Zlín - Karlovy Vary 2:4Extraligové trápení posledního Zlína pokračuje

20. Černoch 1 : 3
39. Hejcman 2 : 3
60. Mikúš 2 : 4
Záznam online reportáže

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v utkání 37. kola hokejové extraligy na ledě posledního Zlína 4:2. Berani potřetí za sebou nebodovali, Energie uspěla naplno podruhé v řadě. Dva góly hostů, kteří vyhráli hned první třetinu 3:1, vstřelil útočník Jiří Černoch. Západočeši slavili ve vzájemných soubojích výhru pojedenácté za sebou.

Zleva Tomáš Rachůnek z Karlových Varů, Patriks Zabusovs ze Zlína a brankář Karlových Varů Filip Novotný.

Fotogalerie

Touha domácích po ukončení série porážek s hráči Energie vzala za své hned v úvodním dějství. Již v první minutě obránce Suhrada selhal při rozehrávce a Flek otevřel skóre. Pro zlínského beka to bylo první a poslední střídání v utkání, odehrál 18 sekund. Následně jej trenéři posadili. Na rozdíl dvou tref mohl zvýšit Rohan, brankář Kašík však tentokrát uspěl. Na druhé straně se v čase 9:20 dočkali domácí vyrovnání, když z kruhu pálil přesně Němec.

Pak ale pokračovalo zlínské trápení. Hned za 11 sekund Žižka fauloval a o dalších 12 sekund později před brankou nikým nehlídaný Černoch poslal Vary znovu do vedení. Svou přesilovku Zlín nevyužil a následně se staly věci tak příhodné pro probíhající sezonu Beranů. Krátce po sobě vystřelili puk mimo hřiště Žižka s Karafiátem a Energie 94 sekund trvající hru pět na tři využila v samém závěru třetiny k navýšení náskoku - podruhé uspěl Černoch.

Atraktivní první část vystřídala poklidná druhá, která byla bez vyloučení i větších šancí. Dlouho se zdálo, že Berani se snaží tlačit dopředu marně, až se dočkali ve 39. minutě. Na kruh dostal puk Hejcman a snížil přesnou ranou o tyčku.

Na startu třetího dějství měl na holi tutovku Mikúš, Kašíkova lapačka však byla pohotová. Přestože Mikúš není ve Zlíně již od 3. listopadu, stále má nejvíc bodů ze zlínského týmu v probíhající sezoně. Až čtyři body za ním je obránce Gazda.

Jinak měli herní převahu Zlínští, jejich tlak byl ale spíše platonický. Nic na jejich porážce nakonec nezměnila ani dvě a půl minuty trvající power play, ve které navíc pečetil výhru Energie právě ex-zlínský Mikúš.

37. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. O. Němec (Okál, Flynn), 39. Hejcman (Michasjonok) - 1. Flek, 10. Černoch (Kohout, Pulpán), 20. Černoch, 60. T. Mikúš (Vondráček). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2 Diváci: 1000 (omezený počet).
Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Mallet, Honejsek, Kubiš - Michajonok, Hejcman, Zabusovs - Flynn, Karafiát, Okál - Vopelka, R. Veselý, Fryšara. Trenér: L. Jenáček.
Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, D. Mikyska, Pulpán, L. Doudera, Dlapa, Tureček - Kohout, Černoch, Koblasa - Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek - O. Beránek, Hladonik, Vondráček - Jiskra, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.