Bundesliga - souhrn 20. kola: Bayern drží náskok

21.01.2022, 22:27, aktualizováno 23.01.2022, 19:28
Komentáře a souhrny
Bayern nezaváhal na půdě Herthy a drží si šestibodový náskok na Dortmund, který přestřílel Hoffenheim. Souboj dvou účastníků podzimní části Ligy mistrů vyzněl ve prospěch Lipska, které zdolalo Wolfsburg 2:0. Vítězství oslavily také Leverkusen, Union Berlín nebo Freiburg.

Hertha BSC - Bayern Mnichov 1:4

23.01.2022 17:30

Góly: 81. Jurgen Ekkelenkamp - 25. Corentin Tolisso, 45. Thomas Müller, 75. Leroy Sané, 79. Serge Gnabry

Bayern Mnichov dokázal v posledním zápase 20. kola bundesligy s přehledem zvítězit na půdě Herthy Berlín. Zápas skončil výsledkem 1:4 a herní i výsledkové trápení domácích tak pokračuje. Bayern naopak opět po sobotní výhře Dortmundu svému sokovi v boji o titul odskočil na rozdíl šesti bodů.

Mnichovský velkoklub je tedy po dvaceti odehraných kolech německé nejvyšší soutěže první s náskokem šesti bodů na druhý Dortmund. Hertha by se měla co nejrychleji vzpamatovat, jinak bude ve zbytku sezóny řešit záchranářské starosti. Je totiž s dvaadvaceti body třináctá a na šestnáctou příčku má náskok pouhých třech bodů.

V zápase na Olympijském stadionu v Berlíně se síť rozvlnila již ve 2. minutě, když precizní centr Müllera zužitkoval střelou z voleje Tolisso. Následný videozáznam však prokázal, že Francouz byl v těsném ofsajdu a gól tedy uznán nebyl.

Bayern však diktoval tempo hry i nadále, přičemž další velkou šanci si vypracoval v 15. minutě. Tentokrát se skvělým centrem prezentoval Joshua Kimmich a na bránu hlavičkoval Coman, avšak brankář Schwolow dokázal tento pokus zneškodnit.

Ve 20. minutě chtěl zase zužitkovat přihrávku od Tolissa nejlepší střelec soutěže Lewandowski, ale i jeho pokus vychytal zatím skvělý brankář Herthy Schwolow. Ten byl však překonán již o pět minut později.

Ve 25. minutě se po souhře dvou asi nejaktivnějších hráčů dosavadního průběhu zápasu Comana a Tolissa měnilo skóre na 0:1, když první jmenovaný přihrál Tolissovi skvělým centrem od rohového praporku a Tolisso usměrnil míč hlavou mezi tři tyče.

Ještě před koncem prvního poločasu přidal Bayern i druhý gól, když ve 45. minutě zahráli hosté přímý volný kop nacvičeným signálem a na Kimmichův centr si naběhl zcela osamocený Müller, který už neměl problém míč usměrnit za záda Schwolowa.

Po změně stran se alespoň na chvíli dostali ke slovu i domácí, konkrétně v 52. minutě český záložník Vladimír Darida, který ve skluzu ve stoprocentní příležitosti nedokázal trefit bránu. V 75. minutě udělal obrovskou chybu brankář Herthy Schwolow, který chtěl přihrát po zemi jednomu z obránců, avšak míč zachytil Sané, který střelou do prázdné brány zvýšil na 0:3.

Čtvrtý gól přidal Bayern hned vzápětí, v 79. minutě. Tentokrát běžel sám na bránu Gnabry a do posledního momentu se mohl rozhodnout, jestli nahraje zcela volnému Lewandowskému, ale nakonec se rozhodl to vzít na sebe a přesnou střelou k levé tyči zvýšil gólový náskok Bayernu na čtyři góly.

Alespoň čestný gól se Hertě podařilo vstřelit v 80. minutě. Po chybné malé domů Upamecana se dostal k míči Jovetič, jehož pokus dokázal Neuer zneškodnit, ale na následný lob Ekkelenkampa už byl krátký. Tento gól jde však jednoznačně za Upamecanem. Výsledkem 1:4 zápas i skončil a všechny tři body si podle očekávání odváží zpátky do Bavorska Bayern.

Více informací k zápasu

RB Lipsko - VfL Wolfsburg 2:0

23.01.2022 15:30

Góly: 76. Willi Orbán, 84. Joško Gvardiol

Lipsko dokázalo zvítězit nad podceňovaným Wolfsburgem. Ačkoliv první gól zápasu padl až čtvrt hodiny před koncem, nakonec dokázal tým ze Saska vyhrát o dva góly.

