Basketbalisté Opavy v nadstavbě deklasovali Hradec, dovolili mu jen 36 bodů

Basketbalisté Opavy v pátém kole ligové nadstavby smetli 100:36 Hradec Králové, který se postaral o jeden z nejhorších střeleckých výkonů nejvyšší soutěže. Vítěznou sérii protáhl mistrovský Nymburk, který si poradil 92:86 s Brnem.

Opavský pivot Mattias Markusson zakončuje na koš. Ilustrační foto.

Hradec před zápasem v Opavě vyhrál sedm z devíti zápasů, obě porážky utrpěl s obhájci titulu z Nymburka. Na palubovce slezského celku ale Královští sokoli tvrdě narazili a už po první čtvrtině prohrávali 10:31.

Opavě se dařila především střelba z dálky a proměnila 17 z 25 trojek. Na Hradci se naopak projevil náročný program, když odehrál třetí zápas v pěti dnech. "Opava na nás od začátku vlétla a my jsme jen šlapali vodu," uvedl trenér hostů Lubomír Peterka po utkání.

Východočeši se s 36 body postarali o čtvrtý nejhorší střelecký výkon v historii ligy. O nelichotivý rekord se dělí s 28 body Sokol Vyšehrad (2010) a Děčín (2012). Pražanům patří s 34 body (2009) ještě třetí příčka.

"Hráči jsou extrémně unavení a proti silné Opavě jsme opravdu neměli šanci," prohlásil Peterka. "Nám se od počátku dařilo střelecky a to se pak hraje lehce," uvedl asistent trenéra Slezanů David Zach.

Nymburk o vítězství nad Brnem rozhodl ve druhé čtvrtině, kterou vyhrál 26:16. Na úspěchu suverénního lídra tabulky se 26 body podílel Colby Ross, Jerrick Harding přidal 19 bodů. Středočeši si připsali třináctou výhru za sebou.