Espaňol - Barcelona 2:2Barcelona v nastavení zachránila remízu a v lize je čtvrtá

Aktualizováno

Fotbalisté Barcelony v šesté minutě nastavení zachránili remízu 2:2 na hřišti městského rivala Espaňolu a ve španělské lize se vrátili na čtvrté místo neúplné tabulky. Betis Sevilla ve 24. kole zvítězil na hřišti Levante 4:2 a upevnil si třetí pozici. Dva góly hostů vstřelil Nabil Fekir.

Nico Melamed z Espaňolu v souboji s přesilou hráčů FC Barcelona.

Svěřenci trenéra Xaviho na stadionu Espaňolu šli do vedení hned ve druhé minutě. Alba nacentroval do pokutového území a nepokrytý Pedri se prosadil střelou o tyč. Ve 40. minutě srovnal Darder technickou ranou, kterou mu připravil De Tomás. Barce ve druhé půli vrátil vedení Gavi, ale jeho gól neplatil kvůli ofsajdu. Nováček otočil skóre v 64. minutě, kdy si De Tomás naběhl na Darderův nákop za obranu a potrestal zaváhání střídajícího obránce Garcíi.

V dramatickém závěru barcelonského derby byli po vzájemné šarvátce a druhých žlutých kartách vyloučeni domácí Melamed a hostující Piqué. Jeho střídající spoluhráč Luuk de Jong těsně před koncem rozhodl hlavou o remíze. Espaňol na ligové vítězství nad Barcelonou čeká od sezony 2008/09.

Deportivo Alavés dokázalo na domácím stadionu zdolat Valencii poměrem 2:1.

Betis si ve Valencii proti Levante vytvořil v úvodních 42 minutách tříbrankový náskok po trefách Fekira, Gonzáleze a Carvalha. Domácí krátce před pauzou snížili zásluhou Gómeze, který skóroval i těsně po změně stran. Hned ve 49. minutě ale Francouz Fekir pojistil třetí výhru sevillského týmu z posledních čtyř kol. Na vedoucí Real Madrid ztrácí Betis 11 bodů.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:
Alavés - Valencie 2:1 (14. Loum, 76. Joselu z pen. - 62. Guedes z pen.)
Levante - Betis Sevilla 2:4 (43. a 47. Gómez - 14. a 49. Fekir, 29. González, 42. Carvalho)
San Sebastian - Granada 2:0 (36. Oyarzabal z pen., 74. Rafinha)
Espaňol Barcelona - FC Barcelona 2:2 (40. Darder, 64. De Tomás - 2. Pedri, 90.+6 L. de Jong).