Lipsko si dokázalo s Wolfsburgem poradit, i kdyžv prvním poločase to byli právě hosté, kdo si vypracoval jedinou vyloženou šanci. Ve 40. minutě se to povedlo, když si míč navedl do pokutového území domácích Baku a přihrál Vranckxovi, který se však z dobré pozice netrefil. Míč se odrazil k Waldschmidtovi, ani jeho střela z dobré pozice se ovšem mezi tři tyče nevešla. Po změně stran už diktovali tempo domácí. Do vedení mohli jít již v 57. minutě, ale Orbánova trefa se nakonec do skóre nezapočítala, jelikož Gvardiol, který se rovněž zapojil do akce, byl v ofsajdu.

Právě Orbán se dokázal střelecky prosadit až v 76. minutě, když mezi tři tyče poslal hlavou míč po jiné hlavičce Andrého Silvy, která se ještě odrazila od brankové konstrukce. O vítězi zápasu se definitivně rozhodlo v 84. minutě, kdy se sám nedělní oslavenec Gvardiol trefil přehozením brankáře Casteelse po přihrávce od Mukieleho.

A co pro oba soupeře výsledek znamená v tabulce Bundesligy? Lipsko se posunulo na šestou příčku, která už by na konci sezóny zajišťovala účast v evropských pohárech. Wolfsburg je naopak stále s jednadvaceti body patnáctý a na barážovou šestnáctou příčku má náskok pouhých dvou bodů.

Za dva týdny čeká Lipsko těžký zápas v podobě zajížďky na Bayern Mnichov, se kterým se utká v sobotu. Wolfsburg se o den později představí na vlastním hřišti proti beznadějně poslednímu Fürthu a body by se mu bezpochyby hodily.

VfL Bochum - 1. FC Köln 2:2

22.01.2022 18:30

Góly: 25. Gerrit Holtmann, 70. Takuma Asano - 36. Timo Hübers, 45. Anthony Modeste

Zatímco při srpnovém vzájemném střetnutí byli o jeden gól úspěšnější "Kozlové", tentokrát se zrodila čtyřgólová plichta. Nepřekvapivě se při ní prosadil i Anthony Modeste, jehož zásluhou klub z města nad řekou Rýn za pohárovými pozicemi o mnoho nezaostává. Zato die Unabsteigbaren mají na kontě už čtyřiadvacet bodů, což po dvaceti kolech pro ligového novice rozhodně není marné vysvědčení.

V 6. minutě mohl domácí poslat do vedení Elvis Rexhbecaj, kdyby při své dorážce lépe zamířil. Nedlouho před koncem úvodní dvacetiminutovky se dostal ke střele Jürgen Locadia a Marvin Schwäbe skvěle zakročil. Následně se dvakrát připomněl Modeste, ale ani v jednom případě neskóroval. To se totiž povedlo až protihráči Gerritu Holtmannovi, jenž v závěru rychlého protiútoku nasadil hostujícímu brankáři housle - 1:0.

Svého spoluhráče chtěl po půlhodině hry napodobit Armel Bella-Kotchap, jenže prostor mezi třemi tyčemi mu byl malý. Zato v šestatřicáté minutě po rohovém kopu propadnul kulatý předmět k Timo Hübersovi, který jej zblízka napálil do sítě - 1:1. Za 180 sekund se zatoužil prosadit Locadia. Radost mu pokazil výtečným zákrokem Schwäbe.

Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, udeřil svým třináctým zásahem v sezoně Anthony Modeste. Jednoduše si zpracoval míč za obranou a následným chladnokrevným lobem z hranice vápna potvrdil vynikající formu - 1:2. Úvodní pětačtyřicetiminutovka tedy nakonec vyšla lépe výběru Steffena Baumgarta.

V 53. minutě se hodně zapotil Schwäbe, když nejprve vyrazil Holtmannův pokus, a poté měl štěstí, že Miloš Pantović dorážel nad. V 64. minutě posunul Danilo Soares na kolegu Poltera, který si nepotykal s přesností. Jeho spoluhráč Takuma Asano byl za 300 sekund o poznání úspěšnější, jelikož zareagoval ze všech nejrychleji a jeho skákavá střela se zastavila až v síti - 2:2. Do konce zápasu stála za zmínku snad jenom nemastná neslaná střela Patricka Osterhageho, se kterou si gólman snadno poradil.

