vv auto

Zápas s Novým Strašecím rozhodla z trestného střílení v prodloužení Sabina Ašenbrennerová

14. únor 2022, 07:58

Kutná Hora - Základní část první florbalové liga žen v těchto dnech vrcholí a FBC Kutná Hora bojuje o co nejlepší pozici pro play-off. V nedělní dohrávce kutnohorské ženy přivítaly na Klimešce TJ Sokol Nové Strašecí:

Kutná Hora - Nové Strašecí 4:3 pp (3:1, 0:2, 0:0)

Domácí tým vstoupil do souboje dobře, když Tlapáková našla z úhlu skulinu u tyče branky Siskosové - 1:0. Kutnohoračky dokázaly reagovat gólem i na vyrovnání soupeře, ovšem důležitou branku si připsala opět Tlapáková třináct vteřin před koncem první třetiny - 3:1.

Druhé dějství ale vyšlo lépe strašeckým Zebrám. Kutná Hora vyklidila pozice a hostující družstvo dorovnalo stav na 3:3 po čtyřiceti minutách. V poslední části měly oba celky zajímavé příležitosti, před novostrašeckou bránou dobře pracovala Trpišovská, na druhé straně se do nájezdu dostala Šteklová. Zajímavá možnost se Kutné Hoře naskytla v samotném závěru při vyloučení Petrové.

Část přesilovky si domácí hráčky přinesly i do prodloužení, ale celek z Nového Strašecí včetně brankářky Siskosové těžké chvíle přestál. Ovšem ve druhé minutě prodloužení rozhodčí potrestali nedovolenou hru v brankovišti a Ašenbrennerová z trestného střílení přisoudila druhý bod Kutné Hoře!

"Jde o dobrou zkušenost pro play-off," upozornil trenér Kutné Hory Josef Chalupa s tím, že jeho tým musel nastoupit v oslabené sestavě. "S takovým soupeřem bychom tři body udělat měli," přiznal a dodal: "Je pro nás důležité, že jsme zápas dokázali dovést k vítězství alespoň v prodloužení, příprava pro play-off je to pro nás dobrá."

Domácí se nepovedla ani střední pasáž utkání, ve které soupeř srovnal na 3:3. "Holky zhruba v polovině druhé třetiny vypnuly, jako by se jim zavařil mozek, ruce i nohy, jako kdyby soupeřky hrály na kuželky," zlobil se kouč a doplnil: "Naštěstí jsme se z toho dokázali oklepat a zápas dovedli do vítězného konce. Škoda ale jednoho bodu."

Branky a asistence: 4. Tlapáková (Doležalová), 11. Doležalová (Němcová), 20. Tlapáková (Doležalová), 62. Ašenbrennerová z TS - 9. Kalinová (Matějková), 27. Matějková (Skořepová), 37. Bulvová (Šteklová). Rozhodčí: Střída, Preclík. Vyloučení: 0/2, bez využití. Diváků: 51. Kutná Hora: Miksová - Tlapáková, Výborná, Doležalová, Němcová, Novotná, Drahokoupilová, Helclová, Šimůnková, Moravcová, Ašenbrennerová, Trpišovská. Trenér Josef Chalupa. Nové Strašecí: Siskosová - Skořepová, Bačkovská, Kučerová, Matějková, Bulvová, Šteklová, Jandová, Kalinová, Schumannová, Petrová, Káralová. Trenér Zdeněk Jánský.