto si centr Masona Mounta od rohového praporku našel Trevoh Chalobah a hlavou míč usměrnil do sítě.

Další velká šance Blues přišla deset minut po úvodní brance. Přihrával opět Mount, který ve vápně našel Havertze, jenž se s míčem šikovně otočil, uvolnil se, ale nechal vyniknou brankáře Tima Krula.

Tihle dva si své role za pár desítek vteřin vyměnili a Chelsea sklízela ovoce. Havertz tělem obelstil svého strážce v pokutovém území, poté na penaltě našel Mounta, který si šikovně posunul míč kolem Ozana Kabaka a balon poslal nekompromisní dělovkou pod břevno Krulovy brány.

Šance Chelsea přicházely dál a dál. V akci nebyl nikdo jiný než dvojice Mount - Havertz. Ti si totiž ve 22. minutě dvakrát vyměnili balon, poté první jmenovaný pálil z voleje a rána mířila těsně nad břevno. O šest minut později si na Mountův centr od rohového praporku naskočil naprosto osamocený Andreas Christensen, jeho hlavička ale doletěla do boční sítě.

Pět minut před koncem první půle se Mountův centr odrazil před pokutové území k Mateo Kovačićovi, který na nic nečekal a vyslal povedený halfvolej, který se otřel o pravou tyčku. Po přestávce Blues pokračovali s náporem, když se za obranou objevil Mount, kterého však vychytal Krul.

V 66. minutě vysvitla naděje pro Canaries. Centr Leese-Meloua totiž viditelně trefil do ruky Chalobaha, hlavní sudí však nechal hru pokračovat a velkou šanci neproměnil Pukki. Hlavní rozhodčí se však v přerušené hře přeci jen šel podívat na celou situaci znovu a po shlédnutí videa odpískal pokutový kop pro domácí celek. Toho se ujal právě finský útočník, jenž zvolil opačnou stranu než brankář Mendy.

Chelsea v závěru toužila po pojišťovací brance a blízko k ní byl v 86. minutě Lukaku. Toho našel v pokutovém území Loftus-Cheek, ale střelu belgického útočníka domácí dokázali srazit na rohový kop.

Blues si ale nakonec mohli oddechnout v 90. minutě. N’Golo Kanté pronikl parádně do vápna, kde poté našel Havertze a ten se levým nártem luxusně trefil do horního růžku za bezmocného Krula.