Vstupenky online

Druhá třetina rozhodla o porážce Vsetína na ledě Přerova

Jan Tajzler • 12.02.2022

Vsetín v sobotu cestoval k utkání do Přerova, kde se očekávala další třaskavá bitva dvou rivalů. Nástup do utkání neměli Valaši špatný, ale z úvodního náporu branku nevytěžili. Naopak Zubři dokázali v zápase trestat vsetínské chyby a také jedno vyloučení. Zelenožlutí dokázali v Přerově skórovat pouze jednou, když se prosadil Jan Berger, to však bylo na Hanáky málo, ti si tak znovu připsali důležité body a pátou výhru v řadě.

CHANCE LIGA - 39.kolo so 12.2.17:00
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín
4:1(1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. T. Šoustal, 33. Jakub Svoboda(Kubeš, M. Kratochvil), 37. Süss, 57. Jan Svoboda – 50. Berger (Ondračka, A. Zeman). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 997. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Kubeš, Kudělka, R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – T. Šoustal, Süss, T. Doležal (A) – Sebera, Pechanec, Herman – Š. Kratochvil, Tadeáš Král, D. Indrák.
VHK ROBE Vsetín: J. Málek (41. Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, J. Říha, Smetana, Štach (A), Buchta – R. Půček, Pšurný, Rob – Gago, Kucharczyk (A), A. Zeman – Berger, R. Vlach, Klímek – Vítek, D. Březina (C), Hořanský.

Vsetín začal utkání v Přerově aktivně, podařilo se mu zabránit obávanému nástupu domácích Zubrů a tvořil si střelecké příležitosti v útočném pásu. Obrana domácích v čele s Petráskem však úspěšně odolávala vsetínskému náporu. Největší příležitost k překonání Petráska měl po přihrávce Pšurného v mezikruží Půček, ale jeho první pokus přerovský brankář vyrazil a napodruhé už vsetínský útočník vystřelit nestačil, když se Vsetínští snažili ještě držet pásmo, vystihl kombinaci na modré čáře domácí útočník Tomáš Šoustal, nabral potřebnou rychlost a v samostatném úniku překonal Málka povedenou kličkou do bekhendu.

Valaši si v závěru první periody vynutili možnost přesilové hry, jejíž podstatnou část si přenesli i do startu druhé třetiny, ale v početní výhodě si hosté nepomohli. Naopak záhy museli Vsetínští čelit první přesilové hře domácích, tu však ubránili s přehledem. Hosté se pak snažili hledat cestu k vyrovnávací brance, slibnou příležitost měl Pšurný, když se snažil usměrnit nahození Jerofejevse, ale dobře hru přečetl také brankář Petrásek. Přerov pak byl mírně aktivnějším týmem, k pohotovému zákroku přinutil Málka svou bekhendovou střelou obránce Černý. Následně Zubři dostali možnost druhé přesilové hry v utkání a tentokrát byli úspěšní, když Kubeš poslal puk na modrou čáru Jakubu Svobodovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Zubry odskočení na rozdíl dvou branek nakoplo a bušili na třetí trefu v utkání. Vsetín měl problémy v útočném pásmu, obrana domácích pracovala precizně a když už se hosté dostali ke střele byl pozorný i brankář Petrásek. V závěru prostředního dějství pak vsetínskou nepřesnost v rozehrávce potrestal Jan Süss, jenž dostal na sebe bránícího Smetanu a překonal Málka povedenou střelou do růžku vsetínské klece. Po dvou třetinách tak měli Hanáci nakročeno k zisku důležitých tří bodů.

Valaši během druhé přestávky sáhli k výměně brankáře, Jakuba Málka nahradil David Gába, bylo to vůbec poprvé v sezoně, co Málek musel střídat. Přerov ve třetí třetině kontroloval svůj tříbrankový náskok. Jiskřičku naděje vykřesal pro Valachy po přihrávce Ondračky Jan Berger, když se do puku opřel z voleje a překonal Petráska. To ale bylo ze vsetínské strany vše, namísto zdramatizování zápasu přišlo další vyloučení na straně Valachů, které sice Přerov nepotrestal, ale tři body už si vzít nenechal. Trenéři Vsetína ještě sáhli k brzké hře bez brankáře, ale tentokrát byl Berger v roli smolaře, když při střele zlomil hůl a puk se dostal k přerovskému Janu Svobodovi a ten z vlastního obranného pásma trefil odkrytou klec Vsetína a pečetil konečný výsledek 4:1 ve prospěch Přerova.

Ohlasy k utkání

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Přestože Vsetín minulý zápas prohrál doma s Porubou, byli jsme si vědomi jeho síly. Ukázal ji v úvodu utkání. Byl aktivnější a my jsme se s tím těžko vyrovnávali. Pomohl nám proměněný brejk Tomáše Šoustala, zápas se pak lámal ve využité přesilovce, kdy to tam Kuba Svoboda trefil. Tým narostl a oboustranně šlo o velmi dobrý hokej. Diváky musel bavit, včetně konečného vítězství, které je pro nás důležité a cenné. Jsme velmi rádi, že se nám to povedlo.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): I když jsme v první třetině dostali gól, byla z naší strany nejpovedenější. Vypracovali jsme si několik dobrých šancí, ale paradoxně jsme z první šance soupeře inkasovali. Ve druhé třetině se nám na to nepodařilo navázat. Vázla nám kombinace, uskakovaly kotouče a vůbec to z naší strany nebylo dobré. Navíc jsme dostali gól v oslabení a to jsou momenty, které rozhodují zápasy. My jsme si přesilovou hrou nepomohli, pak přidal soupeř třetí gól a už hrál hodně zodpovědně do obrany a bylo těžké se přes něj dostávat. Ještě jsme chtěli vykřesat naději a snížili jsme na 1:3, ale soupeř si výhru čtvrtou brankou pojistil.