Phoenix přehrál Clippers a suverénně kraluje NBA, s padesáti body zazářil proti Indianě Adetokunbo

Basketbalisté Phoenixu vybojovali v závěru pondělního utkání NBA vítězství nad Los Angeles Clippers 103:96 a připsali si 17. vítězství z posledních 18 zápasů. Suns stále suverénně vládnou celé soutěži. První místo ve Východní konferenci drží Miami, které ale po domácí prohře 99:107 s Dallasem už má shodnou bilanci s druhým Chicagem. Těsně za nimi je Milwaukee po výhře 128:119 nad Indianou, kterou zařídil 50 body a 14 doskoky Janis Adetokunbo.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Paul a Devin Booker

Chris Paul a Devin Booker | Foto: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Clippers drželi s favorizovaným Phoenixem krok až do úplného konce. Ještě tři minuty před závěrečným klaksonem byl rozdíl ve skóre pouhé dva body. Pak už ale dobře fungovala obrana Suns a soupeři dovolila jediný bod.

Naopak Chris Paul dal důležitý koš a v poslední minutě nahrál Mikalu Bridgesovi na trojku, která zápas definitivně rozhodla. Paul 17 body a 14 asistencemi potvrdil roli nejlepšího nahrávače sezony. Nejlepším střelcem Suns byl s 26 body Devin Booker.

Dallas tentokrát nestál jen na výkonu Luky Dončiće a dvouciferný počet bodů nastřílelo pět hráčů.

Domácí basketbalisté Dončiće zdvojovali a dovolili mu jen 21 bodů, ale Jalen Brunson a Maxi Kleber přidali po 19 a prosadili se i další spoluhráči včetně nové posily Davise Bertanse, který debutoval s 12 body.

„Když je jeden hráč zdvojený, někdo ze spoluhráčů musí být volný. V průběhu zápasu jsme zlepšili pohyb a byli jsme schopni to využívat. Proto jsme vyhráli,“ řekl Dončić.

„Luka odvedl velmi dobrou práci. Lákal na sebe zdvojení obrany a pak volil správná řešení. Škoda že se u nás nepočítají druhé asistence jako v hokeji, protože těch by měl dnes opravdu hodně,“ prohlásil kouč Jason Kidd.

Padesátibodový Adetokunbo

K Miami se v tabulce přiblížilo Milwaukee, v jehož barvách opět zazářil hvězdný Adetokunbo. Padesáti body si vylepšil sezonní maximum a jen těsně zaostal za osobním rekordem.

Předchozí zápas přitom vynechal kvůli bolavému kotníku. Zdravotní potíže na něm ale nebyly patrné, jako obvykle smečoval a za celý zápas minul jen čtyři střely. Také proměnil 14 trestných hodů.

„Odpočinul jsem si a dnes jsem se cítil mnohem lépe. Je hezké dát 50 bodů, takové zápasy si pamatujete, ale stejně je pro mě hlavní, že jsme vyhráli,“ řekl Adetokunbo.

Už devátou výhru za sebou si připsal Boston, který překvapivě jasně přehrál Philadelphii 135:87. Sixers stále čekají na novou posilu Jamese Hardena, který kvůli zranění bude v novém dresu debutovat až na konci února.

Krejčí si zahrál pět minut při vítězství basketbalistů Oklahomy. Satoranský opět nenastoupil

Číst článek

Celtics měli zápas jasně pod kontrolou a už v první čtvrtině odskočili do šestnáctibodového náskoku, který postupně narostl až na 51 bodů. Nakonec z toho bylo nejvyšší vítězství Bostonu nad Philadelphií v historii čítající 457 vzájemných duelů.

Minnesota vybojovala výhru 126:120 po prodloužení nad Charlotte. Karl-Anthony Towns k tomu přispěl 39 body a 15 doskoky.

DAngelo Russell přidal 18 bodů a 11 asistencí. Timberwolves přitom v poslední čtvrtině prohrávali o 13 bodů, ale ještě dokázali skóre dohnat a v prodloužení i díky sedmi bodům Townse rozhodli, přestože už na konci první půle přišli o zraněnou oporu Anthonyho Edwardse.

Atlanta porazila Cleveland 124:116 a posunula se na desátou příčku ve Východní konferenci. Trae Young se na tom podílel 41 body.

Výsledky NBA

Atlanta - Cleveland 124:116, Miami - Dallas 99:107, Milwaukee - Indiana 128:119, Minnesota - Charlotte 126:120 po prodl., New Orleans - Memphis 109:121, Philadelphia - Boston 87:135, Phoenix - LA Clippers 103:96.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít