První Litoměřice i druhá Třebíč v první lize prohrály

foto Lední hokej. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté vedoucích Litoměřic podlehli ve 46. kole doma pražské Slavii 0:2, ale mají stále sedmibodový náskok před druhou Třebíčí. Horácká Slavia prohrála ve Vrchlabí 2:5 a třetí Vsetín se jí díky domácímu vítězství nad Ústím nad Labem přiblížil na rozdíl dvou bodů.

Litoměřicím se aktuálně nedaří a prohrály třetí zápas za sebou při skóre 1:10. Slavia po sérii čtyř porážek oslavila třetí výhru z posledních čtyř duelů a bodovala pošesté za sebou. Vedla od 11. minuty díky brance Robina Všetečky. Necelých sedm minut před koncem pečetil vítězství v přesilové hře Lukáš Žejdl. Brankář Martin Michajlov díky 22 zákrokům poprvé v ročníku vychytal nulu.

Ve formě není ani Třebíč, která z posledních čtyř duelů prohrála potřetí. Vrchlabí bodovalo popáté v řadě, ale radovalo se teprve z druhé výhry z uplynulých šesti utkání. Ve 4. minutě mu získal náskok Tomáš Urban a za 87 sekund zvýšil Pavel Mrňa. V závěru úvodní části se sice za hosty prosadil Lukáš Nedvídek, ale v polovině utkání vrátil Vrchlabí dvoubrankový náskok v přesilovce bek Karel Nedbal. Ve 47. minutě dostal hosty na kontakt v početní výhodě Nedvídek, ale za necelé čtyři minuty pojistil náskok domácích Filip Koffer. Za 82 vteřin dovršil výsledek Urban.

Třetí Vsetín naplno bodoval po čtyřech zápasech, z kterých vyhrál jen dva. Proti ústeckému Slovanu otevřel skóre v čase 7:20 v oslabení Tomáš Pitule a za necelé tři minuty zvýšil v přesilové hře obránce Jiří Říha. Před polovinou utkání upravil Vít Jonák na 3:0. Mezi 38. a 40. minutou se dvakrát prosadil nejlepší střelec Valachů a nejproduktivnější hráč soutěže Luboš Rob, který si polepšil na 21 tref a 47 bodů. Tři sekundy před koncem druhé části snížil Tomáš Urban. Severočeši nebodovali po pěti duelech, z nichž čtyři vyhráli.

Čtvrtá Jihlava zvítězila potřetí v radě a doma proti sestupujícímu šestnáctému Havířovu to bylo po výsledku 3:2 až po samostatných nájezdech. Na první gól se čekalo do 55. minuty, kdy se Dukla radovala díky Tomáši Havránkovi. V 58. minutě sice vyrovnal Vlastimil Dostálek, ale za 24 sekund vrátil Jihlavě vedení Tomáš Harkabus. Nastavení vynutil šest sekund před koncem třetí třetiny Jan Hudeček. V rozstřelu byli úspěšní jen domácí Matouš Menšík, Tomáš Čachotský a Richard Cachnín.

Pátý Sokolov podruhé za sebou nebodoval. Prohrál 0:3 na ledě Přerova, který slavil sedmé vítězství za sebou. Všechny tři branky padly až v závěrečném dějství. V čase 44:14 otevřel skóre v početní výhodě Tomáš Šoustal, v 53. minutě využil další přesilovku Jan Süss, který 51 sekund před koncem dalším gólem při power play Baníku do prázdné branky dovršil výsledek. Gólman Lukáš Klimeš udržel díky 27 zásahům podruhé v sezoně čisté konto.

Třetí výhru z posledních pěti duelů si připsala Poruba, která doma zdolala Prostějov 2:0. Bezbrankový stav v čase 27:21 prolomil obránce Jakub Husa. O pojistku se postaral 101 sekund před koncem v oslabení při power play Jestřábů do prázdné branky Pavel Jenyš. Brankář Adam Brízgala vychytal díky 29 zákrokům potřetí v ročníku nulu.

Patnácté Benátky nad Jizerou podlehly v Šumperku 1:3, ale při prohře Ústí nad Labem mají stále ještě čistě teoretickou šanci na záchranu. Do druhé ligy je už ale pošle každá ztráta či jakýkoliv zisk ústeckého Slovanu. Středočeši sice v Šumperku vedli od 23. minuty díky gólu Adama Klapky, ale za 133 sekund vyrovnal v přesilovce Petr Kratochvíl a za 58 sekund otočil stav Dávid Kohút. V 52. minutě pojistil výhru Draků Rok Macuh.

46. kolo první hokejové Chance ligy:

Vsetín - Ústí nad Labem 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Branky: 38. a 40. Rob, 8. Pitule, 11. J. Říha, 29. Jonák - 40. T. Urban. Rozhodčí: Hucl, Šudoma - Polák, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Poruba - Prostějov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 28. Husa, 59. Jenyš. Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Kučera, Blažek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 695.

Litoměřice - Slavia Praha 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 11. R. Všetečka, 54. Žejdl. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Jihlava - Havířov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 55. T. Havránek, 58. T. Harkabus, rozhodující sam. nájezd Menšík - 58. Dostálek, 60. Hudeček. Rozhodčí: Čech, Květoň - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 762.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 25. Kratochvíl, 26. Kohút, 52. Macuh - 23. Klapka. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Přerov - Sokolov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 53. a 60. Süss, 45. T. Šoustal. Rozhodčí: Wagner, Jaroš - Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 802.

Vrchlabí - Třebíč 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 4. a 53. T. Urban, 5. Mrňa, 30. Nedbal, 51. Koffer - 19. a 47. Nedvídek. Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Beneš, J. Dědek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 722.

17. Kadaň 44 0 0 0 44 26:219 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.

Další program:

Čtvrtek 17. února - dohrávka 38. kola:

18:00 Frýdek-Místek - Sokolov.

Sobota 19. února - 47. kolo:

16:00 Ústí nad Labem - Poruba,

17:00 Sokolov - Vrchlabí, Prostějov - Přerov, Havířov - Vsetín, Frýdek-Místek - Jihlava, Kolín - Šumperk,

17:30 Třebíč - Litoměřice.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 17.04.2024 ČTK