Publishes:

6.3 items/week

Muová: Chci přepisovat historii

15:47
Americká půlkařka Athing Muová je jednou z atletek, které letos ve světě své disciplíně jasně dominovaly. V pouhých devatenácti letech si z Tokia odvezla dvě zlaté olympijské medaile. Ve své hlavní disciplíně, kterou je běh na 800 metrů začíná být k neporažení a již nyní pošilhává po letitém světovém rekordu Jarmily Kratochvílové.

Thompson-Herahová a Kipchoge nej dle AW

7.December
Jamajská sprinterka Elaine Thompson-Herahová a keňský maratonec Eliud Kipchoge byli zvoleni nejlepšími světovými atlety roku dle čtenářů prestižního magazínu Athletics Weekly.

Byla schválena nominační kritéria na rok 2022

6.December
Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominační kritéria na sedmnáct mezinárodních akcí, které české reprezentanty čekají v roce 2022.

Z historie krosových ME

5.December
Přesně za týden se uskuteční 27. mistrovství Evropy v přespolním běhu, které tentokrát hostí irský Dublin. Jaká je tedy historie tohoto podniku a jakou stopu v něm zanechala česká reprezentace?

Vadlejch v desítce Sportovce roku 2021

3.December
Oštěpař Jakub Vadlejch se jako jediný atlet dostal do desítky finalistů v anketě Sportovec roku 2021.

Pernica vzhlíží s nadějí k Dublinu

2.December
Mistrovství Evropy v přespolním běhu se nezadržitelně blíží. V tomto týdnu byla zveřejněna nominace českého týmu. Při této příležitosti jsme si pozvali k rozhovoru šéftrenéra běžecké sekce a také vedoucího výpravy do Dublinu Jana Pernicu.

Warholm a Thompson-Herahová světovými atlety

1.December
Norský překážkář Karsten Warholm a jamajská sprinterka Elaine Thompson-Herahová byli vyhlášeni nejlepšími světovými atlety roku 2021.

Novinky z Monaka

1.December
V Monaku probíhá 226. zasedání Rady World Athletics, kde byla potvrzena místa a termíny konání některých mezinárodních akcí pro příští dva roky.

Králové a královny 2021 – mimo dráhu

29.November
Běhy mimo dráhu v posledních letech zažívají zlatý věk a jinak tomu nebylo ani letos, když bylo k vidění hned několik světových rekordů.

Suverénní premiéra Kováře i obhajoba Hrochové

27.November
Na náročné trati terénem i profilem ve Valašském Meziříčí se rozdělovaly mistrovské pocty v přespolním běhu. Mezi ženami zvítězila stejně jako před rokem Tereza Hrochová, mužům-vytrvalcům kraloval loňský vicemistr Jáchym Kovář, oba naprosto přesvědčivým způsobem. Mužskou kratší trať ovládl Vladimír Marčík, juniorskými šampiony se stali Zuzana Porubčanová a Jakub Davidík.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes