Hokej v 10 minutách

Bogatajová zvítězila v Hinzenbachu. Ulrichová poprvé v sezoně zabodovala

Skokanka na lyžích Klára Ulrichová obsadila v závodu SP v rakouském Hinzenbachu 27. místo a poprvé v sezoně bodovala. Zvítězila Slovinka Urša Bogatajová před svou krajankou Nikou Križnarovou a Rakušankou Lisou Ederovou.

Urša Bogatajová
zdroj: Reuters autor: Annegret Hilse

Ulrichová figurovala po prvním kole s výkonem 74,5 metru na 24. příčce, ve druhém skočila o metr méně a o tři pozice si pohoršila. Bodovat ve Světovém poháru dokázala jako druhá Češka v sezoně a navázala na Karolínu Indráčkovou, která obsadila v novoročním závodě v Ljubnu 25. místo. Druhá česká reprezentantka Anežka Indráčková v Rakousku do druhého kola těsně nepostoupila. Na 31. místě ji se skokem dlouhým 71,5 metru od účasti ve finále dělilo půl bodu.

Závod ovládly slovinské skokanky. Vedení z prvního kola udržela olympijská vítězka Urša Bogatajová před Nikou Križnarovou. Na třetí místo se posunula domácí Lisa Ederová. Další Rakušanka Sara Marita Kramerová, která před olympijskými hrami, o něž kvůli koronaviru přišla, Světovému poháru suverénně kralovala, skončila pátá. Dál ale bezpečně vede průběžné pořadí SP.

Závod SP žen ve skocích na lyžích v Hinzenbachu (Rakousko):

1. Bogatajová 249,7 b. (93+92 m), 2. Križnarová (obě Slovin.) 227,7 (85+88), 3. Ederová (Rak.) 212,8 (81,5+86,5), ...27. Ulrichová 172,8 (74,5+73,5), 31. A. Indráčková (obě ČR) 82,7 (71,5).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Kramerová (Rak.) 915, 2. Bogatajová 701, 3. Althausová (Něm.) 698, ...36. K. Indráčková (ČR) 36, 50. Ulrichová 4.