• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

Písek dvakrát vedl, ale výhra putovala do jihomoravské metropole

PÍSEK - V rámci 35. kola hokejové ligy juniorů hostil v pátek 4. února v tabulce skupiny Západ první Písek se 76 body tým Techniky Brno, který byl před úvodním hvizdem druhý ve skupině Východ se 63 body. Duel sliboval konfrontaci českého a moravského juniorského hokeje druhé kategorie.

35. kolo - pátek 4. ledna
IHC Písek - Technika Brno 2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Hála (Dubský, Hrakholski), 41. Dubský (Hála, Hrakholski)
36. Vlach (Adam, Pospíšil), 42. Holcman (Pospíšil, Vlach), 63. Vlach (Fornál, Čoupek)

Od začátku se hrál rychlý hokej nahoru-dolů, ale kvalita pokulhávala. Hráči obou týmů dělali v rychlosti mnoho chyb a jejich přihrávky často nacházely pouze hole soupeře. Nikdo si nevypracoval vyloženou šanci, takže první třetina skončila bez branek.
Hrstka diváků viděla první gól hned po přestávce. Yahor Hrakholski vystřelil od modré, po teči se dostal kotouč na hůl Daniela Hály, který zblízka poslal Písek do vedení. Hosté usilovali o vyrovnání, ale čekali na to až do 36. minuty. Martin Adam vyslal do brejku Andreje Vlacha, který povedeným blafákem vyrovnal na 1:1.
Na další góly se nemuselo čekat dlouho, přišly hned po druhé přestávce. Když bylo odehráno pouhých devatenáct vteřin Písek vyhrál vhazování v útočném pásmu, do rychlého zakončení se dostal Alois Dubský, kotouč procedil skrz brankáře a domácí vedli 2:1. Neradovali se však dlouho, protože za necelé dvě minuty po dalším rychlém brejku Josefa Holcmana Technika srovnala na 2:2. Ve zbytku třetí části byli blíže k vítězství hosté, ale domácí několikrát podržel gólman Jan Lokajíček.
Když už žádný gól nepadl, došlo na rozhodující pětiminutové prodloužení při hře tři na tři. Po dvou a půl minutách se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, Michael Fornál poslal puk na hůl Andreje Vlacha, který svým druhým gólem zajistil Technice druhý bonusový bod, u Otavy zůstal jenom jeden.