Vítkovice - Budějovice 4:3 PPVítkovice mají jistotu předkola play off na domácím ledě

Záznam online reportáže

Hokejisté Vítkovic porazili v duelu 58. kola extraligy České Budějovice 4:3 v prodloužení. O jejich dvoubodové vítězství se postaral v čase 61:13 Lukáš Krenželok. Gól a dvě asistence si připsal domácí Rostislav Marosz. Ostravané mají jistotu startu předkola play off na domácím ledě a stále jim zůstává šance posunout se před sedmý Liberec.

Zleva brankář Českých Budějovic Dominik Hrachovina, Rostislav Marosz z Vítkovic a Jan Piskáček z Českých Budějovic.

Lépe do zápasu nastoupili hosté, ale ránu Novotného ve druhé minutě zastavila tyčka a puk za brankovou čárou nenašla ani dodatečná kontrola videozáznamu. První gól však padl do českobudějovické sítě. Illéš v 11. minutě nabil od mantinelu na osu kluziště Fridrichovi, který z voleje prostřelil Hrachovinu.

Ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky ale Jihočeši kontrovali: v čase 19:29 prošel Vráblíkův příklep od modré čáry nad Dolejšovým ramenem do sítě. Hned ze startu druhého dějství musel Dolejš eliminovat šanci Pecha, ale i tak si brzy Budějovičtí uzmuli vedení, když ve 23. minutě jim dokonale vyšlo vhazování a po zpětné přihrávce Novotného, se z kruhu bez přípravy trefil přesně Valský.

Zleva Petr Fridrich z Vítkovic a Jakub Illéš z Vítkovic.

Vyrovnání pak před odkrytou bránou prováhal Krenželok, ale druhá desetiminutovka prostřední části patřila domácím. Lakatoš v 35. minutě usměrnil tečí střelu Solovjova a bylo vyrovnáno. O minutu později mohl skóre otočit Marosz, ale orazítkoval jen tyčku. Úspěšnější byl v 39. minutě, když při signalizovaném vyloučení ve vítkovické výhodě dorazil za Hrachovinu vyraženou ránu Flicka.

Zleva Karel Plášil z Vítkovic a Martin Hanzl z Českých Budějovic.

Hra se však nadále přelévala jako vlnách a v třetí části se znovu nadechli hosté. Domácí ještě odolali šanci Hanzla, jenž pálil do tyče, ale ve 49. minutě prokázal svůj velký přínos pro tým Gulaš a v přesilové hře oslavil svůj návrat do sestavy po měsíční pauze svou klasickou trefou bez přípravy.

Nakonec ovšem větší bodová kořist zůstala v Ostravě. V prodloužení dostal Krenželok přihrávku před bránu od Marosze a rozhodl.

58. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Motor České Budějovice 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Fridrich (Marosz, Illéš), 35. Lakatoš (Plášil, Illéš), 39. Marosz (Flick, Solovjov), 62. L. Krenželok (Marosz) - 20. Vráblík (Štencel, M. Beránek), 23. Valský (J. Novotný), 49. Gulaš (M. Hanzl, Valský). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Klouček, Lederer. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 4109.
Vítkovice: Dolejš - Pedan, Solovjov, J. Stehlík, Plášil, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Fridrich, Marosz, Illéš - Dostálek, Flick, R. Bondra - Bernovský, Chlán, Dej. Trenér: Holaň.
České Budějovice: Hrachovina - Percy, Piskáček, Bučko, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Bindulis - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - Holec, Koláček, Vondrka - Valský, J. Novotný, D. Voženílek. Trenér: Modrý.