Bayer Leverkusen - FC Augsburg 5:1

22.01.2022 15:30

Góly: 9. Karim Bellarabi, 24. Moussa Diaby, 65. Moussa Diaby, 69. Moussa Diaby, 81. Lucas Alario - 63. Arne Maier

Patrik Schick se sice tentokrát neprosadil a po sedmdesáti minutách byl střídán. Nicméně úlohu hlavního střelce na sebe tentokrát vzal jeho parťák Moussa Diaby, jenž skóroval hned třikrát a díky němu obsadí Bayer po 20. kole třetí příčku. FCA je také třetí, ale od konce.

Že to budou mít Weinzierlovi svěřenci velice těžké naznačila už 9. minuta. Mitchel Bakker si naběhnul na levou stranu vápna, odkud poslal přihrávku napříč malým vápnem na zadní tyč, kde po zemi z první neomylně zakončoval Karim Bellarabi - 1:0. Po pěti minutách posunul Gouweleeuw na Arneho Maiera, jehož rána skončila na rukavicích Lukáše Hrádeckého.

Po dvaceti minutách razantně vypálil Jeremie Frimpong, nicméně druhý zásah v podání die Werkself si na konto připsal až Moussa Diaby, když mu za 180 sekund z voleje na hranici ofsajdu přihrál Amine Adli a následná střela do protipohybu Rafala Gikiewicze tedy znamenala pohodlnější náskok - 2:0. Nedlouho před koncem úvodního dějství si za obranu na vynikající Tahův centr naběhnul Patrik Schick, jenže než stačil pořádně zpracovat, gólman vyběhnutím zmenšil střelecký úhel.

Druhý poločas započal Adli parádní ranou, která se nakonec mezi tři tyče nevešla. V 57. minutě chybovala augsburgská jednička, která však svoje zaváhání dokázala napravit, když vyrazila střelu Bellarabiho. Na opačném pólu hrací plochy hned zamířil těsně vedle Reece Oxford. Těsně po hodině hry si ke přímému kopu z nějakých dvaadvaceti metrů stoupnul Michael Gregoritsch. Hrádecký jedovatý míč vyrazil pouze před sebe, kde si na něj dělal zálusk Florian Niederlenchner. Jenže nakonec dorážel do sítě Arne Maier, který na rozdíl od svého spoluhráče nestál v ofsajdu - 2:1.

Naděje na bodový zisk se hostům začaly znovu rozplývat už za dalších 180 sekund. Florian Wirtz poslal výborný centr do vápna na Adliho, jehož hlavičku brankář jenom vyrazil, čím výrazně usnadnil situaci dorážejícímu Diabymu - 3:1.

Dvaadvacetiletý francouzský útočník byl při chuti a hattrick zkompletoval před zraky 750 diváků v závěru téže desetiminutovky. Byla to podobná akce se střelou do protipohybu, zrovna jako při jeho první brance. Akorát s tím rozdílem, že asistenci si připsal Frimpong - 4:1. V minutě třiasedmdesáté, když už byl na trávníku místo nezvykle neviditelného českého reprezentanta Lucas Alario, měl Gikiewicz plné nohy práce se zakončením Floriana Wirtze.

Bellarabi pak hlavou našel jenom boční síť. Na druhé straně André Hahn trefil hrudník padajícího gólmana. Hned poté po šikovném lobu do vápna minul skákající předmět Diaby, takže místo něj zakončil elegantně patičkou právě Argentinec Alario - 5:1. Tečku za utkáním udělal v poslední minutě Panagiotis Retsos, když hlavou o kousek minul zařízení.

Borussia Mönchengladbach - Union Berlín 1:2

Góly: 40. Manu Koné - 18. Max Kruse (pen.), 84. Max Kruse

V týdnu v rámci berlínského derby die Eisernen vyprovodili z DFB-Pokalu Herthu a v součtu všech soutěží teď prodloužili sérii neporazitelnosti na šest utkání. Naopak Gladbach připisuje třetí porážku v řadě. I proto, že v osmifinále zmíněné soutěže nestačil na druholigový Hannover. V Bundeslize má po dvaceti kolech jenom tříbodový náskok na barážovou pozici.

Od začátku zápasu se hrálo vcelku aktivně a pod první dobrou možnost se v 9. minutě podepsal Andreas Voglsammer. Yann Sommer stál v ten moment přesně tam, kde měl. Nedlouho po uplynutí úvodní čtvrthodinky si šel rozhodčí Felix Brych na popud kolegy u videa prohlédnout záznam, který ukázal, že Denis Zakaria zahrál ve vlastním vápně rukou.

Pokutového kopu se ujal Max Kruse a chytře si počkal, až se Sommer pohne jedním směrem, aby mohl poslat míč do jeho protipohybu - 0:1. Ve 24 minutě chtěl odpovědět Neuhaus, jenže mířil nad bránu. Vyrovnání se tedy konalo až pět minut před vypršením řádné hrací doby úvodního dějství. Po skvělé práci Breela Embola přihrál Hofmann Kouadiovi Konému, který ze vzdálenosti nějakých osmnácti metrů od berlínské svatyně zacílil přesně k pravé tyči - 1:1.

Necelých 180 sekund po startu druhého poločasu se dvacetiletý francouzský záložník dostal ke střele znovu, jenže tentokrát Frederika Rönnowa nepřelstil. Nasazení všech aktérů na hrací ploše bylo nadále vysoké. Jenom ty vyložené šance nějak nepřicházely. A když už se nějaký náznak objevil, skončilo to tečí bránícího hráče, jako v případě pokusu Floriana Neuhase z 68. minuty.

V 77. minutě to zkusil z úhlu Mathias Ginter. Muž v rukavicích vyrazil míč před bránu, kterou Luca Netz v té rychlosti z pěti metrů překopnul. Dost možná kličový moment, protože sedm minutek potom Niko Gießelmann skvěle načasoval přihrávku do vápna na Maxe Kruseho, který křižnou přízemní ranou k pravé tyči zajistil Unionu vedení - 1:2, se kterým už domácí nic nezmohli.

SC Freiburg - VfB Stuttgart 2:0

Góly: 37. Nicolas Höfler, 72. Kevin Schade

Před týdnem Streichův tým prohrál 1:5 v Dortmundu, aby následně v osmifinále DFB-Pokalu vystavil po výsledku 4:1 stopku Hoffenheimu. Ani po tomto vítězství, které bylo v probíhající sezoně už deváté, nelze s určitostí napsat, že série nevyrovnaných výkonů je minulostí. Zato VfB musí dál doufat, že se mu co nejdříve podaří vystoupat mimo sestupové pásmo.

První pokus si na konto připsal Maximilian Eggestein, ale mířil hlavou nad. Na opačné straně netrefil zařízení Saša Kalajdžić. Úvodní půlhodina rozhodně nepřinesla nějaký záživný fotbal, což v jejím závěru potvrdili svými nepřesnými střelami Vincenzo Grifo a Nicolas Höfler. Ve 34. minutě to vypadalo, že Kübler fauloval ve vlastní šestnáctce Alexise Tibidiho. Rozhodčí Tobias Stieler se šel podívat na video, aby nařízenou penaltu zrušil.

Prakticky bezprostředně poté, co nechal znovu pokračovat ve hře, posunul Höler mimo vápno na svého skorojmenovce Höflera, jehož střelu si smolně srazil do vlastní brány Hiroki Ito - 1:0. Ve druhém poločase mohl po zásahu brankáře Floriana Müllera zakončovat jeho bývalý spoluhráč Vincenzo Grifo, leč jeho pokus byl tečovaný do bezpečí.

V 58. minutě se k hlavičce dostal Kalajdžić a Mark Flekken podržel svůj tým. Jeho protějšek musel po hodině hry vyrážet nepříjemnou střelu od Lukase Küblera. V 72. minutě se Freiburg dočkal pojišťovací trefy. Waldemar Anton si po dlouhém nákopu nesrovnal ideálně krok, takže mohl Ermedin Demirović přiťuknout hlavou na Kevina Schadeho, na jehož ránu byl muž v rukavicích krátký - 2:0.

Skvadra Pellegrina Matarazza ve zbývajících minutách recept na dobře fungující obranu Freiburgu nenašla. Příště se pokusí uhrát v Mercedes-Benz Areně dobrý výsledek proti Eintrachtu Frankfurt, který v současnosti rovněž nepůsobí sebejistým dojmem. Streichůva družina se střetne s Kölnem, který se drží dohled pohárových pozic.

TSG Hoffenheim - Borussia Dortmund 2:3

Góly: 45+1. Andrej Kramarić, 77. Georgino Rutter - 6. Erling Haaland, 58. Marco Reus, 66. David Raum (vl.)

