Vstupenky online

Technika předvedla svůj tradiční závěr. Junioři v posledních minutách přišli o tříbrankový náskok

Anna Pavlína Sedláčková • 12.01.2022

Již na počátku utkání otevřel Vsetín skóre a o pár minut později se prosadil ještě jednou. Následně se prosadila také Technika Brno. První třetina nakonec skončila 4:1 pro Vsetín. Druhá třetina moc gólů nepřinesla, zato v poslední periodě se přesnými trefami nešetřilo. Nejprve to vypadalo, že Vsetín si z utkání odnese všechny body. V posledních dvou minutách však přišel zvrat a Brněnští dokázali otočit ze 7:4 na 7:8 z pohledu domácího celku.

Liga juniorů - 27.kolo st 12.1.18:00
VHK ROBE Vsetín
HC Technika Brno
7:8(4:1, 0:2, 3:5)

Branky a nahrávky: 3. Fojtík (Bachánek, Horský), 5. Bachánek (Horský, Przybyla), 11. Mojžíš (Broža), 18. Przybyla (Bachánek, Fojtík), 49. Liss (Bednařík, Horský), 55. Bednařík (Jurek), 57. Przybyla (Liss, Bachánek) – 10. Pospíšil (Kubica, Adam), 34. Sever (Čoupek), 40. Adam (Lajoš, Kubica), 50. Pospíšil (Adam, Holcman), 58. Čoupek (Pospíšil), 59. Fornál (Pospíšil, Kubica), 60. Sever (Kubica, Čoupek), 60. Pospíšil (Blaško, Čoupek). Rozhodčí: Blaha – Jurčík, Šobáň. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4, 7:8.

VHK ROBE Vsetín: Hořejší – Mojžíš, Sýkora, Čapka, Liss, Machů, Fojtík, Sviták (A), Prčík – Jurek, Przybyla, Janíček, Bednařík (C), Bachánek (A), Maštalíř, Broža, Horský.
HC Technika Brno: Skoupý – Holcman, Mrkvica, Šujan, Kubica (A), Svoboda, Blaško (A) – Trögner, Sever, Růžek, Čoupek (C), Lajoš, Adam, Fornál, Líska, Nerad, Pospíšil.

Skóre utkání se otevřelo již ve 3. minutě když se prosadil Ondřej Fojtík. O dvě minuty později se Vsetínští trefili ještě jednou, a to střelou Adama Bachánka. Brněnští se následně dostali do přesílení, kterého se jim však využít nepodařilo. Až když byly oba celky v plném počtu, prosadil se Erik Pospíšil a snížil tak dvougólový náskok Vsetínských. V 7. minutě měli hosté šanci na vyrovnání, Hořejší se však nenechal zastrašit a bránu ubránil. Domácí se ale o minutu později opět prosadili střelou Matěje Mojžíše. Na konci třetiny se ještě Petru Przybylovi podařilo využít nabídnuté přesilové hry.

Na počátku druhé třetiny se do útoku nejprve dostali Brněnští. O puk však byli záhy obráni a hra se přesunula k bráně Techniky. Vsetínští byli od 26. minuty v početní výhodě, ale nepodařilo se jim ji využít. V polovině třetiny Alex Sever snížil gólovou ztrátu svého týmu. Od té doby byli na puku hlavně hráči Techniky. V poslední minutě třetiny se ještě prosadil Martin Adam.

A i když do této doby padalo hodně branek, až třetí třetina přinesla ty správné gólové hody a velký zvrat. Nejprve se oba celky praly o puk. Ve 49. minutě se poté podařilo dostat puk za brankovou čáru Richardu Lissovi. V těsné návaznosti se po jeho gólu prosadil také Erik Pospíšil. Vsetínští chtěli své vysoké vedení získat zpět a drželi se v útočném pásmu, což se jim vyplatilo když se nejprve prosadil David Bednařík a chvíli po něm Petr Przybyla. Skóre tak bylo na 7:4 a vypadalo to na vítězství domácího celku. V posledních dvou minutách se však postupně prosadili Tomáš Čoupek, Michael Fornál, Alex Sever a Erik Pospíšil, čímž obrátili skóre na 7:8 a získali tak tři body do tabulky.

Ohlasy k utkání

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Dnešní utkání hodnotím špatně. První dvě a půl třetiny jsme hráli dobře, bránili jsme střední pásmo. To, co jsme chtěli, se nám dařilo. Pak nám po faulu soupeře dali na 7:5 a dostali se do hry. Pak přišel zbytečný gól na 7:6. V power-play se trefili, bohužel. Ten závěr byl po chybě našeho brankáře, je to nepochopitelné, ale dopadlo to, jak to dopadlo.

Peter Juriga (Technika Hockey Brno): Dnešní utkání hodnotím velmi dobře. Kluci se nakonec dali dohromady a zvládli jsme to dohrát do vítězného konce. Na začátku jsme zaspali na vavřínech, jak se říká v naší hokejové terminologii, ale celkový koncept a výkon mužstva byl dobrý. Hlavně třetí třetina vypadala výborně. Měli jsme tam nějaké menší zranění, ale všechno se to ukázalo v náš prospěch. Ukázali jsme týmovou sílu, týmového ducha a tento zápas jsme vyhráli