Čtvrtek 18.4 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

• Senior večer - Inych

Čtvrtek 18.4 17:00 - Kulturní dům, Písek

Svou premiéru bude mít na seniorském večeru zkušený hudebník Jindřich Ryba alias Inych, který se v posledních letech soustředí na sólová vystoupení.

PÍSEK – Písečtí hokejisté se v posledních zápasech zvedli a odlepili se ze dna tabulky. Ve středu 12. ledna měli možnost potvrdit zlepšenou formu. V rámci dalšího kola druhé ligy, skupiny Jih přivítali Příbram. Celku Jana Tlačila patří v tabulce druhé místo a s píseckými Králi poměřil v letošní sezoně síly už čtyřikrát. Žlutomodří slavili body pouze v prvním utkání, ještě pod vedením Luboše Roba. Od té doby na Baník vyzrát nedokázali. Hosté k Otavě přijeli ve značně okleštěné sestavě a museli se obejít bez sedmi hráčů základního kádru. Králové tak měli jedinečnou možnost favorita potrápit a obrat ho o body, které potřebovali jako sůl. To se ale nepodařilo a písecký kouč Milan Filipi i na druhý pokus se svým bývalým zaměstnavatelem prohrál. Písečtí sice po dvě třetiny drželi nadějný výsledek, když dokonce dvakrát vedli. Kvalita ale byla jednoznačně na straně soupeře, který však většinu stoprocentních příležitostí nedokázal přetavit v góly. Naneštěstí pro písecké fanoušky Baník v závěrečné dvacetiminutovce střeleckou smůlu prolomil a dokázal skóre otočit. Nakonec Příbram z Písku odvezla výhru 2:5 a utvrdila si druhé místo v tabulce. Naopak Králové budou muset v příštích zápasech zabrat. Jejich největší soupeř ze Slaného překvapivě porazil pražskou Kobru a na Písek ztrácí už jen dva body. Navíc má utkání k dobru.

IHC Králové Písek – HC Baník Příbram 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 8. Bednařík (Dosek), 39. Čížek (Bednařík, Hrakholski) – 19. Tlačil (Rohlík, Bečvář), 42. Bečvář (Rohlík), 51. Rohlík (Tlačil, Malý), 56. Bečvář (Tlačil, Rohlík), 57. Gengel (Panna, Furch)
Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Tuháček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 250
Písek: Kříž – Tampier, Kouba, Dudáček, Dosek, Dvořák, Novák, Hail, Turek – Čížek, Bednařík, Hrakholski, Sýbek, Brož, J. Volf, L. Volf, Januška, Šuhaj
Příbram: Šorf – Vinš, Hlaváček, Havlín, Saňa, Malý, Zdeněk, Jelínek – Beneš, Tlačil, Bečvář, Furch, Pinkas, Rohlík, Panna, Gengel

Od úvodního vhazování měli navrch hosté a písecký gólman Richard Kříž si hned připsal několik zákroků. Skóre se poprvé měnilo v 8. minutě a důvod k radosti měli domácí příznivci. Po nahrávce Stanislava Doska vymetl pravou šibenici Lukáš Bednařík – 1:0. Po inkasované brance byli více na kotouči Příbramští a žlutomodří spíše vyčkávali na jejich chybu. V 17. minutě dostali Středočeši poprvé v utkání výhodu přesilové hry, kterou také v jejím samotném závěru využili. Povedenou akci na jeden dotek zakončil přesnou střelou hostující kanonýr Jan Tlačil – 1:1. Ve druhé třetině bylo na obou stranách hodně nepřesností a oba týmy se dostávaly do brejků. Skóre ale zůstávalo nerozhodné. A to až do 39. minuty, kdy šli domácí podruhé v zápase do vedení a zase u toho byl Lukáš Bednařík. Písecký útočník napřáhl z modré čáry a jeho tvrdou střelu, která by nejspíš stejně skončila za zády hostujícího gólmana Dominika Šorfa, ještě tečoval Jakub Čížek – 2:1. Do závěrečné části vstoupili lépe hráči Baníku a už po minutě vyrovnali. V přesilovce se prosadil Jan Bečvář – 2:2. Po vstřelené brance hosté vystupňovali svůj tlak a písecká defenziva měla plné ruce práce. Příbram šla poprvé do vedení v 51. minutě, kdy nabídkou Jana Tlačila nepohrdl Miroslav Rohlík – 2:3. Po soupeřově obratu Písečtí úplně vypadli ze hry a na jejich bránu se valil jeden útok za druhým. Svěřenci Jana Tlačila definitivně rozhodli čtyři minuty před koncem, kdy během čtrnácti vteřin udeřili hned dvakrát. Druhou trefu v zápase zaznamenal Jan Bečvář a na konečných 2:5 upravil do odkryté klece Ladislav Gengel.