středa 24.4 18:00 - Dvorek U Koníčka, Vodňany

• Bookstart – s knížkou do života – setkání rodin s dětmi

středa 24.4 9:30 - Knihovna, Volyně

Z Vlašimi s prázdnou. Táborsko v jarní premiéře manko nedotáhlo

Táborsko v úvodním jarním kole body nezískalo a prohrálo s Vlašimí soutěžní utkání po téměř pěti letech. Naposled se Vlašimští radovali v květnu 2017. , Autor: Karolina Kabíčková

Táborsko v úvodním jarním kole body nezískalo a prohrálo s Vlašimí soutěžní utkání po téměř pěti letech. Naposled se Vlašimští radovali v květnu 2017.     Autor: Karolina Kabíčková

VLAŠIM - V neděli 6. března odstartovala druholigovým fotbalistům Táborska jarní část sezony utkáním ve Vlašimi. Svěřenci trenéra Sergejse Golubevse se museli obejít v obraně bez vykartovaného kapitána Navrátila a v brance s novou tváří Martinem Janáčkem odolávali do 34. minuty, kdy se prosadil domácí Suchan. Už za osm minut navýšil náskok Vlašimi Rigo a na góly bohatý závěr první půle uzavřel snížením z penalty táborský Tijani – 2:1. Po změně stran už branka nepadla, Táborsku tak k alespoň bodu nepomohla ani hra na dva útočníky, ani zlepšený výkon po přestávce. Vlašimští nasadili do zápasu slávistické mladíky, kteří se postarali o pokoření Táborska v lize po pěti letech. Golubevsovi svěřenci zůstávají i přes prohru na 9. místě, Vlašim se vyhoupla na stříbrnou pozici zajišťující baráž. Další zápas sehraje Táborsko na domácím stadionu v táborské Kvapilově ulici, kde se v neděli 13. března utká od 14.30 hodin s desátým Vyškovem.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC MAS Táborsko 2:1 (2:1), branky: 34. Suchan, 42. Rigo – 45+1. (z pen.) Tijani, rozhodčí Nehasil – Hrabovský, Melichar, ŽK (1-2): 84. Gning – 18. Šplíchal, 90+5. Tusjak, 430 diváků.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Breda, Broukal, Hošek, Icha (68. Zinhasović) – Křišťan (81. Zlatohlávek), Rigo, Suchan (86. Lehoczki), Svoboda – Gning (86. Krunert), Jurásek (68. Douděra).

FC MAS Táborsko: Janáček – Tusjak, Rydval, Holiš, Plachý – Šplíchal (56. Vozihnoj), Liepa (85. Svatek), Javorek, Kosek – Tijani, Mach (56. Krch).

Trenér Táborska Sergejs Golubevs věděl, že vstup jeho svěřenců do zápasu nebyl dobrý. „V prvních pětadvaceti minutách byl soupeř lepší a my jsme se nedostávali do útoku. Sehráli jsme nervózní úvod, což je vzhledem k našemu mladému týmu pochopitelné. Penalta v závěru poločasu nás dostala do zápasu. Mohli jsme možná i srovnat, ale domácí hráli v klidu a sebevědomě. Nakonec jsme bohužel 1:2 prohráli," zhodnotil utkání ve Vlašimi trenér Táborska.