Litoměřice - Vrchlabí 3:2Hokejisté Litoměřic doma zabrali a vedou první ligu už o 11 bodů

Hokejisté Litoměřic porazili ve 44. kole první ligy Vrchlabí 4:2 a svůj náskok v čele tabulky zvýšili na 11 bodů. Druhá Třebíč vyhrála na ledě Poruby 5:4 až v prodloužení. Třetí Vsetín zvítězil nad Sokolovem 4:0. Uspěla i čtvrtá Jihlava, která doma zdolala Prostějov 4:2.

Hokejsité Litoměřic.

Litoměřice po dvou domácích porážkách se Vsetínem a Přerovem další ztrátu nepřipustily. V čase 12:59 je dostal do vedení v přesilové hře Fin Riku Sihvonen, ve 27. minutě zvýšil Jaroslav Kracík a v polovině utkání upravil už na 3:0 opět Sihvonen, který si s 26 brankami upevnil vedení v tabulce střelců. Ještě na konci druhé části snížil Patrik Urban, jenž ve 43. minutě dalším gólem dostal hosty na dostřel. Stadion ale udržel těsný náskok až do konce.

Třebíč si připsala čtvrté vítězství za sebou. Ve 29. minutě se ujala vedení, když využil přesilovou hru Vojtěch Střondala, ale za 78 sekund vyrovnal Pavel Jenyš a za dalších 109 vteřin otočil stav Michal Vachovec. V 37. minutě zvýšil náskok Dominik Hrníčko, ale za 27 sekund dostal Třebíč na kontakt Erik Meluzín. Po 56 vteřinách třetí třetiny vrátil Porubě dvoubrankový náskok Jakub Hajný, mezi 51. a 52. minutou jej však během 88 sekund smazali Martin Dočekal s Davidem Michálkem a obrat dovršil v čase 64:10 v přesilovce Martin Šťovíček.

Vsetín měl proti Sokolovu, který se po koronavirové nákaze v týmu vrátil do hry poprvé od 12. ledna, skvělý vstup do utkání. Už po 31 sekundách otevřel skóre Vít Jonák a v 6. minutě přidal druhou branku Valachů Roman Půček. Ve třetí třetině pojistili výhru Roman Pšurný a Alexandrs Jerofejevs, který využil přesilovku. Gólman David Gába udržel díky 30 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Valaši nemohli využit plánovanou posilu útočníka Radka Dudu, který měl přijít z Benátek nad Jizerou, ale kvůli administrativní chybě nebyl při pondělní uzávěrce přestupů zařazen včas na soupisku.

Jihlava s Prostějovem už po 63 sekundách prohrávala brankou Tomáše Jáchyma. Podařilo se jí odpovědět 14 sekund před koncem první třetiny, kdy využil přesilovou hru Tomáš Čachotský. V 39. minutě Dukla udeřila opět v početní výhodě a náskok jí získal Filip Seman. V čase 44:18 zvýšil Jakub Illéš, Jestřábům v 58. minutě vykřesal naději Adam Havlík, ale 53 sekund před koncem v power play do prázdné branky dovršil výsledek Josef Skořepa.

Pátou výhru za sebou vybojoval Frýdek-Místek, který vyhrál v Kolíně 2:1. Na ledě Kozlů se poprvé radoval v 9. minutě po brance Jakuba Michálka. V čase 17:31 vyrovnal v přesilové hře Jan Veselý, ale v polovině utkání při hře čtyř proti čtyřem rozhodl Vít Christov.

Ve formě je také Šumperk, který vyhrál nad šestnáctým Havířovem 4:2. Bodoval popáté za sebou a počtvrté z toho zvítězil. Hosté v první třetině dvakrát vedli. Na gól Michala Matiaška odpověděl Rok Macuh a na trefu Jakuba Doktora zareagoval po 58 sekundách druhé části Ludvík Rutar. V 52. minutě otočil stav Vojtěch Šilhavý a výhru Draků pečetil v přesilovce Tomáš Drtil.

Čtvrtou porážku za sebou utrpěla pražská Slavia, která prohrála v Přerově 1:2 po samostatných nájezdech. Od 14. minuty sice vedla díky gólu Daniela Kružíka, ale v polovině druhé třetiny vyrovnal v početní výhodě Tomáš Šoustal a v šesté sérii rozstřelu rozhodl Jan Svoboda. Proměnil oba své nájezdy, za Slavii se prosadil jen Filip Vlček.

44. kolo první hokejové Chance ligy:
Litoměřice - Vrchlabí 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 13. a 30. Sihvonen, 27. Kracík - 38. a 43. P. Urban. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Belko, Sedláček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 761.
Vsetín - Sokolov 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Jonák, 6. R. Půček, 52. R. Pšurný, 54. Jerofejevs. Rozhodčí: Skopal, Cabák - Vašíček, Hranoš. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Jihlava - Prostějov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 20. Čachotský, 39. F. Seman, 45. Illéš, 60. Skořepa - 2. T. Jáchym, 58. A. Havlík. Rozhodčí: Čech, Jaroš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 533.
Poruba - Třebíč 4:5 v prodl. (0:0, 3:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Jenyš, 32. Vachovec, 37. Hrníčko, 41. Hajný - 29. Střondala, 38. Meluzín, 51. Dočekal, 52. D. Michálek, 65. Šťovíček. Rozhodčí: Květoň, Tvrdoň - Gančarčík, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 672.
Kolín - Frýdek-Místek 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 18. J. Veselý - 9. J. Michálek, 31. Christov. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Polák, Hnát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 811.
Šumperk - Havířov 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 3. Macuh, 21. L. Rutar, 52. Šilhavý, 56. Drtil - 2. Matiaško, 19. J. Doktor. Rozhodčí: Kostourek, Hucl - Jindra, Baxa. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 890.
Přerov - Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. T. Šoustal, rozhodující sam. nájezd Jan Svoboda - 14. Kružík. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma - Kleprlík, Měkýš. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. Diváci: 638.
Kadaň - Ústí nad Labem 0:5 kontumačně.