Banky.sk

Description:

www.banky.sk

URL:

http://www.banky.sk/

Catalog:

Ekonomika → Bankovníctvo

Publishes:

5 items/day

Finančná poradňa

17.January
OTÁZKA: Mám záujem o refinancovanie hypotéky na byt a ideálne by som uvítal: Fix na 10 rokov a úrok najlepšie do 1%. 0 € poplatky za poskytnutie úveru a 0 € poplatok za vedenie hypotekárneho aj bežného účtu. Banka zaplatí poplatok na katastri a poplatok 1% pokuty za predčasné splatenie úveru. Banka nebude potrebovať znalecký posudok alebo ho bude 100% hradiť.

Najväčší producenti znečisťujúcich látok sú z hutníctva či kovovýroby, v rebríčkoch podnikov vedie U. S. Steel Košice

17.January
Oblasťami s najväčšou emisiou oxidu uhoľnatého, oxidu dusíka, ako aj produkciou tuhých alebo pevných znečisťujúcich látok sú košický región a okres Košice – Šaca.

Mastercard ocenil slovenské banky za projekty v oblasti platobných kariet

17.January
Udeľovania ocenení sa zúčastnil aj minister financií Ladislav Kamenický. Rozširovanie bezhotovostných platieb totiž podľa neho pomáha v boji proti daňovým únikom.

Globálna ekonomika vlani rástla najpomalšie za desaťročie

17.January
Globálne hospodárstvo sa podľa odhadu OSN v minulom roku zväčšilo len o 2,3 %, ale malo by sa v tomto roku zrýchliť na 2,5 %.

Internetbanking a mobilbanking OTP sú opäť plne funkčné

17.January
Vo štvrtok zaznamenala banka technické problémy s prihlasovaním sa do jej internetbankingu. Klientom pri snahe o prihlásenie systém vygeneroval, že prístup je zablokovaný.

Firemné (korporátne) dlhopisy zarobia viac, ale sú aj rizikovejšie - 2.časť

17.January
V predchádzajúcom článku sme sa venovali rizikám spojených s firemnými dlhopismi, dnes sa zameráme na to, aké informácie o emitentovi dlhopisu by ste si mali zistiť a kde ich nájdete.

Rast cien bytov v treťom kvartáli bol na Slovensku druhý najrýchlejší v rámci EÚ

16.January
Slovenské obytné nehnuteľnosti v treťom kvartáli 2019 medziročne zdraželi o 11,5 %, priemer EÚ bol 4,1 %.

Vlani skrachované firmy dlžia štátu na daniach až 150 miliónov eur

16.January
Najväčší daňoví dlžníci vlani smerovali do konkurzu v letných mesiacoch. V decembri vyše dvadsiatka skrachovaných firiem dlžila štátu na daniach 3,2 milióna eur.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes