Loana Lecomte podepsala smlouvu v Canyonu

Vítězka SP MTB 2021 Loana Lecomte míří do nově vzniklé formace Canyon CLLCTV XCO. Společně s ní bude v dresu také její krajan Thomas Griot a Němec Luca Schwarzbauer...

Autor: Zdeněk Vobecký

S velmi zajímavou soupiskou vstupuje na kolbiště světového XCO úplně nový tým s názvem Canyon CLLCTV XCO. Jeho hlavní hvězdou je 22letá Francouzka Loana Lecomte, která přichází z továrního týmu španělského výrobce Massi.

Sympatická bikerka z Annecy v posledních dvou sezonách značně udávala tempo dámského startovního pole. Francouzka poutala pozornost už jako juniorka, výrazněji na sebe však upozornila v sezoně 2020, kdy ještě jako jezdkyně kategorie U23 startovala v závodech SP v Novém Městě na Moravě v elitní kategorii. Jeden závod vyhrála a ve druhém dojela třetí. Její kralování v SP pokračovalo i v uplynulém roce, kdy vyhrála hned 4 závody v řadě a po zásluze také zvítězila v celkovém pořadí SP. Ve druhé části sezony 2021 se ale progres vysoce favorizované Francouzky zastavil, ani na OH, ani na MS nenaplnila medailová očekávání. Pro nadcházející sezonu má Loana za hlavní cíl mistrovství světa na domácí půdě v Les Gets, kde loni opanovala blátivý závod SP.

Loana se členy týmu...

Rovněž Francouz a rovněž jezdec přicházející z týmu Massi. To je Thomas Griot. Další biker z města Annecy je ve svých 27 letech už zkušeným harcovníkem. Pozornost na sebe začal poutat ale až v roce 2019, kdy bylo jeho nejlepším výsledkem 4. místo ze závodu ME v Brně. Slušné výsledky prokazoval i v roce 2020 a sezona 2021 byla dosud jeho nejlepší. V celkovém pořadí SP skončil v první desítce, přičemž nejlépe dojel v Leogangu jako čtvrtý. Ve velmi silné francouzské konkurenci byl ale spíše vždy upozaděn. Defekt těsně před cílem ho připravil o titul francouzského šampiona a stejný problém ho rovněž vyřadil z boje na MS ve Val di Sole. Thomas plánuje v sezoně 2022 pravidelně útočit na první pětku v SP.

Thomas Griot

Luca Schwarzbauer...

Třetím do party je 25letý Němec Luca Schwarzbauer. I pro něj byla uplynulá sezona dosud nejúspěšnější. V závodech SP v Lenzerheide a ve Snowshoe se umístil v první desítce, na německém šampionátu XCO skončil 4. a německé mistrovství v maratonu vyhrál. Hlavním cílem Lucy Schwarzbauera pro sezonu 2022 bude pravidelně navazovat na umístění v první desítce v závodech SP. Trénink německému bikerovi připravuje Jihoafričan Barry Austin, který mimo jiné trenérsky vede Pauline Ferrand-Prevot, Simona Andreassena nebo Filippo Colomba. Luca Schwarzbauer se kromě cyklistiky věnuje také studiu strojního inženýrství na univerzitě v Esslingenu. Kromě kol má ve své garáži k dennímu užití 30 let starou legendární Lancii Delta HF Intergrale v barvách Martini Racing, což je v dnešní ekologicky smýšlející době a uvědomělém Německu docela odvaha.

Tříčlenná sestava bude doplněna ještě o jedno jméno, které se dozvíme v únoru. Jak do celého konceptu zapadá kanadská dvojice Emily Batty a Laurie Arsenault, které vloni působily jako jezdkyně továrního celku, se nám nepodařilo zjistit.

Jezdci týmu Canyon CLLCTV budou jezdit na modelech Exceed a Lux, přičemž Canyon je připraven poskytnout jim ty nejlepší možné podmínky k závodění v absolutní špičce. Jak již bývá pravidlem u továrních týmů, i u Canyonu bude fungovat úzká spolupráce jezdců s týmem inženýrů, která má za cíl Canyonu pomoci v dalším vývoji kol.

Přečteno - 11910x Tagy: canyon loana lecomte thomas griot