středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Generálka na FNL proběhla bez problémů. Táborsko si poradilo s třetiligovým Benešovem

Petr Javorek (u míče) působil v Táborsku naposledy v roce 2017. V posledním přípravném utkání s Benešovem odehrála nová posila celý zápas a pomohla k vítězství 2:0. , Autor: Josef Janda

Petr Javorek (u míče) působil v Táborsku naposledy v roce 2017. V posledním přípravném utkání s Benešovem odehrála nová posila celý zápas a pomohla k vítězství 2:0.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Druholigoví fotbalisté Táborska sehráli v sobotu dopoledne poslední přípravné utkání před startem jarní části FNL. Na soukenické přírodní trávě se proti Benešovu představily další posily. Celé utkání odehrál za Táborsko Petr Javorek, který působil v týmu naposledy před pěti lety. V sestavě se naopak neobjevil lehce zraněný kapitán Jakub Navrátil, který v prvním soutěžním zápase kvůli žlutým kartám stejně nastoupit nemůže. Úvodní okamžiky zápasu domácí prospali, nicméně velice rychle se dostali do vedení 2:0. Rychle získaný náskok se během utkání už nezměnil a byl na Soukeníku i výsledkem konečným.

Táborští udeřili hned v úvodu. Nejprve Tijani využil v 7. minutě luxusní přihrávku od Macha, dvě minuty po něm se po Tusjakově centru trefil krásně z voleje mladík Šplíchal. Do přestávky ještě minul ve skluzu odkrytou branku opět Mach. Po změně se dostaly na plac i další nové tváře v Táborsku. Zahráli si Youri nebo Žižek, byl to ale opět Mach, který v gólové šanci neskóroval. Benešovští toho v ofenzivě příliš nenabídli, a tak už branka nepadla. Táborsko porazilo Benešov 2:0 a momentálně vyhlíží první mistrovské utkání, které je na programu v neděli 6. března ve Vlašimi. První soupeř Táborska dohrával v sobotu ještě utkání v Chrudimi, kam se už během druhé půle posledního přípravného zápasu vydal hlavní trenér Táborska Sergejs Golubevs.

FC MAS Táborsko – SK Benešov 2:0 (2:0), branky: 7. Tijani, 9. Šplíchal.

FC MAS Táborsko: Janáček (46. Zadražil) – Plachý, Rydval, Holiš (46. Mezera), Tusjak – Šplíchal (46. Vozihnoj), Javorek, Liepa (57. Krch), Kosek (62. Yuri) – Tijani (46. Žižek), Mach.

SK Benešov: Diviš – Vosáhlo, Pedro, Krunert, Sládek – Vrňák, Kulhavý, Filip, Brokeš – Kalod, Meszaroš.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme k poslednímu přípravnému zápasu další podrobnosti.

Asistent trenéra Táborska Martin Bárta zhodnotí utkání a promluví o nových tvářích v týmu s důrazem na Petra Javorka.