Pastrňák dal dva góly, ale Bruins padli. Zacha (1+1) u debaklu Montrealu

Autor: ČTK, iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Nejproduktivnější český hráč v NHL David Pastrňák vstřelil dva góly Bostonu, který podlehl hokejistům Pittsburghu 2:4. Další český útočník Pavel Zacha pomohl brankou a asistencí k výhře New Jersey v Montrealu 7:1. Karel Vejmelka inkasoval pětkrát z 29 střel při prohře Arizony 1:5 ve Vancouveru a z posledních pěti startů pustil 24 gólů.

Pastrňák dvakrát skóroval v první třetině, polepšil si na 24 branek v sezoně a zajistil domácím dvoubrankový náskok. Už na začátku třetí minuty potrestal v početní výhodě faul Radima Zohorny a ještě v první třetině zvýšil dorážkou ze vzduchu z přečíslení tři na jednoho. Havířovský rodák, který si během Utkání hvězd odpočinul na Floridě, si připsal v posledních čtrnácti zápasech 23 bodů (15+8). Pokud by se počítaly góly v novém kalendářním roce, vedl by s 16 zásahy tabulku střelců.

Pastrňák je produktivní, přestože nastupuje ve druhé formaci. U obou gólů do sítě Pittsburghu mu asistoval Taylor Hall. „Rozumíme si, funguje mezi námi chemie,“ uvedl Pastrňák. „Ale teď na tom nezáleží...Prohráli jsme, takže to není téma. Hrajeme spolu rádi a naše souhra se zlepšuje, ale stále máme hodně na čem pracovat,“ podotkl.

Pittsburgh v druhé části vývoj zápasu otočil. O vyrovnání se zasloužil dvěma trefami během 28 sekund Danton Heinen. Rychleji vstřelil dva góly Pittsburghu naposledy Martin Straka, který skóroval v roce 2000 dvakrát během sedmi sekund do sítě Edmontonu.

Vítěznou trefu obstaral ve 33. minutě v přesilovce Sidney Crosby, který si připsal 499. gól v základní části. Hranici 500 branek z aktivních hráčů překonal jen Alexandr Ovečkin z Washingtonu a celkově 45 hokejistů včetně jediného Čecha Jaromíra Jágra.

Pro hokejisty Bostonu byl velkou překážkou gólman Tristan Jarry, který zastavil 43 střel. Pittsburgh i jeho zásluhou přerušil sérii čtyř porážek. „Porazili jsme se sami. Byli jsme lepší, ale udělali jsme spoustu chyb. Pittsburgh má skvělý tým a dokázali využít každou naši chybu,“ hodnotil zápas Pastrňák, který skóroval dvakrát ve druhém duelu za sebou. V tabulce střelců je devátý a na vedoucího Chrise Kreidera ztrácí devět branek.

David Pastrňák slaví gól proti Pittsburghu

Po sedmi prohrách v řadě uspěli hokejisté New Jersey, kteří opanovali zápas v Montrealu. Zacha zvýšil na ledě nejhoršího týmu soutěže ve 44. minutě v přesilovce na 6:1 svou dvanáctou brankou v sezoně, pak ještě přihrál na gól slovenskému útočníkovi Tomáši Tatarovi.

Vejmelka pustil první tři góly zápasu v rozmezí 24. až 27. minuty, postupně jej překonali Conor Garland, Bo Horvat a Elias Petterssen. Ještě ve druhé třetině snížil Lawson Crouse, ale definitivně zlomil odpor Arizony ve 47. minutě J.T. Miller sólem přes celé kluziště. Na výhře Vancouveru se podílel třemi přihrávkami Oliver Ekman-Larsson, který strávil v Coyotes 11 minulých sezon a nastoupil proti svému bývalému klubu poprvé od letní výměny.

Ani na střídačce nebyl gólman Vítek Vaněček, který se před týdnem zranil. Washington bez něj podlehl doma Columbusu 4:5 brankou Boonea Jennera z poslední minuty. Hosté prohrávali ještě v polovině utkání 0:2. Na obratu se podílel třemi body (2+1) Patrik Laine, u jehož kontaktního gólu na 1:2 si připsal asistenci Jakub Voráček.

Carolina i bez bodového příspěvku Martina Nečase zdramatizovala na ledě Ottawy zápas třemi góly v poslední třetině a snížila z 0:4 na 3:4. Skóre se už ale poté nezměnilo. Minnesota poprvé v sezoně nevstřelila ani gól a po porážce 0:2 ve Winnipegu se zastavila její série výher na čísle šest. Naprázdno vyšel i Edmonton, který podlehl doma Vegas 0:4.

Domácí: 02:01. Pastrňák, 15:34. Pastrňák

Hosté: 24:18. D. Heinen, 24:46. D. Heinen, 32:53. Crosby, 58:31. Rust

Domácí: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy, M. Reilly, Carlo (A), Forbort, Clifton – B. Marchand (A), Bergeron (C), Craig Smith – T. Hall, Haula, Pastrňák – DeBrusk, Coyle, O. Steen – N. Foligno, T. Nosek, Lazar.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Dumoulin (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – B. McGinn, J. Carter, Kasperi Kapanen – R. Zohorna, Rodrigues, D. Heinen – Aston-Reese, Boyle, D. Simon.

