středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Spartak sahal v poslední minutě po remíze. Přibylův poslední pokus nevyšel

Spartak sehrál proti Sokolu Úvaly vyrovnané utkání a podlehl těsně o jednu branku 22:23. , Autor: Josef Janda

Spartak sehrál proti Sokolu Úvaly vyrovnané utkání a podlehl těsně o jednu branku 22:23.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Druholigoví házenkáři Spartaku Sezimovo Ústí nastoupili v neděli dopoledne proti favoritovi z horní poloviny tabulky. Sokol Úvaly vstoupil do utkání velmi dobře a sedm minut nedovolil domácím skórovat. Spartakovci prohráli poločas o tři branky, nicméně kromě zraněného Jiřího Sechovce nastoupili do zápasu v plné síle, tudíž fanoušci čekali boj o body do poslední minuty. Devět minut před koncem drželi domácí remízu 19:19, pak však přišel výpadek a čtyři míče v síti Spartaku velkou naději do závěru nedávaly. Domácí se přesto vzchopili a začali manko dotahovat. Martin Ťupa proměnil 32 sekund před koncem sedmičku na 22:23 a naděje stále žila. Nejlepší střelec Spartaku v utkání se sedmi góly Martin Přibyl se v posledních sekundách dral do zakončení, vyrovnávací trefu ale napjatým divákům jeho pokus nepřinesl.

Těsná prohra o jednu branku nepostihla Spartak v letošní sezoně poprvé. Domácí hráči si vysloužili od fanoušků potlesk a po prohře 22:23 se musí připravit na dalšího kvalitního soupeře. Spartak se totiž v dalším kole představí proti druhému týmu. Budějovická Loko vyhrála deset z dvanácti zápasů a Sezimáčtí se proti ní představí v neděli 20. února od 11 hodin opět doma.

TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí – TJ Sokol Úvaly 22:23 (9:12)

Sestava a branky Spartaku: Janků, Ježek – Přibyl (7), Z. Zůbek (4), Ťupa (4), Brožek (3), Švadlena (1), Kos (1), Veselý (1), Hrachovec (1), Kortan, Chlaň, Kulhavý, Ubl, Sedláček.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme z napínavého házenkářského boje další podrobnosti.

Trenér Spartaku Miloš Vojta zhodnotí utkání a okomentuje i kuriózní situaci, kdy se Spartak bránil pouze se čtyřmi hráči v poli.

Střelec čtyř branek Spartaku Martin Ťupa přiblíží klíčové okamžiky utkání. Co chybělo jeho týmu k zisku alespoň jednoho bodu?