KVA - SPA 2:4 - Tříbodová výhra po obratu

II/8, sobota 15. 1. 2022
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Ebenstreit – Malý, Příplata, Hynek, Anton (A), Kubíček (C) - Šmíd, Vimr, Handl, Šilhan, Pavelec, Pastor (A), Holejšovský, Váňa, Zeman.
Sparta: Kogler - Vrabec, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský - Stepanchuk, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Poláček, Křišťan, Brož, Žmola (A).
Branky a nahrávky: 18. Handl (Malý), 19. Šilhan (Pavelec) – 27. Brož (Byakov, Potoma), 35. Křišťan (Odehnal, Novák), 46. Žemlička (Poláček, Potoma), 56. Odehnal (Žmola, Stepanchuk). Rozhodčí: Žižka - Baxa, Tichý. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Sparťanští dorostenci odčinili předchozí dvě porážky, když zvítězili v Karlových Varech. Náš tým sice prohrával po úvodní třetině o dvě branky, ale v dalších minutách otočil skóre čtyřmi góly a dokráčel k cenné výhře 4:2. Dvěma body se v utkání blýskl sparťanský útočník Mikuláš Odehnal, dvě asistence si pro změnu připsal na své konto útočník Šimon Potoma.

Komentář

Sparťanští trenéři nasadili do utkání na ledě Karlových Varů talentovaného brankáře Maxe Koglera, který musel v první třetině čelit několika nebezpečným střelám z domácí strany. Sparťané hráli v osmé minutě první přesilovou hru, kterou nevyužili. Domácí hokejisté v závěru první třetiny zužitkovali svou šanci a šli do vedení. Radim Handl využil nepřesnosti v obranném pásmu Pražanů a poslal svůj tým do vedení. Sparťané však ještě před odchodem do kabin inkasovali podruhé, konkrétně z hokejky Davida Šilhana. Domácí útočník prostřelil gólmana Koglera a Vary vedly už o dvě branky.

Náš tým vstoupil do druhé třetiny vcelku aktivně a snažil se zdramatizovat skóre zápasu. Ještě však po necelé minutě z druhé třetiny šli naši hokejisté pykat na trestnou lavici. Prvním vyloučeným hráčem na straně hostí se stal obránce Marton, jenž vyfasoval menší trest za krosček. Karlovarští hokejisté svou nabídnutou početní převahu nevyužili, a naopak sami hráli v dalších minutách oslabení. Sparta zavítala do útočného pásma a pobyt před karlovarským brankářem završil svou trefou Lukáš Brož.

Domácí hokejisté hráli v průběhu druhé třetiny celkem čtyři oslabení. Sparťané hned dva prohřešky svého soupeře potrestali. Petr Křišťan na konci pětatřicáté minuty využil přihrávku od útočníka Odehnala a sparťané nadobro smazali dvoubrankové manko. O pár vteřin později šel pykat na trestnou lavici útočník Handl, ale tuto početní výhodu náš tým v další gól nepřetavil. I proto bylo skóre duelu po čtyřiceti odehraných minutách nerozhodné.

Sparťanům se ve třetí třetině vcelku dařilo, alespoň co se týče výsledku. Náš tým totiž po necelých šesti uplynulých minutách z posledního dějství poprvé v utkání odskočil do vedení. Útočník Richard Žemlička při rovnovážném počtu hráčů na ledové ploše využil zmatků v domácí obraně a skóroval. Karlovarští hokejisté prohrávali o jediný gól, ale i přes velkou snahu na dobře zorganizovanou obranu Sparty nevyzráli. Vítězství pojistil v průběhu šestapadesáté minuty útočník Mikuláš Odehnal, jenž uzavřel gólový účet zápasu. Suma sumárum, sparťanští mladíci si odvezli tři body za výhru 4:2.

Ohlasy trenérů

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): "Vstup do zápasu jsme neměli špatný, po dlouhé době nám vyšla první třetina. Nicméně od druhé části jsme předvedli špatný výkon po charakterové stránce. Soupeř se vrátil zpět do hry a rozhodl o svém vítězství. Někteří hráči v týmu se bohužel budou muset zamyslet, jestli tady budou dál pokračovat."

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. První třetinu jsme byli ospalí, zkrátka bez chuti hrát hokej. O přestávce jsme museli v kabině trochu zvýšit hlas. Ve druhé třetině se to už projevilo. Kluci naskočili do zápasu a začali plnit základní věci, které by měli dělat automaticky. Bojovnost, dohrávání soubojů, obětování se pro tým, to vše bylo z naší strany skvělé. Vrátili jsme se zpátky do zápasu. Ve třetí třetině jsme měli i štěstí, ale přetlačili jsme skóre na naši stranu."