Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňští atleti si z Mistrovství České republiky přivezli 11 medailí!

08.03.2022 8:40

První březnový víkend se v ostravské hale konal vrchol tuzemské atletické sezóny, kterým bylo mistrovství České republiky mužů a žen. Atleti největšího západočeského klubu Škody Plzeň vybojovali sbírku 11 medailí.

Atleti_AK Škoda Plzeň_MČR
Atleti_AK Škoda Plzeň_MČRAtleti_AK Škoda Plzeň_MČR_2Atleti_AK Škoda Plzeň_MČR_3Atleti_AK Škoda Plzeň_MČR_4

Plzeňští atleti svým výkonem pokořili klubový rekord z loňského roku, a také slaví jeden splněný limit na halový světový šampionát. O ten se zasloužila Tereza Petržilková, která ve finálovém běhu na 400 metrů skončila na stříbrné pozici za Ladou Vondrovou. Skvělý čas svěřenkyně Jana Hanzla 52.64 sekund má ale díky zajištění startu na halovém mistrovství světa cenu zlata.

Mistrovským titulem se blýskl Jakub Forejt, který v koulařské soutěži mužů předčil svého bratra a stříbrného medailistu Michala Forejta. Dvojčata tak opět spolu nechyběla na stupních vítězů. Skvělý výkon a nový halový osobní rekord předvedla Lenka Valešová. Závodnice AK ŠKODY Plzeň posledním pokusem pokořila hranici 15 metrů, čímž se vyhoupla na první místo. Její největší soupeřka ji sice dokázala přehodit, ale díky výkonu 15.09 metrů si pověsila na krk stříbrnou medaili.

Hned tři cenné kovy vybojovali škodováci v sektoru výškařském. Republikovým vícemistrem se stal Jan Štefela , bronzovou medaili díky osobnímu rekordu 213 centimetrů uhájil Josef Adámek a na třetí pozici skončila také úspěšná Denisa Majerová. Modrobílou všestrannost potvrdili také Linda Suchá, která rozšířila svoji sbírku cenných kovů o stříbro z trojskoku, a běžec Vladimír Marčík, jenž proťal cílovou pásku na trati 3 000 metrů jako stříbrný.

Velice úspěšný šampionát pak jako již tradičně podtrhly štafety žen i mužů. Ženské kvarteto Petržilková, Suchá, Píchalová a Majerová jasně vybojovalo stříbrné medaile a o několik minut později štafeta mužů ve složení Míka, Páník, Kabyš, Rež v napínavém souboji uhájila rovněž stříbro. Na západ Čech tak díky atletům Škody Plzeň putuje hned 11 cenných kovů a splněný limit na světový šampionát, čímž modrobílí závodníci posouvají úroveň plzeňské atletiky opět o kus výše.