V Sosnové pokračovala v sobotu Autodrom Rally Série.

V sobotu to v Sosnové pěkně šustilo.

Čtvrtým závodem pokračovala v sobotu 12. února na autodromu v Sosnové Autodrom Rally Série.

V noci pěkně mrzlo, takže kdo to nezahodil ráno cestou na závod měl vyhráno. Zmrazky v několika zatáčkách za nádherného slunečného počasí rychle tály, a tak byl průběh závodu až na jeden olej na trati tentokrát dost poklidný.

V tréninku byl stejně jako minule nejrychlejší Jan Procházka (Subaru Impreza) před Dominikem Nwelati (Opel Adam R2) a Martinem Řepkou (Mitsubishi Lancer). Po první sérii už ale vedl mladý nadějný rallykrosař Jiří Šusta (Škoda Fabia MK3RX), který startoval mimo pořadí a jel 2x se stejným autem. Nakonec soupeřům nadělil v součtu časů 4 kol necelých 10 sekund.

Prvním z bodujících závodníků byl skvěle jedoucí Lukáš Vlk o 3 sekundy před Jerry Stochem (oba Mitsubishi Lancer). I třetí místo obsadil rychlý „Mišák“ v podání nestárnoucího Miloše Feigla. Nejrychlejší dvoukolku tentokrát vodil Michal Suk (Ford Focus), který předstihl v součtu kol Dominika Nwelatiho o jedinou sekundu. Další 4 sekundy ztrácel na třetím místě Lukáš Krupička (Peugeot 208 R2).

V juniorech slavila vítězství opět Eliška Slavíková před Františkem Blumelem (Citroen C2) a Matyášek Gomzjakovem (Yamaha Kartcross). Eliška byla opět nejúspěšnější závodnicí v dámském poháru před Kristýnou Daňkovou (Škoda Fabia). Na stupně vítězů je doprovodila třetí Nikola Halousková (Škoda Citigo).

Kromě nedostižného Jirky Šusty v Sosnové „šustil“ i jeden silný elektromobil, který udivoval hlavně brutálním rozjezdem. Ondřej Hunčovský s Teslou model 3 skončil pátý ve třídě 51 a 21 absolutně.

V průběžném pořadí po 4 závodech stále vede stabilně jedoucí Dominik Nwelati. Na druhém místě jsou v tuto chvíli Jan Procházka, Miloš Feigl a Lukáš Vlk, o pouhý bod za nimi je Michal Nový. Ve dvoukolkách za nedostižným Dominikem je stále druhý Jan Strnad (Mazda MX-5), na třetí místo poskočil Michal Suk.

Výsledky v jednotlivých třídách, stejně jako průběžné pořadí po dvou odjetých závodech se dočtete na webu www.autoklubbohemiasport.cz.

Pátý závod Autodrom Rally Série je naplánován na sobotu 5. března. Pojede se na konfiguraci okruhu, na jaké se ještě nikdy nejezdilo, a tak věříme, že si to zase všichni užijeme.