Vladař lapil 31 střel, Calgary přesto podlehlo Carolině. St. Louis si poradilo s Washingtonem

Český hokejový brankář Daniel Vladař jednatřiceti zásahy neodvrátil prohru Calgary 3:6 na ledě Caroliny. V druhém duelu pátečního programu NHL porazilo St. Louis Washington 5:1. Češi v obou zápasech vyšli bodově naprázdno.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český brankář Daniel Vladař

Český brankář Daniel Vladař | Foto: Nathan Ray Seebeck | Zdroj: Reuters

Vladař podruhé za sebou nedokázal dovést Calgary za vítězstvím. Po čtvrteční prohře 1:4 v Tampě Bay, nestačili Flames ani na Carolinu a prohráli třetí zápas v řadě. Naopak Hurricanes vyhráli páté utkání za sebou a ve Východní konferenci se posunuli se na druhou příčku.

O páté výhře rozhodli hokejisté Caroliny ve druhé třetině, kdy třemi brankami mezi 28. a 33. minutou odskočili na 4:1. Flames se vrátili do hry a ve 48. minutě snížili na rozdíl jediné branky, góly Bradyho Skjeie a Andreje Svečnikova z posledních dvou minut zápasu ale pojistily výhru Hurricanes 6:3.

Skjei v předchozím průběhu duelu dvakrát asistoval a se třemi body byl hlavním strůjcem výhry Caroliny. Český útočník Martin Nečas za 15 minut nebodoval.

Také hokejisté St. Louis rozhodli o svém vítězství nad Washingtonem třemi góly ve druhé třetině. Capitals v závěrečném dějství již nedokázali reagovat a prohráli 1:5. Třemi dvě branky a asistenci táhl Blues za výhrou Pavel Bučněvič.