Před tímto kláním patřila Hoeneßovu výběru čtvrtá pozice, o devět bodů za druhými BVB. Jenže na tenhle týden nebude Pavel Kadeřábek se svými spoluhráči vzpomínat v dobrém, jelikož skončil se třemi porážkami, včetně jedné od Freiburgu v rámci DFB-Pokalu. V něm Borussia sice také nestačila na St. Pauli, ale v Bundeslize připisuje třetí výhru v řadě.

Bitvu o druhou příčku v tabulce kanonýrů svádí za Robertem Lewandowskim Patrik Schick a Erling Håland, který se v rámci 20. kola, na rozdíl od českého útočníka, prosadil. Už v 6. minutě z bezprostřední blízkosti zakončil parádní akci na jeden dotek v podání tří svých spoluhráčů, z nichž mu balon po zemi naservíroval Donyell Malen - 0:1.

Už v závěru úvodní desetiminutovky musel nuceně střídat Christoph Baumgartner a místo něj přišel Georginio Ruttner, jenž hned v následující minutě hlavou orazítkoval tyčku. Za dalších deset minut se o vyrovnání pokusil Benjamin Hübner, avšak branka mu byla malá. TSG rozhodně nehrálo druhé housle a dál se hnalo za gólem. Velice blízko k němu měl po dobré hlavičce Chris Richards, jenže cílil pouze do břevna.

Zakončit se odhodlal i Kevin Vogt, nicméně jenom potvrdil, že na hřišti má jiné úkoly. Ve 41. minutě se hnali Ruttner a Kramarić na Gregora Kobela. První jmenovaný chtěl celou akci vyšperkovat přihrávkou na toho druhého, který by zakončoval do prázdné, kdyby se odkudsi nevynořil Manuel Akanji a míč nezahrál do bezpečí.

Nicméně chorvatský reprezentant nechal na konci úvodního dějství zapomenout na do té doby nevýrazný výkon. Po dobré práci spoluhráčů dostal Ihlas Bebou na pravé straně příležitost odcentrovat a hráč se sedmadvacítkou na dresu střílel z voleje přesně k pravé tyči - 1:1. Úvodní půle tedy potvrdila, že vzájemné klání těchto dvou celků bude zřejmě vyrovnané.

Georginio Ruttner hru Hoffenheimu rozhodně oživil a po změně stran byl prvním borcem, který který ohrozil svatyni soupeře. Síť sice trefil, ale pouze z boku. Na třetí zásah tohoto střetnutí se čekalo téměř do uplynutí hodiny hry. Håland a Malen si vyhověli narážečkou, po které holandský fotbalista se štěstím procedil přihrávku skrz nohy vracejícího se Hübnera, takže mohl Marco Reus střílet z vápna k levé tyči - 1:2.

V 66. minutě Malen přihrával po zemi z levé strany před bránu, kde si nešťastně srazil balon do vlastní sítě David Raum - 1:3. Tohle už vypadalo pro domácí hodně složitě, leč v minutě sedmasedmdesáté se dočkali kontaktního gólu. Munas Dabbur v obležení čtyř protihráčů obloučkem prostrčil na Ruttnera, který tváří v tvář Kobelovi uspěl - 2:3.

V závěru zápasu nejdříve z dálky minul Axel Witsel. Kramarić na hranici malého čtverce pak se štěstím posunul na Sebastiana Rudyho, který o centimetry minul levou tyč! Veliká škoda pro TSG. Tím spíše, že během pětiminutového nastavení už si hráči klubu z PreZero Areny další příležitost nevytvořili a posedmé v sezoně prohráli, zatímco protivník slaví čtrnácté vítězství.

Greuther Fürth - 1. FSV Mainz 05 2:1

Góly: 12. Jeremy Dudziak, 66. Stefan Bell (vl.) - 90+3. Karim Onisiwo

Výběr Stefana Leitla celkově protáhnul sérii neporazitelnosti na čtyři partie. Nicméně ztráta na první nesestupovou a nebarážovou příčku jest nadále jedenáctibodová. Die Nullfünfer pro změnu neodčinili vypadnutí z DFB-Pokalu s Bochumí, který přitom před týdnem v Bundeslize porazili.

Kdyby mohli na Sportpark Ronhof diváci, viděli by úvodní branku tohoto klání už ve 12. minutě. Postaral se o ni Jeremy Dudziak, když levačkou zacílil k levé tyči - 1:0. Po úvodní čtvrthodně vymyslel technický obstřel z přímého kopu Jetro Willems. Balon před Zentnerem nepříjemně poskočil, ale přesto jej stačil vytěsnit mimo tři tyče.

