Chrudimské noviny Pražská Sparta vynulována. Chrudim vyhrála 7:0

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Pražská Sparta vynulována. Chrudim vyhrála 7:0

Chrudim – Chrudimští futsalisté první domácí utkání nového kalendářního roku zvládli. Na domácí půdě se sice proti Spartě rozjížděli pomaleji, nakonec ale do sítě oslabeného soupeře z hlavního města nasázeli sedm branek. Gólman Dudu uhájil čisté konto a Východočeši tak zvítězili v poměru 7:0.

Chrudimští futsalisté začali proti Spartě aktivně a již v prvních minutách si vypracovali slibné šance. K jejich využití ale nedošlo. Na první se tak v chrudimské hale čekalo až do dvanácté minuty, kdy Roman Mareš posadil svůj aut na pravačku Evertona a ten přesnou střelou otevřel skóre utkání. Ani poté ale obrana oslabené Sparty, která v první půli navíc přišla o kapitána Brahimi, nezkolabovala. V úvodní dvacetiminutovce hosté kapitulovali ještě jednou, když se z velmi ostrého úhlu ujalo zakončení Pavla Drozda.

I po přestávce se pokračovalo v nastaveném stylu. Hráčům Sparty postupem času začaly docházet síly, po neubráněné standardce zvýšil ve 24. minutě Max nepokrytý na zadní tyči již na 3:0. Hosté si rázem začali pomáhat nedovolenými zákroky a ve druhé půli tak Chrudim kopala hned dvakrát desetimetrový kop. Ani Everton, ani Jaroslav Kubát ale tuto nabídku nevyužili.

A tak domácí dávali góly ze hry. Chrudimští se v rozmezí 131 sekund v závěru prosadili celkem čtyřikrát. Dvakrát skóroval Matěj Slováček, okénka v obraně Sparty při hře bez brankáře trestali také Tomáš Koudelka a Everton. Chrudim nakonec porazila Spartu 7:0 a upevnila si pozici na čele 1. Futsal ligy.