Benzema smazal manko z předchozího zápasu a hattrickem poslal Real do čtvrtfinále Ligy mistrů

Fotbalisté Realu Madrid dokázali v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti Paris St. Germain smazat jednogólové manko z úvodního utkání a díky domácí výhře 3:1 postupují do čtvrtfinále soutěže. Třemi góly se na výhře španělského velkoklubu podílel francouzský útočník Karim Benzema. Druhým postupujícím je anglický finalista z minulého ročníku Manchester City, který po suverénní výhře 5:0 v Lisabonu v odvetě v s portugalským týmem remizoval 0:0.

Tento článek je více než rok starý.

Madrid (Aktualizováno: 23:23 9. 3. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karim Benzema

Karim Benzema | Zdroj: Reuters

Hostující Mbappé, který rozhodl únorový duel v Paříži, dostal poprvé míč do madridské branky ve 34. minutě, ale tento gól ještě neplatil kvůli ofsajdu.

Utkání Real Madrid - PSG jsme sledovali ONLINE

Číst článek

Francouzský kanonýr se regulérní trefy dočkal o pět minut později, když zužitkoval Neymarův pas za obranu. Mbappé podle spekulací médií v létě po vypršení smlouvy v PSG zamíří právě do Realu.

Krátce po změně stran dalšího Mbappého trefa znovu neplatila pro ofsajd, naopak v 61. minutě vyrovnal jiný Francouz Benzema po zaváhání brankáře Donnarummy při rozehrávce. Real výrazně ožil a mezi 76. a 78. minutou výsledek otočil.

Benzemovi v souboji kapitánů dvakrát nechtěně pomohl Marquinhos, jenž nejprve tečoval střelu čtyřiatřicetiletého útočníka a pak mu „namazal“ na rozhodující gól.

Zaskočení Pařížané s hvězdným ofenzivním triem Mbappé, Neymar, Messi už se v Madridu na odpověď nevzmohli a ani letos se tak nedočkají premiérového triumfu v Lize mistrů. Nejúspěšnější tým elitní soutěže Real naopak zůstal ve hře o 14. trofej.

Postupují i Citizens

Zatímco v Lisabonu vstřelili hráči Manchesteru City už v prvním poločase čtyři góly, doma v obměněné sestavě vyšli naprázdno. Nejblíže brance v úvodním dějství byl Sterling, jehož oblouček v 38. minutě zneškodnil Adán.

Gólmana Sportingu na začátku druhé půle překonal Jesus, ale jeho zásah rozhodčí odvolali kvůli ofsajdu. Domácí kouč Guardiola na závěrečnou čtvrthodinu poslal do branky náhradníka Carsona, který ve velké šanci vychytal Paulinha.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Paris St. Germain 3:1 (0:1)
Branky: 61., 76. a 78. Benzema - 39. Mbappé. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, De Vries - Van Boekel (video, všichni Niz.). ŽK: Nacho, Vinícius Júnior, Carvajal, Vázquez - Paredes, Donnarumma, Hakimí, Kimpembe. První zápas: 0:1, postoupil Real.

Manchester City - Sporting Lisabon 0:0
Rozhodčí: Meler - Eyisoy, Uyarcan (všichni Tur.) - Valeri (video, It.). ŽK: Jesus - Paulinho, Slimaní. První zápas: 5:0, postoupil Manchester City.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít