Branky, body, vteřiny

Třinec v předehrávce udolal Olomouc a dokázal ji porazit i potřetí v sezoně

Obhájce titulu odskočil v čele soutěže Hradci Králové na rozdíl tří bodů. Třinečtí hokejisté porazili v předehrávce 57. kola extraligy na svém ledě dvanáctou Olomouc 3:1 a s Hanáky neztratili bod ani ve třetím utkání v sezoně. Hosté vedli po úvodní třetině díky gólu Petra Strapáče a ve 23. minutě vyrovnal Petr Vrána. Zápas rozhodl Aron Chmielewski v čase 46:59 a v poslední sekundě pojistil výhru Tomáš Marcinko.

Sestřih a ohlasy utkání Třinec – Olomouc

"Bolí to hodně. Šance jsme měli na více než jeden gól. Navíc ty góly, co jsme dostali, byly hodně laciné. Nebylo to, že by nás přehráli, dali je po našich chybách. Hodně jsme tím Třinci pomohli," řekl hostující obránce Jiří Ondrušek. Olomouc se o lepší výsledek připravila i dvěma tresty za příliš mnoho hráčů, oba přestupky Oceláři potrestali. "To se nesmí stávat," podotkl zkušený bek.

Oba týmy se rychle domluvily na předehrávce, protože jejich soupeři jsou v karanténě a museli si odložit zápas. Třinec nastoupil přesně po týdnu, kdy porazil Zlín, i bez téměř poloviny základní sestavy. Oceláři už hráli v kompletním složení.

Olomouc, která měla zápasovou pauzu ještě o pět dní delší, působila v úvodní třetině živějším dojmem a ujala se vedení, byť se štěstím. Strapáč nahazoval puk zleva před branku, kde si jej Dravecký srazil hokejkou do vlastní sítě. Zvýšit mohl třetí hostující útok. Bambula se obtočil kolem Kundrátka a po jeho střele vznikl v brankovišti závar, ale dorážka Navrátila ani Olesze v brance neskončila. Hanáci i dobře bránili, Oceláře nepouštěli do gólových šancí.

Olomouci vyšel draze trest pro příliš mnoho hráčů na ledě a domácí vyrovnali z první přesilové hry v zápase. Už po 13 sekundách zakončil rychlou souhru na jeden dotek kapitán Vrána.

Jak koronavirus ohrožuje extraligu? Poslechněte si Hokej bez červené – podcast s Robertem Zárubou:

Hostům mohl vrátit vedení vzápětí Klimek, ale zblízka nevyzrál na Mazance. Za Třinec kontroval Růžička a po jeho bekhendovém pokusu ležel puk v brankovišti, ale dobře zasáhl Ondrušek. V podobné situaci se nedostal na druhé k dorážce Knotek. Jeho spoluhráč Káňa se ještě v závěru prostřední části dostal před Mazance, který opět domácí podržel.

Stav 1:1 platil po dvou třetinách v obou předchozích vzájemných zápasech v této sezoně, ale Třinec v poslední části strhl výhru na svou stranu. Tentokrát rozhodl Chmielewski, který měl po přihrávkách bratří Kovařčíkových před Konrádem dost času. Polský útočník rychle zamíchal s pukem a poslal jej nad Konrádovu lapačku.

"Nás trochu poznamenala nemoc, která nás tady provázela. Někteří kluci hráli zápas po dlouhé době a trvalo nám, než jsme se rozjeli. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a dostali se do šancí, když jsme dobře forčekovali," řekl asistent trenéra Třince Marek Zadina. "Mají vysoké beky, hrají fyzicky. Znepříjemňovali nám to v útočném pásmu a bylo těžké se přes ně prosadit. Ale zvládli jsme to," oddechl si domácí útočník Marko Daňo.

Olomouc se nevzdala, měla několik slušných akcí, ale ani jednu nedotáhla. Necelou minutu před koncem se připravila o power-play, když hrála v sedmi, ale i v oslabení málem v posledních sekundách vyrovnala. Krejčí ale nedosáhl na Švrčkovu přihrávku před prázdnou branku. Vzápětí se prosadil Marcinko střelou od vlastní střídačky v čase 59:59.

"Jsem zklamaný z výsledku, ne z výkonu, který nebyl zlý a lídrovi soutěže jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Vytvořili jsme si v průběhu celého zápasu dostatek nejen střeleckých, ale i brankových příležitostí. Bohužel jsme neskórovali více než jednou, to na body nestačí," řekl trenér Olomouce Zdeněk Moták.

Předehrávka 57. kola hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. P. Vrána (Marcinko, Martin Růžička), 47. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 60. Marcinko - 6. Strapáč (Ondrušek, Škůrek). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sestavy:

Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Hrňa, Marcinko, Chmielewski. Trenér: Varaďa.

Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček - Kucsera, Krejčí, J. Káňa II - Klimek, J. Knotek, Kusko - Bambula, Navrátil, Olesz - Kunc, Nahodil, Strapáč. Trenéři: Moták a J. Tomajko.