McCauley, Hebert – Barton, Smith

TD Garden, Boston

Návštěva

17 850 diváků

Domácí: 01:11. B. Tkachuk, 08:27. Formenton, 20:40. B. Tkachuk, 22:54. Tierney

Hosté: 42:07. A. Svečnikov, 53:54. Brendan Smith, 58:48. Trocheck

Domácí: A. Forsberg (M. Murray) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Brännström – Ennis, Stützle, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), N. Paul, Formenton – Gaudette, Kastelic, Tierney – Watson, Gambrell, Sanford.

Hosté: Raanta (F. Andersen) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Brendan Smith – M. Nečas, Aho, Martinook (A) – Jarvis, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Leivo, Stepan, Lorentz.

Skilliter, Lambert – Fournier, Gawryletz.

Canadian Tire Centre, Ottawa

Domácí: 25:54. Kulak

Hosté: 04:36. M. McLeod, 15:31. Mercer, 29:14. N. Hischier, 38:53. J. Boqvist, 39:40. M. McLeod, 43:19. Zacha, 49:57. Tatar

Domácí: Primeau (Montembeault) – Chiarot, A. Romanov, Petry, Kulak, Ch. Wideman, Clague – Toffoli, Suzuki (A), Lehkonen – Josh Anderson, Evans, Byron (A) – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – Caufield, Poehling, Armia.

Hosté: J. Gillies (Daws) – Severson (A), Siegenthaler, P. K. Subban, Ty Smith, Graves, Colton White, Geertsen – Bratt, N. Hischier (C), Šarangovič – Vesey, Zacha, J. Boqvist – Tatar, Mercer, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod.

Rehman, Pollock – Kovachik, Daisy

Bell Centre, Montreal

Návštěva

500 diváků

Domácí: 17:19. Hathaway, 20:40. N. Dowd, 35:57. Kuzněcov, 57:34. T. Wilson

Hosté: 29:38. Laine, 32:42. A. Boqvist, 39:56. Laine, 42:40. Fix-Wolansky, 59:17. Jenner

Domácí: Copley (43. Samsonov) – Fehérváry, Carlson (A), D. Orlov, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, Sheary – Snively, Bäckström (A), T. Wilson – McMichael, Eller, Sprong – Hagelin, N. Dowd, Hathaway.

Hosté: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski (A), Peeke, Gavrikov, A. Boqvist, Bayreuther, Kukan – Laine, Jenner (C), Nyquist (A) – J. Voráček, Sillinger, O. Bjorkstrand – Činachov, Kuraly, Domi – B. Gaunce, Roslovic, Fix-Wolansky.

Chmielewski, St. Laurent – Mills, Marquis.

Capital One Arena, Washington

Návštěva

18 573 diváků

Domácí: 08:57. Scheifele, 58:49. N. Schmidt

Hosté:

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), N. Schmidt, Dillon, Kovacevic, Chisholm – Perfetti, Copp, Connor – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – K. Reichel, Lowry, J. Svečnikov – Vesalainen, Toninato, Harkins.

Hosté: Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon, Goligoski, Jordie Benn, J. Brodin, Merrill, D. Kulikov – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Duhaime, N. Sturm, Dewar.

B. Pochmara, F. L'Ecuyer

Canada Life Centre, Winnipeg

Domácí:

Hosté: 09:59. B. Howden, 16:55. W. Karlsson, 23:05. Pietrangelo, 40:14. R. Smith

Domácí: M. Smith (S. Skinner) – Nurse, Bouchard, Keith, Ceci, Lagesson, Barrie – E. Kane, McDavid, Yamamoto – R. McLeod, Draisaitl, Kassian – Hyman, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Brendan Perlini, Turris, Devin Shore.

Hosté: Brossoit (Lehner) – Hague, McNabb, Theodore, B. Hutton, Coghlan, Pietrangelo – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Dadonov – W. Carrier, B. Howden, Kolesar.

Lee, Brenk – Pancich, Knorr

Rogers Place, Edmonton

Domácí: 23:48. Garland, 24:44. Horvat, 26:10. Elias Pettersson, 45:20. J. T. Miller, 52:50. Boeser

Hosté: 33:31. Crouse

Domácí: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Burroughs, Juulsen, B. Hunt – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Horvat (C), Dickinson – Höglander, Elias Pettersson, Podkolzin – Chiasson, Lammikko, Motte.

Hosté: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Strälman, J. Moser, Chychrun (A), Ljubuškin – N. Schmaltz, Galchenyuk, Keller (A) – Kessel, T. Boyd, Crouse – Ladd (A), Riley Nash, Roussel – Ch. Fischer, L. Eriksson, Dzingel.