Český koulař Tomáš Staněk byl v Nehvizdech potřetí vítězný a jako jediný z Česka tam vyhrál

Mezinárodní mítink Hvězdy v Nehvizdech má za sebou po poslední lednové neděli  pátý ročník a k radosti domácích fanoušků na něm už potřetí v řadě zvítězil koulař Tomáš Staněk. Rekord mítinku padl v soutěži výškařů a také v kouli žen. Prvenství v ostatních disciplinách získali Belgičan Thomas Carmoy ve výšce, Ukrajinka Julia Čumačenková ve výšce a Němka Sara Gambettaová v kouli.

Český koulařský rekordman Tomáš Staněk si do Nehvizd přijel pro zkompletování trojice vítězství v řadě.  Vyhrál zde totiž už v předešlých dvou ročnících a navíc je výkonem 21.20 držitelem rekordu mítinku. O třetím vítězství  v řadě Tomáš Staněk rozhodl  hned v úvodní sérii, kdy hodil nejdelší hod  do vzdálenosti 20.91 metru a pak už nikdo z koulařů dál koulí nevrhl ani  Marcusi Thompseonovi z Norska, který nedávno Staňka přehodil na Kladně.  Ten byl tentokrát druhý za 20.68 metrový hod.  Na stupně vítězů se vešel ještě vítěz Nehvizd 2019 Mesud Pezer z Bosny a Hercegoviny, který hodil nejdál vrhem, který doletěl do vzdálenosti  na 20.47 metru.

Mezi koulařkami se z nového osobního rekordu a vítězství radovala Němka Sara Gambettaová. Finalistka olympijských her v Tokiu si výkonem 18.90 své kariérní maximum posunula o dva centimetry.

Z dvojice českých výškařů se v Nehvizdech dařilo lépe Janu Štefelovi, jenž soutěží procházel naprosto čistě až do 219 centimetrů. Další postupná hodnota 223 by pro něj znamenala vylepšení osobního rekordu, ale i přes nadějný třetí pokus, mu odolala. Štefela tak obsadil v nabité soutěži šesté místo.  Duel o prvenství se pak odehrál, když laťka byla umístěna na výšce 230 centimetru a protože už ani jeden z výškařů zde úspěšný nebyl, tak se zásluhou  lepšímu zápisu z prvenství mohl radovat Thomas Carmoy z Belgie před  Malajsijcem Naurajem Randhawou. Třetí příčku obsadil  JuVaughn Harrison ze Spojených států.

V soutěži výškařek byla nejlepší Ukrajinka Julia Čumačenková, která závodila nejdéle finskou skokankou Ellou Junnilaovou. Obě závodnice se dokázaly úspěšně přenést přes 187 centimetrů. Čumačenkové se to ovšem podařilo napodruhé, zatímco Junnilaová byla úspěšná až třetím pokusem, což rozhodlo ve prospěch Ukrajinky. Češka Michaela Hrubá byla třetí, když napoprvé překonala 184 centimetrů a pak výška 187 centimetru  už nebyla překonána.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde.

(Petr Skála podle zprávy na webu  atletika.cz, SportovniListy.cz, foto: Iva Roháčková)