Hokejisté Litoměřic porazili Frýdek-Místek a vyhráli 13. zápas v řadě

foto Hokej. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Litoměřic vyhráli v 35. kole první ligy doma nad Frýdkem-Místkem 5:2 a prodloužili svou sérii vítězství na 13 zápasů. V čele mají už devítibodový náskok, protože druhá Třebíč podlehla na vlastním ledě Ústí nad Labem 2:3. Na lavičce Vrchlabí si odbyl úspěšnou premiéru nový hlavní trenér Tomáš Jirků, jehož tým porazil Benátky nad Jizerou 3:1.

Proti Frýdku-Místku musely Litoměřice dohánět dvoubrankovou ztrátu. V čase 4:23 otevřel skóre Jakub Šlahař, který ve 25. minutě svým druhým gólem využil přesilovkou hru. Za 92 sekund ale zahájil obrat Filip Přikryl, v polovině utkání vyrovnal Roman Přikryl a trefami v 32. a 35. minutě upravil na 4:2 Ondřej Procházka, který bude se spoluhráčem Martinem Procházkou vypomáhat na střídavý start extraligovému Kladnu. V závěru ještě dovršil výsledek také druhým gólem v utkání Filip Přikryl.

Ústecký Slovan dostal v Třebíči do vedení 47 sekund před koncem první třetiny v přesilovce čtyř proti třem Štěpán Havránek a v 35. minutě mu zajistil dvoubrankový náskok Tomáš Bernat. Horácká Slavia dokázala srovnat krok, když ještě ve druhé třetině skóroval Martin Šťovíček a ve 45. minutě se prosadil Martin Vodný. V čase 53:39 rozhodl o důležitých bodech hostů do boje o záchranu Ondřej Bláha.

Třicetiletý Jirků nahradil odvolané trenéry Petra Hlaváče a Martina Koudelku a vede tým Vrchlabí s asistenty Janem Starým a Jánem Bendíkem. Na úvodní branku domácího Pavla Mrni odpověděl v závěru první třetiny Adam Najman a Vrchlabí rozhodlo ve třetí třetině. V 55. minutě využil přesilovou hru Tomáš Kaut a za 61 sekund pojistil výsledek svým druhým gólem v utkání Mrňa.

Slavia vyhrála pátý z posledních šesti zápasů, proti šestnáctému Havířovu vedla v čase 11:45 už 4:0. Po 20 sekundách hry otevřel skóre Václav Veber a za 20 vteřin se trefil další obránce Mikuláš Hovorka. V 10. minutě zvýšil v oslabení Jaroslav Brož a další branku přidal Daniel Kružík. Havířov sice na začátku druhé části během 31 sekund díky Adamu Křemenovi a Vlastimilu Dostálkovi snížil na 2:4, ale šestou porážku za sebou neodvrátil.

Poruba v zápase plném obratů prohrávala doma se Šumperkem po dvou třetinách 3:4, ale vyhrála 6:4. Bodovala tak pošesté za sebou a popáté zvítězila. Rozhodl přesně dvě minuty před koncem slovenský útočník Martin Réway. Gól a tři asistence si za vítěze připsal Radim Toman, dvě branky a jednu asistenci zaznamenal Kanaďan Samuel Bitten.

Po třech zápasech bez bodu se radoval Kolín, který zvítězil v Přerově 2:1. Už po 39 sekundách otevřel skóre Vojtěch Síla a v 11. minutě zvýšil Jan Veselý. Ruský gólman Kozlů Georgij Kuzněcov inkasoval z 45 střel jen jednou, když jej v polovině třetí třetiny překonal Jiří Krisl.

Za Prostějov nastoupil v Sokolově útočník Marek Račuk, který se tam vrátil po necelých dvou letech z extraligového Kladna. Se svými staronovými spoluhráči musel strávit porážku 4:5, o které rozhodl v čase 58:02 Daniel Přibyl. Dva góly za Baník dal Tomáš Vracovský. Jestřábům nepomohly ani tři body beka Miloslava Jáchyma za dvě trefy a jednu asistenci.

35. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha - Havířov 4:2 (4:0, 0:2, 0:0)

Branky: 1. Veber, 1. Hovorka, 10. J. Brož, 12. Kružík - 23. Křemen, 24. Dostálek. Rozhodčí: Wagner, Bejček - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 815.

Poruba - Šumperk 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

Branky: 11. a 23. Bitten, 3. R. Toman, 49. Guman, 58. Réway, 60. Szathmáry - 6. Kratochvíl, 7. Drtil, 25. Kohút z trestného střílení, 35. D. Kindl. Rozhodčí: Cabák, Marek - Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváci: 685

Litoměřice - Frýdek-Místek 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)

Branky: 27. a 57. F. Přikryl, 32. a 35. O. Procházka, 31. R. Přikryl - 5. a 25. Šlahař. Rozhodčí: Sýkora, Kvěch - Beneš, Štěpánek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 8. a 56. Mrňa, 55. T. Kaut - 19. A. Najman. Rozhodčí: Čáp, Pilný - Kreuzer, Baxa. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 676.

Přerov - Kolín 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky: 51. Krisl - 1. Síla, 11. J. Veselý. Rozhodčí: Zavřel, Tvrdoň - Měkýš, Kučera. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 831.

Sokolov - Prostějov 5:4 (3:0, 0:1, 2:3)

Branky: 3. a 18. Vracovský, 11. Šmerha, 51. V. Bílek, 59. D. Přibyl - 24. a 54. M. Jáchym, 43. P. Beránek, 51. Motloch. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 4:7, navíc J. Kloz (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 532.

Třebíč - Ústí nad Labem 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 38. Šťovíček, 45. Vodný - 20. Š. Havránek, 35. Bernat, 54. O. Bláha. Rozhodčí: Hucl, Šudoma - Polák, Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 712.

17. Kadaň 33 0 0 0 33 26:164 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.

Další program:

Středa 12. ledna - 36. kolo:

17:30 Havířov - Třebíč, Benátky nad Jizerou - Litoměřice, Jihlava - Vsetín,

18:00 Ústí nad Labem - Sokolov, Frýdek-Místek - Slavia Praha, Kolín - Vrchlabí, Šumperk - Přerov.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.03.2024 ČTK