Příprava: Slovácko nasázelo Kroměříži pět branek, Zlín remizoval v Brně

Fotbalisté Zlína hráli v Brně se Zbrojovkou 3:3. Jeden gól Fastavu vstřelil i kapitán Tomáš Poznar (ve žlutím dresu). Foto: FC Fastav Zlín
ZLÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalisté Slovácka si na úvod zimní přípravy zastříleli. I když sobotní utkání v Kroměříži bylo dlouho vyrovnané, čtvrtý tým FORTUNA:LIGY po prostřídání potvrdil roli velkého favorita a třemi góly v závěrečných deseti minutách zvítězil na umělé trávě Hanácké Slavie přesvědčivě 5:1. Triumf hostů zařídili Daníček z penalty, Vecheta, Sadílek, Jurečka a vlastní brankou Novotný. Za domácí se trefil Hroník.

„S hrou i přístupem můžeme být spokojení. I když v zápase bylo hodně nepřesností, nakonec jsme dali pět gólů, takže celkem v pohodě,“ uvedl asistent trenéra Slovácka Josef Mucha.

Toho mrzí jenom zranění stopera Hofmanna. Zkušený zadák si z duelu odnesl výron, střídat musel už ve 23. minutě. „Ale jak to bude vážné, nedokážu říct,“ krčí rameny Mucha.

Celku z Uherského Hradiště na Hané scházeli marodi Cicilia a Merdovič, veteráni Kadlec a Petržela měli volno a připravovali se individuálně, za hosty nehrál ani Holzer.

Trenér Kroměříže Bronislav Červenka výsledek vůbec neřešil. „Byl to náš první zápas po hodně dlouhé době. Poslední utkání jsme odehráli v polovině listopadu. Sešli jsme se až v pondělí. Šanci dostali i kluci ze širšího kádru nebo co hráli na podzim v béčku,“ připomněl.

Střetnutí s ligovým protivníkem si vážil. „Jsem spokojený s tím, že jsme mohli zápas s takto kvalitním soupeřem odehrát. Vždyť Slovácko momentálně patří do top pětky FORTUNA:LIGY. Pro kluky to byla zajímavá konfrontace. Věřím, že jim v sezoně pomůže, že nabyté zkušenosti zúročí v mistrovských zápasech,“ přeje si.

Fotbalisté Zlína i ve druhém přípravném utkání hráli nerozhodně. Se Zbrojovkou hráli v brněnských Ivanovicích 3:3. Ševci sice ve druhé půli prohrávali již o dvě branky, nakonec však díky brankám Hellebranda a Bobčíka srovnali stav na konečných 3:3.

„Musím ocenit, že jsme i v té únavě dokázali stáhnout dvoubrankové manko. Někteří lidé si to možná ani neuvědomují, ale tady pár hráčů má problém sejít i schody, natožpak mají sehrát takto náročný zápas,“ prohlásil kouč Fastavu Jan Jelínek.

Devětatřicetiletý kouč proti Brnu šetřil řadu hráčů. Do sobotního utkání nezasáhli Procházka, Vraštil, Dramé, Hlinka, Jawo, Reiter, Tkáč ani Čanturišvili.

Zdravotní problémy má jen Reiter. Křídelník udělal špatný pohyb při kličce a má problémy s chodidlem. „Čekáme na výsledek vyšetření,“ uvedl Jelínek.

Jinak většina hráčů je zdravá. Do formy se dostává i Dramé, začal už trénovat s míčem.

Zlíňané v týdnu absolvují v Luhačovicích soustředění, náročný týden zakončí sobotním zápasem proti Kroměříži.

Přípravný fotbal –

SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1. FC Slovácko 1:5 (1:1)

Branky: 32. Hroník – 30. Daníček z penalty, 70. Vecheta, 81. Sadílek, 84. Jurečka, 87. Novotný vlastní. Rozhodčí: Batík. Diváci: 200.

Kroměříž: Dostál – Machálek, Houser, Matoušek, Vyhlíd – Plecitý, Cupák, Hroník, Sklenář, P. Červenka – Votava. Střídali: Švajda, Joura, Novotný, Mlčoch, Pecina, Surynek, Heinz, Jeleček, Benedikt. Trenér: B. Červenka.

Slovácko: Nguyen (46. Fryšták) – Tomič (46. Reinberk), Hofmann (23. Sadílek), Šimko, Divíšek – Kohút (46. Aldin), Daníček, Kudela (46. Havlík), Juroška (46. Kalabiška) – Šašinka (61. Vecheta), Vecheta (46. Jurečka). Trenér: Svědík.

FC Zbrojovka Brno – FC Fastav Zlín 3:3 (2:1)

Branky: 16. Ševčík, 42. Rogožan, 54. Kohoutek – 27. Poznar, 62. Hellebrand, 85. Bobčík

Brno: 1. poločas: Šiman – Hrabina, Endl, Hlavica, Lhotecký, Rogožan, Texl, Mach, Přichystal, Ševčík, Řezníček.

2. poločas Šiman – Hrabina (66. Lhotecký), Štěrba, Kamenský, Bariš, Štepanovský, Čermák, Kohoutek, Fousek, Sedlák, Hladík. Trenér: Dostálek.

Zlín: Dostál (46. Rakovan) – Cedidla (46. Nečas), Kolář (46. Kulíšek), Simerský, Matejov – Fillo (46. Fantiš), Conde, Hrubý (46. Hellebrand), Janetzký (46. Bobčík), Hrdlička – Poznar. Trenér: Jelínek.