sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Nekompletní Písek si se Středočechy hravě poradil

Kapitán Písku Ondřej Běloušek hraje po zranění v ochranné masce.  , Autor: Václav Kozma

Kapitán Písku Ondřej Běloušek hraje po zranění v ochranné masce.     Autor: Václav Kozma

PÍSEK - V sobotu 12. února sehráli fotbalisté FC Písek další přípravné utkání na jarní část České fotbalové ligy, když jim byl soupeř ze středních Čech, který byl u Otavy na soustředění. Mužstvo FK Komárov hraje středočeský krajský přebor, v kterém mu po podzimní části patří čtvrtá příčka. Domácí, hrající o dvě soutěže výš, byli tedy jasným favoritem, což také na své umělé trávě do puntíku potvrdili. Trenérům Milanu Nouskovi a Rostislavu Baďurovi chybělo několik hráčů, takže jejich místa zaujali mladíci, kterých má Písek v současné době dostatek.

FC Písek - FK Komárov 7:0 (3:0)
Branky: 6. a 42. Petr, 62. a 83. Kalousek, 15. Voráček, 54. Sajtl, 77. Belej
Písek: Satrapa - Sajtl, Běloušek, Kulík, Kotrba - Stejskal, Belej, Kalousek, Koreš, Voráček, Petr. Střídali: Lalák, Kynkor, Velek

Už v 6. minutě předvedli domácí rychlou kombinační akci a Adam Petr dal první gól utkání. Po čtvrthodině už to bylo 2:0. To aktivní Petr přenesl míč na levou stranu, kde si ho zpracoval Martin Voráček a křížnou střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. Krátce před přestávkou Ondřej Sajtl poslal z pravé strany míč na Petrovu hlavu, a ten svým druhým gólem zvýšil na poločasových 3:0. Celý první poločas se prakticky odehrál na polovině hostí. Na druhé straně si písecký brankář Jan Satrapa na míč sáhl pouze dvakrát. Při této neaktivitě měl štěstí, že se utkání hrálo za sice zimního, ale slunečného počasí, takže velké prochladnutí nehrozilo.
Ve druhém poločase už se hosté přeci jenom častěji dostali na domácí polovinu, ale jenom na neškodnou exkurzi. K přímému ohrožení branky, v které Jana Satrapu vystřídal Lukáš Lalák, měli svou ofenzivní neschopností hodně daleko. A tak góly stříleli zase jenom Písečtí. Necelých deset minut po přestávce dostal přihrávku do běhu Ondřej Sajtl a střelou na zadní tyč zvýšil na 4:0. Pátý gól vstřelil Marek Kalousek a hned mohl přidat další. Po faulu ve vápně si postavil míč k pokutovému kopu, ale ten mu gólman hostí vyrazil. Jenže jenom na nohu Františka Beleje, který míč dopravil do sítě na 6:0. I když Kalousek neproměnil penaltu, přeci jenom si vzal poslední slovo, když po pěkné fotbalové kolmici střelou podél gólmana uzavřel skóre na 7:0.