Po vyrovnání zatoužil Anton Stach. A snad by se mu to i povedlo, kdyby nescházela přesnost. K hlavičce se pak dostal Jeremiah St. Juste, nicméně ani on zařízení netrefil. Ve 28. minutě se ke standardce propracovali i hosté a Sascha Burchert měl co dělat, aby balon vyškrábnul zpod břevna. Do poločasového hvizdu byly k vidění ještě dvě dobré příležitosti.

Při té první si po centru do vápna nepočínal v defenzivě nejpřesvědčivěji Willems a málem z toho byla vlastní branky, kdyby situaci z pohledu Mohuče nezachránilo břevno. V poslední minutě ještě zakončoval ve skluzu Jonathan Burkardt a chyběly mu centimetry. Ve třiapadesáté minutě se v šestnáctce Svenssonova týmu ocitnul Jamie Leweling a Zentner musel vyrážet na roh.

Následně se standardní situace chopil Willems a jeho střela byla tečována nad břevno. Po hodině hry se konečně osmělil Branimir Hrgota, ale mířil mimo. V 66. minutě chtěl v pokutovém území přihrávat pod sebe Dudziak, což vyústilo ve vlastní gól v podání Stefana Bella - 2:0. Další pasáž patřila především střídáním.

Až v závěru nejdříve selhal Håvard Nielsen a po něm i jeho spoluhráč Dickson Abiama. Karim Onisiwo tak dostal příležitost snížit na končených 1:2 z pohledu svého týmu, když zcela neobsazený na zadní (pravé) tyči uklidil z bezprostřední blízkosti na místo určení milimetrově přesný centr, za který musel Kevinu Stögerovi rozhodně poděkovat.

Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 0:2

21.01.2022 20:30

Góly: 5. Patrick Wimmer, 27. Alessandro Schöpf

Orli v sezoně 2021/2022 tedy soupeře z Bielefeldu nedokázali porazit. První vzájemné klání totiž skončilo remízou. Tříbodový zisk jest v tomto případě pro hosty velice důležitý, protože jsou nadále seriózně namočení do boje o udržení.

Svěřencům Franka Kramera vyšel na výbornou vstup do zápasu, jelikož už v 5. minutě se míč odrazil k Patricku Wimmerovi, který se na levé straně vápna ani pořádně nepodíval na vybíhajícího Kevina Trappa, leč přesto se mu podařilo míč po zemi uklidit na místo určení - 0:1. Ještě v závěru úvodní desetiminutovky zkusil štěstí Alessandro Schöpf. Skóre se ovšem neměnilo.

Po čtvrt hodině střílel Djibril Sowa přímo do Ortegovy náruče. Následná rána Patricka Wimmera brankáře Eintrachtu nezaskočila, jelikož na ni dobře viděl. Sow pak výborně vysunul Jespera Lindströma, který před brankářem skákavý balon vůbec netrefil podle představ. Dánská fotbalista se za pár minut osmělil znovu, avšak jeho technický pokus se mezi tři tyče nevešel.

Zato die Arminen mohli krátce před vypršením úvodní půl hodiny opět slavit. Wimmer svou rabonou, tj. kopem přes nohu, zacílil do hrudníku kolegy Schöpfa, od něhož se kulatý předmět odrazil za brankovou čáru - 0:2. Zanedlouho mohl snížit Rafael Borré. Stefan Ortega byl znovu pozorný, což platilo i v případě dalšího minisouboje obou borců, ke kterému došlo ve 35. minutě.

Druhý poločas nastartoval Timothy Chandler, jehož pokus skončil na horní síti. V 56. minutě se sice Lindström nejpre výborně zbavil Andrése Andradeho, jenže pak z bezprostřední blízkosti nedokázal muže v rukavicích přehodit. Poté Masaya Okugawa ztroskotal na Trappovi, jenž měl ve dvaasedmdesáté minutě štěstí, že neúnavný Patrick Wimmer mířil nad.

Alessandro Schöpf pak vytvořil pumelici, která mířila těsně vedle tyčky. Ortega pak poděkoval střídajícímu Achemu za zakončení bez patřičné razance. V nastaveném čase odmítli snížení jak Kostić, tak Borré, jehož bielefeldská jednička vychytala hokejovým způsobem. Ovšem nutno podotknout, že zodpovědný výkon podal celý Kramerův tým.