Brněnští basketbalisté si výhrou nad Kolínem upevnili třetí místo

Brněnští basketbalisté vyhráli dohrávku 7. kola ligové nadstavby nad Kolínem 84:74 a upevnili si třetí místo v tabulce. Po čtvrteční porážce Opavy v Ústí nad Labem zaostávají Jihomoravané za druhými Slezany už jen o jednu výhru, úřadující vicemistr má ale ještě zápas k dobru.

Ilustrační foto.

Kolín prohrál potřetí za sebou a zůstává šestý před Hradcem Králové stále jen zásluhou lepšího skóre. Zápas v Brně sice Medvědi rozehráli lépe a až do poloviny druhé čtvrtiny vedli, ale druhý poločas se odehrál v režii domácích, kteří Středočechy porazili i ve čtvrtém soutěžním utkání v sezoně včetně poháru.

"Vždy s nimi prohrajeme o málo bodů, rozhodují malé věci. Ale Brno bylo ve všech věcech, co se týkají střelby, lepší a druhým faktorem byl jejich útočný doskok. Tím se v prvním poločase drželi v zápase, ve druhém se zlepšili i v mezihře a po zásluze zvítězili," konstatoval kolínský trenér Miroslav Sodoma. Kapitán jeho týmu Adam Číž byl s 19 body nejlepším střelcem zápasu, lídry vítězů byli Šimon Puršl s 18 body či Danilo Djuričič s 12 body a 13 doskoky.