Kolín si pěti góly vyšlápl na Slavii, Prostějov vyhrál v Havířově

Autor: ČTK, apr
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Kolína porazili ve 38. kole první ligy doma Slavii 5:1 a posunuli se díky třetímu vítězství z posledních čtyř zápasů ze třináctého na desáté místo. Pražané klesli na sedmou pozici za Prostějov, který vyhrál na ledě šestnáctého Havířova 5:2.

Z původně plánovaných sedmi zápasů se odehrály jen dva, protože kvůli koronavirové nákaze byly odloženy duely Benátky nad Jizerou - Třebíč, Jihlava - Přerov, Vsetín - Poruba, Frýdek-Místek - Sokolov a Šumperk - Litoměřice.

Kolín po vítězstvích v Přerově (2:1) a doma s Vrchlabím (4:1) sice v sobotu prohrál na ledě suverénního lídra Litoměřic (1:4), ale dnes opět slavil. V úvodu utkání dostal Kozly do vedení Jakub Sklenář a ve 27. minutě zvýšil Zdeněk Král. V čase 43:49 dostal za faul na Krále hostující David Šteiner trest na pět minut a do konce utkání a při přesilovce Středočechů padly tři branky.

Nejdříve po 36 sekundách dostal oslabenou Slavii na kontakt Lukáš Žejdl, ale za dalších 21 vteřin vrátil Kolínu dvoubrankový náskok David Šafránek a ve 48. minutě upravil Martin Štohanzl na 4:1. Výsledek ještě zpečetil Matěj Morong. Slavia prohrála potřetí z posledních devíti zápasů.

Havířov nenavázal na středeční vítězství proti Třebíči (4:1) a po sedmé porážce z uplynulých osmi zápasů ztrácí na nesestupové pozice stále 19 bodů. Už po 43 sekundách prohrával po brance Jana Rudovského, ale v polovině utkání vyrovnal sedmnáctiletý Ondřej Becher.

Mezi 47. a 58. minutou zajistili Jestřábům tříbrankový náskok Petr Mrázek, Josef Zajíc a Miloslav Jáchym. Na snížení Konstantina Tjurina ještě odpověděl Martin Novák.

38. kolo první hokejové Chance ligy:

Havířov - Prostějov 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 31. Becher, 58. Tjurin - 1. Rudovský, 47. P. Mrázek, 55. Zajíc, 58. M. Jáchym, 59. Martin Novák. Rozhodčí: Skopal, Cabák - Kučera, Blažek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 502.

Kolín - Slavia Praha 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 4. J. Sklenář, 27. Z. Král, 45. D. Šafránek, 48. Štohanzl, 58. Morong - 45. Žejdl. Rozhodčí: Sýkora, Čáp - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 5:4, navíc Šteiner (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.

17. Kadaň 48 0 0 0 48 26:239 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.