Betis - Sevilla 2:1Betis vyhrál v dohrávce pohárového derby přerušeného kvůli fanouškům

Aktualizováno

Sevillské derby v osmifinále Španělského fotbalového poháru, které bylo v sobotu přerušeno kvůli řádění fanoušků domácího Betisu, dnes skončilo vítězstvím Betisu 2:1. V dohrávce, o níž rozhodl národní svaz, vstřelil rozhodující branku v 71. minutě Sergio Canales.

Ilustrační foto.

Utkání bylo přerušeno po vyrovnávací brance Betisu na 1:1 poté, co jeho příznivci naházeli na hřiště předměty a hostujícího obránce Joana Jordána zasáhla do hlavy tyč. Dnešní dohrávka začala v 39. minutě bez Jordána, jenž do ní nenastoupil.

Vedení Betisu incident odsoudilo a na twitteru uvedlo, že okamžitě začalo spolu s policií hledat viníka. Obránce Betisu Juan Miranda však prohlásil, že Jordán podle něj celou situaci přihrál.

"Co se stalo na tribunách, je odsouzeníhodné a doufám, že Jordán je v pořádku. Ale všichni jsme slyšeli, jak na něj trenér volá, ať spadne na zem a předstírá malátnost. Moc dobře věděli, co dělají," napsal na twitteru.