Basketbalisté Brna se po jasné výhře v hale USK dotáhli na druhou Opavu

Brněnští basketbalisté vstoupili vítězně do nadstavbové části NBL a po vysoké výhře 109:88 v Praze nad USK se dotáhli na druhou Opavu. Hradec Králové zvítězil v Kolíně 86:80 a poskočil přes svého soupeře i USK na páté místo. Domácí prostředí využily na úvod nadstavby jen Pardubice, které porazily Ústí nad Labem 91:68.

Hráč Nymburku Vojtěch Hruban. Ilustrační foto.

Brňané po úvodní domácí porážce uspěli už podruhé za sebou v hale Pražanů. Rozhodli drtivým nástupem, první čtvrtinu vyhráli 30:8 a jejich náskok postupně narostl až na 42 bodů. Domácím nepomohlo 26 bodů Nathaniela Westa, v týmu vítězů dali po 19 bodech Viktor Půlpán a Hunter Mickelson.

"Tři čtvrtiny jsme odehráli dobrý part. Domácí v prvním poločase netrefili za tři body a měli to 18:0, prostě neměli svůj den," konstatoval brněnský kouč Lubomír Růžička. "V druhém poločase jsme už hráli lépe, ale v tom prvním nám nakopali zadek," uznal trenér USK Josh King.

Královské Sokoly dovedl v Kolíně k obratu ve druhém poločase Peda Stamenkovič, autor 17 bodů a osmi asistencí. Domácím nepomohly ani jednadvacetibodové výkony Pavola Lošonského a Jakuba Petráše, který přidal i 13 doskoků.

První pardubickou výhru nad Severočechy v sezoně režíroval Tomáš Vyoral s 21 body, Antonio Vrankovič přidal po 13 bodech i doskocích. Z programu kola vypadl kvůli koronaviru šlágr mezi vedoucím Nymburkem a Opavou.

Ve skupině A2 potvrdily postupové ambice Děčín i Ostrava a zvýraznily už tak velký odstup od nejslabšího dua soutěže. Severočeši vyhráli na palubovce Olomoucka 81:79 díky trojce Ondřeje Šišky 16 sekund před koncem, Nová huť přehrála poslední Jindřichův Hradec 98:83.