Akrobatické skoky ovládla Sü Meng-tchao a v Pekingu má druhou medaili

Soutěž v akrobatických skocích na olympiádě vyhrála domácí lyžařka Sü Meng-tchao a v Pekingu získala druhou medaili. Stříbro brala běloruská obhájkyně zlata Hanna Huskovová, bronz vybojovala Američanka Megan Nicková.

Olympijskou soutěž v akrobatických skocích na lyžích vyhrála Číňanka Sü Meng-tchao.

Sü Meng-tchao v dramatickém finále od rozhodčích dostala 108,61 bodu a Huskovovou porazila o 66 setin. Jednatřicetiletá Číňanka, která v roce 2013 triumfovala na mistrovství světa a pětkrát ovládla celkové hodnocení Světového poháru, se na svých čtvrtých hrách dočkala i vytouženého olympijského zlata.

V Pekingu už získala stříbro v soutěži smíšených družstev a druhá byla i mezi jednotlivkyněmi v Soči.